FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 26, 2024, 19:35:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wasze koniki m  (Przeczytany 46823 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tyskakonik
Użytkownik

Wiadomości: 63



« : Marzec 17, 2008, 16:02:30 »

to miejsce na opisywanie charakteru, przedstawianie rodowodu, wstawianie śmiesznych fotek, dzielenie się śmiesznymi doświadczeniami o waszych małopolakach Mrugnięcie Serdecznie zapraszam.
Oto Eter. Jest miły, ufny i bardzo pojętny. Nie przepada za chodzeniem na lonży, ale lubi współpracować. Lubi też dzieci. Nie cierpi samotoności. Jego ojcem jest Wig, a matką Elma. W rodowodzie posiada takie sławy jak: Probat, Mehari. Wg mnie ma bardzo ładną maść:


Ciekawostka: Na początku swojego życia był kasztanem, potem ni stąd ni z owąt stał się karuskiem, a później już takim koniem jak na powyższym zdjęciu Mrugnięcie

A wyy??
Zapisane

Wszędzie dobrze ale przy koniach najlepiej Mrugnięcie
FirstLight
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #1 : Marzec 20, 2008, 08:30:41 »

Fajny konik  Duży uśmiech ile ma wzrostu? pamietam go z ogloszen na allegro  Uśmiech
Zapisane
tyskakonik
Użytkownik

Wiadomości: 63



« Odpowiedz #2 : Marzec 21, 2008, 18:34:42 »

Jak narazie 160 m. W przyszłości ma mieć ok. 165 Mrugnięcie
Zapisane

Wszędzie dobrze ale przy koniach najlepiej Mrugnięcie
Ułan z Sącza
Użytkownik

Wiadomości: 10



« Odpowiedz #3 : Marzec 23, 2008, 18:36:02 »

