FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 19, 2024, 21:09:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze skaczące małopolaki :)  (Przeczytany 41396 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tyskakonik
Użytkownik

Wiadomości: 63



« Odpowiedz #15 : Kwiecień 19, 2009, 09:47:21 »

ms_konik bardzo dziękujemy Uśmiech Na MPMK mam zamiar się wybrać w przyszłym roku ( w tym nie ma ani pieniędzy, ani odznaki, ani zarejestrowani nie jesteśmy, nic... ) Ale planuję zrobić podczas wakacji odznakę Mrugnięcie Na początku przyszłego roku chcemy się zarejestrować ( w tym nie ma sensu, bo będziemy startować EWENTUALNIE treningowo i na nieoficjalnych bądź amatorów - klasa LL rzecz jasna ) W przyszłym roku już jako zarejestrowani i w klubie i ja z odznaką zaczneimy COŚ działaś... mam nadzieję, że wypali Smutny
Zapisane

Wszędzie dobrze ale przy koniach najlepiej Mrugnięcie
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 19, 2009, 10:51:27 »

Ehh i znowu się rozchodzi o pieniądze Niezdecydowany
Kiedyś wystarczyło mieć chęci i talent albo znajomości Z politowaniem
Trzymam kciuki, żeby znalazł się ktoś, kto Was dofinansuje.
Zapisane
tyskakonik
Użytkownik

Wiadomości: 63



« Odpowiedz #17 : Kwiecień 19, 2009, 11:41:57 »

No cóż... może znajdzie się sponsor... mojej przyjaciółki rodzice mają znajomego, który ma jakąś firmęz różnego rodzaju krememi itp. i ma zamek nawet Szok Koleś się topi chyba w tych pieniądzach Z politowaniem Muszę dziś przyjaciółkę wypytać Mrugnięcie
EDIT: wstawiam zdjęcie z piątkowego korytarza ( pierwszy raz od miesiąca, bo głównie w siodle skakaliśmy Mrugnięcie )
Zapisane

Wszędzie dobrze ale przy koniach najlepiej Mrugnięcie
Quendi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 20, 2009, 19:18:09 »

Zaczęłam skakać na emetyciowym Mrugnięcie
Na razie małe pierdki dla przypomnienia mi po pół roku jak się skacze, kontrola tempa itd itp. ale widać że zgred ma frajdę Mrugnięcie
Zapisane
tyskakonik
Użytkownik

Wiadomości: 63



« Odpowiedz #19 : Kwiecień 23, 2009, 12:35:40 »

Mój konio pierwsze trenowe przeszkody ma za sobą Mrugnięcie Skakaliśmy już rów ( taki wąski Język ), ja zrobiłam w parku przeszkodę z gałęzi i liśćmi to "udekorowałam" przez drzewko 50 cm i powalony pień 40 cm Mrugnięcie Mam dwie fotki:
Pierwsze to lądowanie na "mojej" przeszkodzie - ok. 65 cm, drugie to drzewko w lesie - 50 cm, a trzecie to składanka z wypadu w teren Chichot




 
Zapisane

Wszędzie dobrze ale przy koniach najlepiej Mrugnięcie
tyskakonik
Użytkownik

Wiadomości: 63



« Odpowiedz #20 : Maj 01, 2009, 19:59:18 »

W niedzielę pierwsze zawody Eterka Uśmiech Dziś był ostatnio, nawet udany trening Uśmiech Trzy majcie kciuki! Mrugnięcie
Zapisane

Wszędzie dobrze ale przy koniach najlepiej Mrugnięcie
tyskakonik
Użytkownik

Wiadomości: 63



« Odpowiedz #21 : Maj 05, 2009, 20:23:09 »

Pierwsze zawody - na zero! Uśmiech Narazie tylko jedna fotka ( tylko tyle mam ^^ ) Mrugnięcie :
Zapisane

Wszędzie dobrze ale przy koniach najlepiej Mrugnięcie
Capabilities.
Użytkownik

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #22 : Październik 11, 2009, 19:59:22 »

Ja dzierżawie Birmanke z Tarki w Wólce świetnie skacze ale jest źrebna. Do którego miesiąca ciąży może skakać ??
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #23 : Październik 11, 2009, 20:05:11 »

Capabilities. witamy na forum! Uśmiech
pokaż no trochę Birmanki Mrugnięcie
dla uściślenia:
Birmanka młp (2003r), po Ostragon oo, od Brona m/Oregon xx, siwa, ok. 155cm

http://www.allbreedpedigree.com/birmanka

Zdjęcia znalezione w internecie, z Białki (2005r), oceniona na 82,00



Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #24 : Październik 11, 2009, 20:23:51 »

