FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 19, 2024, 19:53:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: księgi stadne  (Przeczytany 30877 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
floren
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #45 : Styczeń 09, 2013, 17:38:11 »

Dziękuję bardzo! Poczekam więc do piątku Uśmiech
Będę co chwilę wchodziła na forum czekając na te dane, a potem od razu zanoszę pracę do oprawy! Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #46 : Styczeń 09, 2013, 17:59:53 »

floren
To nie prościej (i szybciej) zadzwonić/napisać do pzhk ?
22 628 98 38 - telefon do redakcji ksiąg stadnych Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #47 : Styczeń 11, 2013, 08:18:33 »

Witam! Zbyt dużo się na tym forum nie udzielałam, ale małopolakami pasjonuję się od bardzo dawna, sama posiadam nawet jeden taki "egzemplarz" Mrugnięcie
Piszę aktualnie pracę inżynierską o zmianach jakie zaszły w typie (głównie w podst. wymiarach biometrycznych, ale również i w maściach) koni małopolskich, oraz ich pogłowiu. Dane zbieram z ksiąg stadnych, i tu jest pewien problem. Dostęp mam do tomów II, IV, V, VI i  VII. Brakuje I i III. Może ktoś z forum ma je w posiadaniu, i mógłby mi podać tylko jaka jest ilość klaczy oraz ogierów (osobno!) w tych księgach, i w którym roku były one wydane?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc Uśmiech

To już nie macie o czym prac pisać, tylko jak się maść koni zmieniała? Przecież to jest taka pseudoakademicka sztuka dla sztuki nikomu niepotrzebna.

Przepraszam za mentorski ton (zboczenie zawodowe), ale gdybyś pisała tą pracę u mnie, to radziłbym się skupić raczej na zmianach w programie hodowlanym pod wpływem zmieniającej się sytuacji politycznej i rynkowej, później mogłabyś napisać o miejscu tych koni na rynku dziś i jutro. Ewentualne wymiary koni mogłyby służyć jedynie ilustracji pewnych tez, ale tutaj też raczej bym się skupił na osiągnięciach sportowych w kolejnych dekadach, na tle innych ras koni, a nie na wymiarach.
Zapisane
floren
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #48 : Styczeń 11, 2013, 11:56:55 »

Jaśku, chciałam podkreślić że jest to praca INŻYNIERSKA. Ma mieścić się ona w ok. 40 stronach, i wykazać jedynie że potrafimy analizować materiał badawczy. Nawet jeśli by to były zupełne bzdury... :/ Niestety, takie są wymogi. Temat jaki podałeś mogłabym realizować dopiero podczas pisania magistra, gdzie wymaga się od studenta nieco więcej Mrugnięcie Dziękuję więc za wczesne podsunięcie takiego tematu, bo już powoli zaczynam się zastanawiać o czym będę pisała za te ok.1,5 roku Mrugnięcie
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #49 : Styczeń 11, 2013, 12:39:39 »

Gadanie, ja w inż. pisałam o spożyciu warzyw w Polsce, sama liczyłam, opracowywałam mapy - ile "liści" w jakim województwie zjadamy, jak to wyglądało w latach, z uwzględnieniem sytuacji przed i po wstąpieniu do UE m.in.
floren
Są gorsze i lepsze tematy, a także bardziej i mniej sesnowne, ten niestety jest chyba pisaniem dla pisania. Jak większość niestety. z drugiej strony wydaje mi się, że promotorzy proponują tematy, które mogliby wykorzystać we własnych pracach - student cierpliwie przetłumaczy, opracuje - może się przyda  Duży uśmiech ? Nie mówię, że wszyscy, ale niektórzy skwapliwie korzystają Mrugnięcie
Swoją drogą - nei lepiej byłoby po prostu zdać egzamin inż/mgr ? Część tych prac to sztuka dla sztuki, większości studentów umiejętność pisania art. naukowych do niczego potrzebna nie będzie, a ile to zamętu i jaka strata czasu Mrugnięcie Chichot
Zapisane
sirdarek
Użytkownik

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #50 : Styczeń 11, 2013, 20:58:58 »

Witam
I tom
ilośc klaczy -959
ilosc ogierów- 458
rok wydania 1963
II tom
ilośc klaczy-562
ilosc ogierów-293+ 3 ogiery wydzierżawione z zagranicy
rok wydania 1988

Zapisane
floren
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #51 : Styczeń 11, 2013, 21:23:51 »

Dziękuję bardzo Uśmiech
Tylko że prosiłam, oprócz I, nie o II a o III tom. Posiadasz go może?
II mam akurat otwarty przy sobie Mrugnięcie

ar...?, egzamin również będzie, u nas nie ma podziału na "pisanie pracy" i "egzamin". Zaraz po obronie pracy zadawane są pytania ogólne.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #52 : Styczeń 11, 2013, 22:48:36 »

Nie no tak, bo egzamin to część obrony (przynajmniej u nas). Ale imo to całe pisanie prac jest bez sensu, serio.
Zapisane
floren
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #53 : Styczeń 11, 2013, 22:53:55 »

ar...?, nie musisz mi o tym pisać Mrugnięcie Niestety, wymogi są jakie są i nie da się ich obejść. A na II stopień studiów bez inżyniera się nie dostanę, więc coś trzeba napisać Mrugnięcie
Nie ma już nikt więcej III tomu KS? Smutny
Zapisane
sirdarek
Użytkownik

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #54 : Styczeń 12, 2013, 16:55:38 »

Pomylilem sie w pisaniu zamiast II powinno byc III , dane napewno pochodza z III tomu
Zapisane
floren
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #55 : Styczeń 12, 2013, 17:54:59 »

A to III tom nie był wydany wcześniej, jakoś w 1976r.? Tym bardziej że w 1980r. był IV, a 1988 - V   Co?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #56 : Styczeń 12, 2013, 19:52:35 »

większości studentów umiejętność pisania art. naukowych do niczego potrzebna nie będzie, a ile to zamętu i jaka strata czasu Mrugnięcie Chichot

Ale większości przyda się umiejętność czytania artykułów naukowych, a pisząc pracę licencjacką głównie tego się uczysz, bo to praca odtwórcza.

Ale imo to całe pisanie prac jest bez sensu, serio.

Nie jest bez sensu - patrz wyżej. Ale same prace rzeczywiście nikomu do niczego potrzebne nie są.
Zapisane
floren
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #57 : Styczeń 13, 2013, 19:22:02 »

No i dalej nie wiem co z tym III tomem Smutny
rok wydania 1988 należał do tomu V, a i liczebność taka sama...
Zapisane
sirdarek
Użytkownik

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #58 : Styczeń 13, 2013, 19:24:11 »

Przepraszam za błąd , pomylił mi sie kolor , i wziałem V
III
rok wydania 1975
ilosc klaczy-584
ilosc ogierów-363
 teraz na pewno dobrze
Zapisane
floren
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #59 : Styczeń 13, 2013, 19:27:25 »

Uff... Dziękuję bardzo za te dane! Uśmiech
w końcu mogę oddać pracę do oprawy a we wtorek do dziekanatu Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangptr prywatna-szkola hodowla-kotuw-pbf grzybektybetanski carstworosyjskie