Patrząc na temat ostanowiłem napisać parę słów o koniu wyjątkowym dla mnie, o koniu który zrobił ze mnie ułana ochotnika, którym jestem. Koniem tym jest klacz KASETKA.
Kasetka urodziła się w Stadninie Koni KUROZWĘKI w dawnym woj. Tarnobrzeskim, koło Staszowa (obecnie Świętokrzyskie). Urodziła się w roku 1983, jest rasy małopolskiej, jej ojciec to BROM xo, matka KASA po FART xo. W macierzystej stadninie była wykorzystywana do rajdów konnych – turystycznych i sportowych oraz do pracy w zaprzęgu.
Zastała zakupiona przez Mikołaja Rey’a do Stadniny Koni w Bolęcinie w wieku 12 lat z opinią konia bardzo trudnego w obsłudze – nie dawała nóg, nie pozwalała się wprowadzić do przyczepy, odsadzała się (i dalej się odsadza  ). Rzeczywiście jej „poprawienie” wymagało dużo cierpliwości i pracy, ale przyniosło skutek. Jej pierwszym stałym jeźdźcem w barwach 8 PU był Darek Polakiewicz, który jeździł na niej z powodzeniem konkursy ujeżdżenia, startując w Mistrzostwach Małopolski w latach 1995 i 1996 i zdobywając medale w kategorii juniorów. Przygotowywał się tez do niej do startu w Olimpiadzie Młodzieży, ale niestety uległa poważnej kontuzji niedługo przed planowanym startem. Leczenie przyniosło efekt i koń powrócił do pracy. Służyła również do pokazów we władaniu bronią, uczestniczyła w pokazach nie tylko władania szablą i lancą na pozornikach, ale i w pozorowanych starciach jeźdźców uzbrojonych w białą broń. Zawsze bardzo odważna i opanowana, choć z silną indywidualnością i nieco nieprzewidywalnym charakterem. Wielokrotnie Mikołaj Rey miał okazję prowadzić na niej konne występy większych grup jeźdźców ulicami miasta podczas różnych uroczystości rocznicowych, obyta dobrze z ruchem ulicznym, cierpliwa i spokojna.
Równolegle cały czas służy w szkółce sportowej i do jazd rekreacyjnych w Klubie Jeździeckim im. 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego „Szarża” w Bolęcinie, obecnie jest najstarszym koniem użytkowanym w tej stajni – 15 marca 2007 skończyła 24 lata.
Była również jednym z pierwszych koni szkolonych do udziału w zawodach pod damskim siodłem, uczestniczyła w I Mistrzostwach Polski Amazonek w Bolęcinie w 2004 a potem w pokazach konnych w Chantilly we Francji wraz z innymi końmi z Bolęcina i wielu innych stajen (między innymi Szwadronem Wojska Polskiego) – występ Kasetki w damskim siodle pod urodziwą amazonką, w reżyserii i choreografii Karoliny Wajdy wzbudził entuzjazm francuskiej publiczności.
Kasetka pojawiła się w moim życiorysie w marcu 2004 roku w dniu uroczystych obchodów Święta Pułkowego 8 PU, w dniu w którym zostałem na Wawelskim Wzgórzu mianowany przez rtm kaw. harc. Mikołaja Rey’a ułanem Księcia Józefa. Tego dnia wieczorem, podczas mini zawodów z okazji Święta Pułkowego zorganizowanych w KJ „Szarża” w Bolęcinie, miałem okazję po raz pierwszy dosiąść (dzięki namowom i życzliwości ułana z Pacanowa) konia po szkoleniu kawaleryjskim, z duszą kawaleryjską i w kawaleryjskim rzędzie. Mało tego – wziąłem udział w zawodach strzelania z pistoletu. I Kasetka wygrała dla mnie te zawody pilnując przy tym, żebym sobie nic nie zrobił. Pani Profesor i tyle. Wiele razy później miałem okazję uczestniczyć z Kasetką w szeregu imprezach polegających na uroczystych przejazdach przez Królewskie Miasto Kraków czy Trzebinię. Na stronie naszego Szwadronu Niepołomice w barwach 8 PU , w galerii zdjęć możecie znaleźć twarz z mojego avatara w połączeniu z resztą ułana siedzącego na Kasetce. Nawet na zdjęciach Kasetka wychodzi zdecydowanie lepiej niż ja. Umie pozować. Jak pisałem powyżej Kasetka ma już słuszny wiek, nadchodzi dla niej pomalutku czas odpoczynku. Dzięki zapobiegliwości naszego Dowódcy, nadal biorę udział w różnego rodzaju uroczystościach konno. Bardzo szanuję wszystkie konie których dane mi jest dosiadać. Ale sami przyznacie, że nie mogłem o Kasetce nie napisać.














Dodałam zdjęcia. montana
Zapisane

Bo serce ułana gdy położysz je na dłoń.....
na pierwszym miejscu Panna, przed Panną tylko Koń.....
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #4 : Marzec 23, 2008, 18:52:07 »

Piękna historia, fantastyczna klacz, jest o czym pisać, to prawda.
Tylko czemu tam jest napisane 15 marca 2007 skonczyła 24 lata
zamiast 15 marca 2008 skonczyła 25 ? : )

Kasetka ze strony Szarży Bolęcin



ha, znalazłam Was nawet u siebie na zdjęciach, dobrze widze ? schowani nieco Uśmiech



z tego wynika, ze my sie znamy Mrugnięcie hehe, z widzenia


Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #5 : Marzec 23, 2008, 19:47:30 »

Ja miałam zaszczyt Kasetce raz czyścić nogi Język Raz tylko byłam na jeździe w Bolęcienie, w terenie, na innym koniu, ale jeździec Kasetki nie mógł sobie dać rady z podnoszeniem nóg i poprosił mnie o pomoc ;-)
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
Ułan z Sącza
Użytkownik

Wiadomości: 10



« Odpowiedz #6 : Marzec 24, 2008, 10:59:37 »

Mea culpa - zostałem przyłapany na lenistwie (wykorzystałem stary tekst) - nie sprawdziłem a w istocie Kasia skończyuła 15 marca 2008 25 lat......
Zapisane

