FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 27, 2024, 22:10:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wasze koniki m  (Przeczytany 46836 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #45 : Czerwiec 17, 2008, 20:24:27 »

fajny koń
ile ma wzrostu ? wygląda na rosłego
i ile ma lat ? w Mieczownicy wyhodowany ? jego matka dała uznanego ogiera Fart po Jarabub, twój Fakir jest jego półbratem Uśmiech
Fart krył w Żabnie, tutaj możesz braciszka zobaczyć Uśmiech http://www.stadninakonizabno.dbv.pl/readarticle.php?article_id=58
Zapisane
Pamela
Użytkownik

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #46 : Czerwiec 17, 2008, 20:40:30 »

Urodził się w 2002 roku w Mieczownicy. Ma 167 cm, więc do małych raczej nie należy  Uśmiech
Bardzo mi się podoba ten Fart.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #47 : Czerwiec 19, 2008, 10:41:31 »

Pamela
super koń, a i pensjonat rewelacja Uśmiech nic tylko pozazdrościć Język
Zapisane
Gromowa
Użytkownik

Wiadomości: 114



« Odpowiedz #48 : Wrzesień 13, 2008, 15:36:40 »

Witam! Uśmiech Jestem tu nowa, więc spróbuje sie przedstawić. Mam na imię Paulina i niedługo (za miesiąc) będę miała własnego konia. Będzie stał w mojej przydomowej stajni, którą wykańczamy. Uśmiech Będziemy mieli jeszcze koleżankę na pensjonacie, którą będę użytkowała, ale ona jest wielkopolska, więc jej zdjęć nie mogę tu dać Mrugnięcie. Grom (bo tak ma na imię) jest gniadym małopolskim 21-letnim wałachem po sporcie. W młodości skakał N-ki ze swoim wzrostem 145cm w kłębie. Spoko Ma dobrą kondycje i chęć do jazd. Co prawda na ujeżdżalni czasami się wlecze, ale przy dobrej jeździe idzie do przodu i wykonuje dokładnie wszystkie postawione mu zadania. W terenie zachowuje sie jak 5-latek.  Ma powera Spoko! Przez dłuższy czas wszyscy mówili, że to angloarab. Ja w nim półkrwi araba widzę i w większości przypadków piszę o nim "prawie arab", bo ma 3/4 arabów w rodowodzie. W paszporcie natomiast ma rasę małopolską. Jest bardzo mały i drobny (jak arab Uśmiech). Kocham go, bo będzie moim pierwszym własnym koniem i uczyłam się na nim jeździć. Pierwsza jazda bez lonży... pierwszy galop... pierwszy teren... pierwsze 'wyścigi' w terenie... Duży uśmiech Już daje zdjęcia:


Kiedyś pod swoją ówczesną amazonką u poprzedniego właściciela.


(ten gniadosz pośrodku)
Równo rok temu...

Seria z tych wakacji





Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #49 : Wrzesień 13, 2008, 16:30:40 »

21 lat ? wow, pięknie sie trzyma ( zapraszamy do wątku o seniorach ! )
jaki dokładnie ma rodowód ? na prawdę ma tylko 145 cm ?
gratuluje nabytku, powodzenia
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #50 : Wrzesień 13, 2008, 18:30:32 »

wow 21 lat no pięknie naprawde super wyglada Chichot

Siwa z dziś


Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #51 : Wrzesień 13, 2008, 18:45:36 »

Gromowa

neisamowity jest !
świetnie wygląda, dałabym mu góra 14 lat Szok
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #52 : Wrzesień 13, 2008, 18:47:31 »

ups sorki fotki miały być w wątku ze zdjęciami naszych młp  Zawstydzony
Zapisane
Gromowa
Użytkownik

Wiadomości: 114



« Odpowiedz #53 : Wrzesień 13, 2008, 19:15:19 »

