FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 19, 2024, 09:08:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: tkający koń  (Przeczytany 15742 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wenecja i warka
Gość
« : Listopad 18, 2008, 19:30:07 »

śłuchajcie mam problem
kilka dni tem przestawiłam wenecje znowu na trociny( zalecenie weta z powodu przebytego niedawno zapalenie górnych dróg oddechowych i jako dieta )
Niestety koń od tego czasu zrobił sie nerwowy i zaczoł tkać co gorsza robi to też na padoku:(
Co robić w takim przypadku?? macie jakieś pomysły ??
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #1 : Listopad 18, 2008, 19:38:11 »

o to niedobrze skoro na padoku tez to robi
musisz jej zajac czas wiem łatwo powiedziec moze kup jej jakas pilke do smakołykow jesli trociny u was w stajni sa zawsze czyste warto pochowac w nich marchewki albo buraki zeby kon niemial czasu na tkani zajmie sie szperactwem i juiz
ile siana dostaje klacz moze powinna miec zwiekszona dawke aby cały czas zarła cos i szamała naprawde taknie to paskudny narow wime mam kilka tkaczy i niejest przyje,mne jak niemozna poradzic na to
z jedna klacza problem ucichl odkad konie sa puszcane rankiem a wracaja noca poprostu kobieta zarobiona jest i niema czasu
ale nasz ogr niezna umirau on chyba by nad przeascia tkał ale u niego to zwiazane z hormonami jest nerwowy i chcialby wszytkie kobiety miec
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 18, 2008, 19:45:49 »

siana dostaje 1,5 kostki dziennie
teraz na padokach są od rana do godziny 15 ( w sezonie do wieczora)
obawiam sie że to tkanie w boksie jest związane z tym ze nie może cały czas przegryzać słomy a ograniczonąją ma ze względów zdrowotnych
przyznacie że tak nie powinien wyglądać brzuch kobyły która nie jest źrebna i około 5 razy w tygodniu pracuje.

Do tego wszystkiego ma COPD chyba bardziej pechowego konia nie mogłam sobie wybrać.
Myśle że jest wnerwiona ze inne konie podgryzają sobie słome a ona nie może ale czemu tka na padoku tego nie wiem nie mam pojęcia.
Może ostatnie podzielenie stada do tej pory wszystkie kobyły chodziły razem a teraz są podzielone i chodzą na 2 wybiegach.
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #3 : Listopad 18, 2008, 21:11:08 »

nasz ogr niezna umirau on chyba by nad przeascia tkał ale u niego to zwiazane z hormonami jest nerwowy i chcialby wszytkie kobiety miec
dokładnie - mój tkał, jak się pozbył jajek to przestał
Zapisane
wiewióra
Użytkownik

Wiadomości: 24


« Odpowiedz #4 : Listopad 19, 2008, 08:14:43 »

Nie wiem czy trociny są dobre dla konia z COPD chyba że kupujesz te preparowane przez firmy, a nie te z tartaku.. a nie miała w swoim stadzie ulubienicy?  może miała i zostały rozdzielone i kobyłka z nerwów tka? a w boksie to faktycznie aby cały czas coś do skubania miała.. nawet siano zmoczone co by się mniej kurzyło.. a zabawki też dobra rzecz Uśmiech
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopad 19, 2008, 08:37:48 »

no trociny wręcz są nakazem przy COPD (oczywiście nie pylące)
w stadzie raczej została ze swoja ulubienica czyli córką z którą są razem od pnad 5 lat z małymi przerwami.
Narazie zamówiłam piłke i zobaczymy z tymi marchewkami i burakami w trocinie .
Za dużo siana tez dawać nie moge ze względu na rozepchany brzuch.
Błędne koło.
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #6 : Listopad 19, 2008, 08:42:42 »

otoż nie sprobuj własnie jej dodac siana ja bym jej dodała tak do 3 kostek dziennie ale stopniowo czyli co 2 godz dorzucac zeby cały czas miala dostep i cały czas czekala az ktos jej doniesie dkoro kobyla pracuje to niema szans na rozepchni4e brzucha bo co zje to zaraz przetrupta moja emi tak miala ze brzuszysko bylo jak sagan jak dostala wiecej sian i owsa i zqaczelq pracowac to kon mial z czego wyprodukowac miesien podtrzymujacy brzuszysko i problem brzucha sie zakonczyl
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 19, 2008, 08:52:09 »

no zobaczym rozdziele może siano które dostaje o 15 i wieczorem np na 4 porcje.
Może to coś da ??
Zapisane
wiewióra
Użytkownik

Wiadomości: 24


« Odpowiedz #8 : Listopad 19, 2008, 09:22:11 »

Mój koń przez miesiąc stał na trocinach bo na kursie z nim byłam.. Sam miał początki COPD co mu się cofnęło.. i wiesz co? po dwóch dniach kichał mi jak najęty po trotach..
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 19, 2008, 09:27:55 »

Moja na trocie stała już 8 miesięcy i przestała kichać kaszleć objawy COPD znikneły.
Od sierpnia stała na słomie niby wszystko ok.
Teraz nzowu jest na trocie bo po pierwsze przeszła zapalenie górnych dróg onnechowych i wet kazał przestawić na jakiś czas na trote no i przy okazji żeby pozbyć sie rozepchanego brzucha bo niestety mój koń potrafi przez noc zjeść 2 kostki słomy Smutny co nie jest zbyt zdrowe Smutny
Zapisane
wiewióra
Użytkownik

Wiadomości: 24


« Odpowiedz #10 : Listopad 19, 2008, 09:39:03 »

każdy koń jest inny i jednemu troty innemu słoma.. a najlepiej to dużo pola.. też mam klacz z brzuchem.. chodzi dużo i jakoś jej to nie mija.. :/ ale to całkiem inna rzecz.. choć już nie wyjada tak słomy spod siebie...
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 19, 2008, 09:42:25 »

twoja klacz to epoka ??
Zapisane
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« Odpowiedz #12 : Listopad 19, 2008, 10:01:52 »

Maszracje tkający koń to duży problem i w zasadzie nie rozwiązalny. Oprzyczynach nie ma co pisać ale wydaje mi się, że dobrze byłoby gdyby jednak miała w boksie zajęcie \siano , słoma\ duż brzuch to tylko wada piękności gorzej gdy głowa chora. Też mam kaszlącą kobyłe od kilku lat. Cały rok stoi pod wiatą nie jest zamykana jedynie w okresie mrozów stoi w derce i to tylko w nocy w dzień jeżeli to możliwe konie są na okólniku \jeżeli z nieba nie lecą młotki i siekiery\
Zapisane
wiewióra
Użytkownik

Wiadomości: 24


« Odpowiedz #13 : Listopad 19, 2008, 10:37:45 »

nie mam żadnej takiej klaczy Uśmiech mam prywatną stajnię.. Uśmiech
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #14 : Listopad 19, 2008, 10:39:07 »

wiewióra ktoś poprostu na innym forum miał taki sam nick imyślałam że to Ty Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangptr hodowla-kotuw-pbf mylife carstworosyjskie prywatna-szkola