Bo serce ułana gdy położysz je na dłoń.....
na pierwszym miejscu Panna, przed Panną tylko Koń.....
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #7 : Marzec 24, 2008, 11:05:39 »

tak właśnie pomyślałam Język heheh, mamy Cie !
a tutaj są uważni czytelnicy ; ) trzeba sie pilnować ! ; ) )  )
Zapisane
Ułan z Sącza
Użytkownik

Wiadomości: 10



« Odpowiedz #8 : Marzec 24, 2008, 11:28:12 »

Jako człek zakochany w małopolance czuję się zobowiązany do promocji konia małopolskiego gdzie się tylko da w tym oczywiście w moim kawaleryjskim światku. Zaraz na naszym forum polecę Forum stworzone przez Ciebie. Kto dzisiaj wie że była nawet grupa sądecka koni małopolskich..... żal serce ściska. Pozdrawiam i myślę, że na najbliższej imprezie kawaleryjskiej w Krakowie poznamy się osobiście.
Zapisane

Bo serce ułana gdy położysz je na dłoń.....
na pierwszym miejscu Panna, przed Panną tylko Koń.....
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #9 : Marzec 24, 2008, 11:30:56 »

Kto dzisiaj wie że była nawet grupa sądecka koni małopolskich..... żal serce ściska.

wiedzą, wiedzą, nie jest aż tak źle  : D

Maj już niedługo ; ) Pewnie bede z aparatem
Zapisane
dzialosza
Użytkownik

Wiadomości: 19



« Odpowiedz #10 : Marzec 24, 2008, 12:36:33 »


Moja ukochana małopolka niestety juz z nami jej nie ma Plejada(Heroika-Hurgot/Plaster) na zdjęciu z córką po Handel m.
Zapisane
Maxima
Użytkownik

Wiadomości: 18


« Odpowiedz #11 : Marzec 24, 2008, 12:54:47 »

Fajny kłus:)
Zapisane
dzialosza
Użytkownik

Wiadomości: 19



« Odpowiedz #12 : Marzec 24, 2008, 13:27:34 »

Pomyliłam znaki: Plejada (Heroika/Hurgot - Plaster) tak powinno być..
W Białce na championacie w 1998 roku zajeła III lokatę.
A tak już wyglądała w 2003 roku:

Zapisane
Maksowa
Użytkownik

Wiadomości: 18


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 02, 2008, 22:56:49 »

do mnie moj malopolak trafil przypadkiem
Urodzony i wychowany na drugim koncu polski,trafil w moje okolice w dzierzawe na pol roku  no i pozniej z voltowego ogloszenia na rok do mnie. Na poczatku nie bylo nam razem lekko bo kon w obejsciu cudowny niestety pod siodlem sprawy juz sie mialy inaczej.Charakterny i do odrobienia jak na chwile w jakiej bylam zdecydowanie za trudny biorac pod uwage to ze jezdzilam bez trenera.Jednak przyszly studia i zmiana stajni,trafilismy oboje w rece swietnych ludzi ,ktorzy pomogli nam sie dotrzec.W lipcu przyszedl koniec dzierzawy a ja juz wiedzialam ze nie chce innego i tak o to stalam sie posiadaczka mojego malego urwisa.Jestem dumna z tego co osiagnelismy razem,moze daleko nam jeszcze do idealu ,ale  zaczelismy sie dogadywac.
Przedstawiam Maxa (Maria po Deficyt-First des termes )1.05.2001


jedno jest pewne to moj najlepszy przyjaciel



Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #14 : Kwiecień 03, 2008, 10:07:37 »

Kto dzisiaj wie że była nawet grupa sądecka koni małopolskich..... żal serce ściska.

potwierdzam słowa montany - wiedzą wiedzą Uśmiech ja to nawet z Sącza jestem  Mrugnięcie i mój małopolak z resztą też Duży uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

humanwolf dragons-stable klasa1e patrzdz fanklubklasycznychaut