Ja dzierżawie Birmanke z Tarki w Wólce świetnie skacze ale jest źrebna. Do którego miesiąca ciąży może skakać ??

ostatni trymestr dajcie jej spokój ze skokami i galopem pod siodłem
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #25 : Kwiecień 07, 2010, 12:34:45 »

Wracajac do tematu skoków, mogłabym prosić o rzucenie okiem ?
Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=S6yBYO1LXdw
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #26 : Lipiec 30, 2010, 22:19:24 »

Nie jestem fachowcem, żeby oceniać skoki luzem, ale podoba mi się Twój i klaczy spokój przy wchodzeniu do korytarza. Widać też, że takie przeszkody to dla niej bułka z masłem. Jak długo już bawicie się w skoki luzem?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #27 : Lipiec 31, 2010, 19:08:47 »

Dzięki za opinię Uśmiech

A to był pierwszy jej korytarz u nas (mamy ją 3,5 roku), nie wiem czy kiedykolwiek wcześniej miała okazję skakać w korytarzu.
Zapisane
bushido
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #28 : Sierpień 11, 2010, 07:51:10 »

Małopolak tez potrafi podczas ZR w Kraśniku 25 lipca 2010 w konkursie potęgi skoku brał udział jeden małopolak i jeden koń sp z matki małopolki.
W konkursie II lokatę wywalczyła Ewa Mirosław na  ogierze Azamir (Emir-Azalia po Askar)hodowli Aleksandra Łoja, stanowiący obecnie własność Klubu Jeździeckiego Alexander z Elizówki. Para ta przeskoczyła 185 cm. Trzeci był Elegant od Egzemy pod Maciejem Szewczykiem.

W Żabnie 8 sierpnia 2010 roku w konkursie LL trzecie miejsce zajął ogier Arioso (Arizona - Hebab). To  pierwszy rok startów tego konia.
Zapisane
tyskakonik
Użytkownik

Wiadomości: 63



« Odpowiedz #29 : Wrzesień 15, 2010, 20:14:30 »

My z Eterkiem zaczynamy odnosić pierwsze sukcesy. Niestety na zawodach jesteśmy niezwykle rzadko z powodu braku funduszy ( w tym roku zaledwie 3 razy...), ale prawie zawsze jest dobrze. Pierwsze zawody u nas w tym roku, wygrany konkurs. kl. L, róznica 4 sekund między I a II miejscem Mrugnięcie Koni było 10:



Orzesze, pierwsze poważne zawody poza domem i pierwszy konkurs P. W L na czysto, 6 m. na 41 koni, byłoby lepiej gdyby nie to, że z 6 zapomniałam jak jechać na 7 i musiałam sporo zwolnić... W P jedna zrzutka w sumie z mojej winy, koń szedł odgięty przed zakrętem, po zakręcie zdążyłam wyprostować, ale za mało czasu żeby doliczyć...:
L:






P:



A tu nie, nie wyminął, anie się nie zawahał, to było momencik przed wybiciem Uśmiech


Ostatnie zawody u nas, pechowe... w L najlepszy czas ale jedna zrzutka w dogrywce, w sumie do dziś nie wiem co mu nie pasowało tam ;P A w P Po 2 przeszkodzie koń się przewrócił (szczegóły na PW!)
L:







Moje ulubione, uwielbiam je Uśmiech

I to nieszczęsne P... Ale nie zawsze można wygrywać, jak to powiedziała instruktorka i organizatorka Mrugnięcie


I wywrotka... Po 1 nie pozbierałam się na czas (zrobił dużego susa i straciłam równowagę po, 2 to była linia po łuku) i zrobił jednął foule mniej niż powinien, wybił się duuużo za daleko...:

Co do obrażeń - przycisnął mnie do ogrodzenia i przygniótł, sam zrobił przewrót w przód, że tak powiem... Od razu wstał, więc leżał na mnie ułamek sekundy. mnie jedynie bolą żebra do dziś, koń nawet zadrapania nie miał... Mrugnięcie Gdybym tylko zdążyła się zebrać po tej 1... No ale nic. Dodaję jeszcze pare innych zdjęć:









I tak na koniec, koń ma 5 lat i 4 miesiące. I ma tylko 160 cm w kłębie, nieduży zwierz, prawda? Uśmiech Ale serce ogromne. Pozdrawiam!
Ah i zarejestrowani nadal nie jesteśmy, odznaki też nie ma. Ciągle brak funduszy...
Zapisane

Wszędzie dobrze ale przy koniach najlepiej Mrugnięcie
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

hodowla-kotuw-pbf gangptr naszehistorieonline grzybektybetanski gangtzj