FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 28, 2024, 06:28:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ceny stanówki  (Przeczytany 9999 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« : Luty 01, 2009, 14:26:19 »

Widzę, że rozpętała się dyskusja na shoutboxie, może warto ją kontynuować w tym wątku

dla ułatwienia kilka ofert stanówki:

SK Janów Podlaski
http://www.janow.arabians.pl/pl/oferta/ogiery/2009/polkrwi.php

SO Bogusławice
http://www.stadoboguslawice.com.pl/index2.php?page=aktualnosci
(na dole strony)

SK Walewice
Frazes 1000
Huzar 600
Haracz 700
Browar 700


Sex
http://stadobialybor.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=33
1000 zł !

Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #1 : Luty 01, 2009, 20:21:30 »

Cytat: K
K: za 600 to ja jednak wole feloca i taki Efekt?? a co taki huzar ma kosztowac 600? wystarczylo posluchac trenerow znajoacych sie na skokach i majacych za soba niejedne mpmk o stylu tego konia :/



Mpmk są na styl sędziowane, a on zdobył 3 miejsce, na kilkadziesiąt koni, więc taki najgorszy nie jest. Wiadomo jakie nastawienie do angloarabów mają nasi trenerzy.

Poza tym zepsuli go na zakładzie, to samo było z Hindusem, później się już nie pokazał.
Huzar jest lepszy, a będzie jeszcze lepszy, zdecydowanie najbardziej mi się podoba z Walewickich ogierów, a w tej cenie to okazja moim zdaniem

Za Efekta dają cenę zaporową dla większości hodowców, ale mogą sobie na to w Janowie pozwolić. Przynajmniej można spać spokojnie, że nikt go nie wytnie. Źrebaki są bardzo obiecujące.



Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #2 : Luty 01, 2009, 20:59:56 »

jasiek a byles na tych mpmk? ja bylam - kon dokladnoscia i jezdzcem zajal taka a nie inna pozycje
akurat wypowiadali sie trenerzy, ktorzy i na mlp startowali i mieli lub maja ich mixy w treningu
jak sie przeczytalo arty w roznych wysrankach jezdzieckich to jasno wynika ze najmlodsze klasy na mpmk byly w tym roku..srednie
600zl z 1 str to duzo z drugiej nie
ale fakt 1500zl za Efekta? no coz..wole znane Francuzy ze slomki- i wyniki w sporcie lepsiejsze i potomstwo obiecujace i sportowe ..ale strach zeby to byly "te" slomki tez wiekszy:D
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #3 : Luty 01, 2009, 21:04:37 »

na styl i sędziuje także jeden sędzia zagraniczny
a myślę, że warto docenić też 2 miejsce w wkkw, bądź co bądź świadczy to o dzielności i wytrzymałości konia - a taki chyba powinien być młp Mrugnięcie

ceny rosną to normalne, dla mnie chore jest:
a) windowanie ceny bo koń wygrał zt, gratuluję ale czekam na więcej Mrugnięcie - patrz Sex, a z innych ras choćby tegoroczny zwycięzca BB - 1500, + vat

b) zero wyników,  a mimo to cena rośnie - Efekt w Bogusławicach był za 1000, sezon miał bardzo średni, poszedł do Janowa a cena skoczyła do 1500 zł, źrebięta obiecujące, jeden syn uznany, ale wyniki były dawno temu, nie razi dopóki nie porównamy - jeden z lepszych skoczków w PL w 2008 Imequyl kosztuje dokładnie tyle samo

Z drugiej strony cena odstrasza tak mi się wydaje włascicieli słabszych klaczy
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #4 : Luty 01, 2009, 21:10:26 »

wolą pokryć 10 klaczy po 1500 niż 30 po 500, po co robić sobie konkurencję?

a jak hodowca zainwestuje w stanówkę ponad 2000 (z kosztami obsługi) to w przyszłości też będzie mniej skłonny do "psucia" rynku
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #5 : Luty 01, 2009, 21:15:00 »

dokladnei tak jak mowisz ar a potem sa sredniaki po ograch za 200-300zl , ale dla porownania masz takich wlascicieli co maja konia bez wynikow ani sportowych ani hodowlanych i wolaja.wolali 1000zl.. pamietam swego czasu Harpun po askarze wisial za 1000zl...ojciec koni plytowych bo synek odpadl na kwalifach, teraz 600 ale i tak dla mnie na wyrost, tak samo za mlode ogiery po ZT( na dalszych miejscach) prywatni hodowcy wolaja po 600-800zl...
bron boze nie ujmuje zaslug huzara ale to tak i z brodwayem co super wypadl na tle takiej a nie innej stawki;), trzymam kciuki za jego prawidlowy rozwoj i sukcesy wszak to  mlp:)
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #6 : Luty 01, 2009, 21:58:52 »

ja i tak uważam, że 600 za Huzara to prawie jak za darmo

koń jest poprawny, urodziwy, ma dobry papier, bardzo dobry ruch, nieźle skacze, ma osiągnięcia w swojej kategorii wiekowej w skokach i WKKW, jest kary, czego chcieć więcej?