21 lat ? wow, pięknie sie trzyma ( zapraszamy do wątku o seniorach ! )
jaki dokładnie ma rodowód ? na prawdę ma tylko 145 cm ?
gratuluje nabytku, powodzenia
Montana, dziękuje Uśmiech. Ma ok.145cm w kłębie. Nie mierzyłam go, ale tak mi powiedziano w stajni, w której teraz stoi. Teraz to już ma 21 lat i 6 miesięcy Mrugnięcie. Jego matka to Gafa, a ojciec Coriolan. Rodowodu nie mam, a raczej nie mam skąd go wziąć, ale nawet na tabliczce boksu jest napisane imię matki i ojca. Wiem, że ma w sobie 3/4 araba i ma w rodowodzie El Paso Spoko. Na stronie PZHK jest wpisany jako małopolak (ostatni w tabeli). Tak szczerze mówiąc to ja Groma nie kupuję. Dostanę go za darmo razem z większością jego sprzętu (dostałam konia z rzędem normalnie Duży uśmiech). To będzie jego zasłużona emerytura. On już 10 lat jest w naszej (w stajni w której jeżdżę i pracuje) stajni. Oczywiście został kupiony jako koń do hipoterapii. Jak myślicie, czy koń po sporcie, który często był narwany nadaje się do hipo?! Ja wtedy byłam za młoda na wolontariat i konie, ale wiem, że chodził w oprowadzankach pod lekkimi pacjentami i zaawansowani podopieczni na nim jeździli. Za jakiś rok się uspokoił. Znam dziewczynę ze schizofrenią, która na nim nawet galopowała i jeździła w tereny. Przyznam, że obecnie lepszego konia w teren nie ma. Jest bezpieczny, nie wypruje nagle jak się czegoś przestraszy, ale ewentualnie będzie odskakiwał lub tak śmiesznie (kiedyś się tego strasznie bałam) arabsko wyginać szyje na bok i zrobić ją łabędzią... Mrugnięcie Jeździłam na nim w tereny na kantarze i to trzymając za samą końcówkę wodzy i idzie grzecznie. Oczywiście jak ma wesoły dzień to potrafi nieźle lecieć i podbrykiwać (kiedyś tego nie miał... czyżby szczęście ze współpracy Uśmiech?).

Wenecja, ar...?, dziękuje i ciesze się, że się podoba.

P.S. Na tych zdjęciach i tak nie jest w całej swojej okazałości... Muszę mu porobić więcej fotek... Może pode mną? Zdjęcia takie będą jak się fotograf znajdzie i mi gips zdejmą...
Zapisane
Gromowa
Użytkownik

Wiadomości: 114



« Odpowiedz #54 : Wrzesień 13, 2008, 19:22:43 »

Ach... Przypomniało mi się coś o rodzicach Groma.
Matka: Gafa młp
Ojciec: Coriolan oo
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #55 : Wrzesień 13, 2008, 19:32:49 »

brykanie  zradości na pewno, widać energii mu nie brakuje Uśmiech
kuruj się szybko, a w jakim rejonie stoicie, może fotograf isę znajdzie Mrugnięcie
Zapisane
Gromowa
Użytkownik

Wiadomości: 114



« Odpowiedz #56 : Wrzesień 14, 2008, 17:57:07 »

Jesteśmy w łódzkim. Na razie w Jedliczach "Pod Jodłami" koło Grotnik, które leżą pod Łodzią i Zgierzem. Za miesiąc przenosimy się 1,5 km dalej,  do mnie Duży uśmiech

___________________________________________________________________________________

Zainspirowałyście mnie i dzisiaj zajrzałam w jego rodowód w paszporcie. Po prostu szczena mi opadła Szok Szok Szok Szok Szok! Nawet nie wiedziałam jakich dokładniej ta moja konina ma przodków... BYłam zszkowana, bo wiedziałam, że ma dobre konie w rodowodzie, ale nie wiedziałam, że aż tak. Matka nie jest jakimś hodowlanym fenomenem. Jej ojciec to małopolski Jar, który ma u siebie jakieś fongluty Mrugnięcie (dla niewtajemniczonych przetłumaczę- angliki).Ma tam dalej też Furiso któregoś tam Mrugnięcie.
Ojciec to dopiero jest skarb.
Coriolan oo kaszt. 1976, po El Paso oo i Cedzynie oo. Dalej konie takie jak: Witraż, Wielki Szlem, Negatiw, Czort, Ellora. Nie jestem wielkim znawcą arabów, ale Witraża i Wielkiego Szlema kojażę i... imiona mówią same za siebie... Uśmiech
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #57 : Wrzesień 15, 2008, 07:17:15 »

Jestem bardzo ale to bardzo zasmucono  Zawstydzony najprawdo[podobniej moje siewe zmieni sie na siwe w hreczce.
Wczoraj jak ją czyściłam to zobaczyłam na głowie w okolicach oczu dużą ilośc brązowych kropoeczk.
Czy to mozliwe że jej maść sie zmieni na hreczkę???
Wolałaby nie  Z politowaniem
Zapisane
Gromowa
Użytkownik

Wiadomości: 114



« Odpowiedz #58 : Wrzesień 15, 2008, 08:09:39 »

Szogun (ukochany wałach sp, na którym jeżdżę) też szybko siwieje. na szyi ma mnóstwo brązowych kropek. Nie wpadłam na to, że on może być hreczkowaty.  Szok Szkoda... Siwizna jest ładniejsza...
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #59 : Wrzesień 15, 2008, 16:15:29 »

Eeeeeee, hreczka fajniejsza... A już taka gruba i  gęsta to ho, ho!!  Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

life mustangi eye telenowele skuterpolska