FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 23, 2024, 19:22:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ( rodowodowa ) Baza koni  (Przeczytany 18154 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #30 : Listopad 14, 2012, 22:09:06 »

AC to jest skrót od anglo-arabe de croisement ??

edycja:

Już doczytałem - pomiędzy 12,5 a 25 % krwi arabskiej robi AC ( z tego wynika, że dwa AC zawsze dadzą AC - herbata od mieszania nie robi się słodsza ani mniej słodka). A to o co pytałem to AACR i tam można nawet holsztynem kryć, jeśli ma odpowiednio dużo folbluta.
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #31 : Listopad 14, 2012, 22:16:59 »

AACR to anglo-arabe de croisement, ale to nie ksiega tylko rejestr, te konie nie maja prawa wpisu do AA,  a wpisywane sa do niego konie z połączenia og ras szlach i klaczy AA, albo odwrotnie, zrobili ten rejestr żeby głównie poprawić ruch i marketing bo aacr lepiej sie sprzedają
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #32 : Listopad 14, 2012, 22:55:17 »

Tak sie zastanawiałam nad tym AACR, na ile takie konie są podobne do modelu konia angloarabskiego ? I czym się różnią od innych ras półkrwi ? Poza rzecz jasną ilością "krwi" ?
jasiek
Ja miałam na myśli takie sytuacje kiedy w przypadku skrzyżowania koni AC zwiększa się udział ras obcych w rododowdzie, niestety nie mma księgi przed nosem i nie wiem czy takie konie w ogóle mogą być do niej wpisywane ? Takie jak Halogen, Harbuz czy Bajt (też ma gdzieś tam wlkp w rodowodzie). W innym przypadku to raczej jasne, że AC z AC da AC. Pewnie przekombinowałam ?
Zapisane
s .
Użytkownik

Wiadomości: 72



« Odpowiedz #33 : Listopad 14, 2012, 23:02:17 »

czy w bazie koni % krwi arabskiej jest dobrze obliczony?
znalazłam zagraniczne strony, gdzie jest podany % xx i różni się on od tego podanego w bazie koni np. u emetyta. zastanawiam się czy takie różnice (drobne ~4%) są również w przypadku innych wskaźników.
są też konie, które bazie pzhk mają dopisane AA, a wg w/w strony sprawdzając ich rodowody wychodzi mniej niż 25% oo...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #34 : Listopad 14, 2012, 23:05:53 »

Ja miałam na myśli takie sytuacje kiedy w przypadku skrzyżowania koni AC zwiększa się udział ras obcych w rododowdzie, niestety nie mma księgi przed nosem i nie wiem czy takie konie w ogóle mogą być do niej wpisywane ? Takie jak Halogen, Harbuz czy Bajt (też ma gdzieś tam wlkp w rodowodzie). W innym przypadku to raczej jasne, że AC z AC da AC. Pewnie przekombinowałam ?

Jeśli obydwoje rodzice należą do AC i spełniają wszystkie procentowe warunki, to ich potomek też je będzie spełniał. Nie jest bowiem możliwe, by miał dowolny poziom czegokolwiek poniżej tego poziomu u rodzica o niższym poziomie i powyżej u rodzica o wyższym poziomie.

Jak masz dwie liczby i wyciągniesz z nich średnią, to średnia ta nie będzie niższa ani wyższa od żadnej z nich.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #35 : Listopad 14, 2012, 23:19:41 »

s.
Mogą być różnice wynikające ze sposobu zliczania pisała o tym montana. Zresztą np. w BK nie wszystkie konie mają uzupęłnione 100% rodowody. Matka naszej klaczy ma trzy różne wyniki % - inny w BK, inny w księgach i inny w jeszcze jednej z baz zagranicznych. Przy czym w BK ma praktycznie calkowicie uzupełniony rodowód.
jasiek
Dzięki za wyjaśnienie. Czyli należałoby to uznać za niekompletność bazy, tak ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #36 : Listopad 15, 2012, 08:42:35 »

Nie wiem, nie znam tematu bazy.

Co do tego procentu krwi to znaczenie może mieć też czy zliczana jest od początku, wstecz do x pokolenia, czy liczona jako średnia rodziców - wtedy automatycznie sięgasz dalej w rodowodzie.
Zapisane
s .
Użytkownik

Wiadomości: 72



« Odpowiedz #37 : Listopad 15, 2012, 13:58:00 »

dzięki za odpowiedzi Uśmiech
pzhk liczy chyba po rodzicach w takim razie. im powinno zależeć na jak największej dokładności. bazy też nikt nie ma raczej bardziej kompletnej niż oni.
Zapisane
mały76
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #38 : Styczeń 07, 2013, 11:28:03 »

Witam poszukuję obecnego właściciela  małopolskiej klaczy Arika po Hebron Erotyka nr.wpisu 326 Gwr,paszportPL006661424604 ponieważ mam jej córkę Atenę i chciałem się coś dowiedzieć.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

animilkowo nakazdytemat eobywatel radarodzicowsp289 wsbchorzow