dla porównania inne ceny"

w Białce (2008)
 Harbuz 700
 Awans 600

w Bogusławicach
 mocno średni Nabucho 1000
 Biegacz 500

Veloce w Łącku kosztuje 600, ale masz jedną słomkę, więc szansa sukcesu pewnie z 60%, potem trzeba kupować następną, więc średnio impreza wychodzi znacznie drożej
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #7 : Marzec 30, 2009, 13:56:26 »

Czy ktos wie ile kosztuje stanówka Hebebem ?
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #8 : Marzec 31, 2009, 18:58:55 »

SK Walewice
Frazes 1000
Huzar 600
Haracz 700
Browar 700

ar...? Nie wiem skąd masz takie informacje! Ja w zeszłym tygodniu rozmawiałam z Hodowczynią z SK Walewic i cena stanówki jest taka:
Frazes 800 zł
Haracz 500zł
Browar 500zł
Huzar 600żł
Horn 400zł
Herb 400zł
Fagot 400zł
Zagon xx 800zł
Top Gun 500zł
Cantanis sp 2000zł

Jest to cennik z oferty na 2009 r ze strony SK Walewice

Do tego należy dodać kasę dla Weterynarza za pobranie nasienia 150zł
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 01, 2011, 15:05:51 »

Odkopuję trochę temat.

Orientujecie się w cenach stanówki ogierów:
El Bonillo (którego nasienie ma być podobno dostępne po MPMK-C? może ktoś ma jakieś dokładniejsze informacje),
Top Gun wiem, że "wisiał" w tym roku za 400 zł, ale czy jest możliwość pobrania nasienia?,
Dionizos i Diokles,
Sex,
Rodan po Hebab,
Narcyz,
Awans po Vis Versa,
Jasny Poranek,
Baryt?
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 01, 2011, 16:06:25 »

el bonillo i baryt nie kryją chwilowo, gniady przy db wiatrach będzie krył w 2012 cena około 700-800 zł
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #11 : Wrzesień 01, 2011, 16:57:05 »

Właścicielka Top Guna jest na forum, o Narcyza pytaj bezpośrednio u asior.
Nasienie Jasnego było dostępne w Michałowie, tyle że sezon stanówkowy trwał od 15.02 do 30.06.2011
http://www.michalow.arabians.pl/pl/oferta/ogiery/2011/polkrwi.php
Najlepiej zadzwonić i po prostu spytać.
Zapisane
asior_
Użytkownik

Wiadomości: 67


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 01, 2011, 18:10:22 »

Narcyz najprawdopodobniej bedzie wykastrowany. Jesli nie, to bedzie dostepne tylko nasienie mrozone.
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 02, 2011, 13:33:32 »

Szczerze powiedziawszy od dłuższego czasu zastanawiałam się, jak kształtują się ceny stanówek niektórymi ogierami.
Można to też uznać za wstępne rozeznanie na przyszły sezon Mrugnięcie Mam nadzieję wkrótce dołączyć do grona hodowców koni małopolskich.
A dzwonić z pewnością będę bliżej sezonu Mrugnięcie W sumie głupio mi, że nawet Wam zawracam tak wcześnie tym głowę, ale ciekawość zżerała mnie już doszczętnie!

Znalazłam Jasnego Poranka w ofercie Michałowa, jednakże zaznaczyli oni wyłącznie ofertę stanówkową - ale pobranie nasienia nie jest tam problemem? Rodan i Awans to Białka, z czego obaj są gdzieś w dzierżawach, więc nie wiem, czy mam okazję dowiedzieć się co do ich cen?

Jaki jest powód kastracji Narcyza? "Lepsze" skupienie się na sporcie?
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 02, 2011, 19:42:28 »

Chodzą słuchy, że Awans ma znowu zawitać w Janowie, bo źrebaki tam nieliche pozostawił. A tak jeszcze dodam, że z 81 pkt podobno skoczył już na 83 (bodajże za wrażenie ogólne i typ mu dołożyli)
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bestserver gom homofriends polish-rpg-server cesarstwoniemieckie