FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 30, 2024, 13:36:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Budownictwo, bydynki, stajnie  (Przeczytany 44421 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #45 : Grudzień 02, 2011, 21:29:09 »

faktem jest, zależy od sztuki, moje też nie wszystkie robiły falbanki w deskach (ale jak się już trafił taki delikwent i moje ciężko wymalowane dla "ładności" apartamenty niszczył, to nie byłam szczęśliwa), ale jak mam zabezpieczone drzwi, to w ogóle problem nie istnieje:)
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #46 : Grudzień 02, 2011, 22:23:54 »

Obgryzają jak są głodne, albo jak im czegoś w diecie brakuje. Dobrze odżywiony koń, mający pastwisko do woli, a w ziemie siano nie obgryza drewna.
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #47 : Grudzień 02, 2011, 22:47:07 »

no moje konie głodzone nie są Język
w sezonie letnim są 24h na dobę na dobrym (wysianym z końskich mieszanek traw pastwisku), a zimą mają bardzo dobre siano do woli i witaminy (nie licząc paszy treściwej) plus lizawki selenowe, więc chyba nie robią tego z głodu, a żebyś nie dopisał zaraz, że się nudzą, bo pewnie są na trzy spusty zamknięte w boksach, to dodam, że  w okresie jesienno-zimowym od świtu do zmierzchu są padokowane.
A Arcturus to pewnie po Twojemu też psy swoje głodzi skoro jej dziurę w furtce wygryzły Duży uśmiech
Jak dla mnie po prostu są i też takie konie co lubią sobie coś pogryźć i tyle. Ludzie są różni, to czemu zwierzęta takie mają nie być?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #48 : Grudzień 02, 2011, 23:40:30 »

Nie mówię, że je głodzisz, tylko, że im czegoś brakuje. Mi jedna gryzła brzozę na padoku i drewniane drzwi - zrobiłem jej badania krwi, skorygowałem niedobór i narów pod tytułem obgryzanie drewna przeszedł do historii.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #49 : Grudzień 03, 2011, 12:47:57 »

Nasze sią zadawalają obgryzaniem przegród Mrugnięcie Ale w stajni "zimowej" mamy zabeziepczone deski.
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #50 : Grudzień 03, 2011, 12:49:22 »

u mnie akurat dwa młode konie gryzły do siebie ściankę działową, potem zrobiliśmy murowane boksy, ale wolałam zabezpieczyć przed ewentualnym uszkadzaniem pozostałe drewniane części, moim koniom absolutnie żadna krzywda się nie dzieje, a ja w kwestii stajni po prostu lubię jak jest czysto i schludnie.
No, inna sprawa, puszczańskie (białowieskie) drzewo jest wyjątkowo aromatyczne.
Moim zdaniem, konie lubią czasem pomiętolić "drzewo", swoim na zimę (gdzie mają siano na wybiegu) dorzucam czasem po parę świerkowych, świeżo ściętych gałązek, uwielbiają je obgryzać (lubią też cienkie gałązki brzozowe). Rzecz się rozchodzi zapewne o olejki eteryczne, które wydają bardzo kuszący aromat-powiedzmy namiastkę soczystej, wiosennej trawy. Ja inaczej tego nie umiem wytłumaczyć, zwłaszcza jak konie dobrze odżywione i dostają witaminy, i lizawki selenowe (bo na moich terenach ziemia w selen akurat uboga). Jak rzeczywiście konie głodzone, to możliwe, że dożywiają się "stajnią", ale czasem są też takie, co lubią sobie "wykałaczkami" z zębów powydłubywać ;)dla sportu... Duży uśmiech
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #51 : Grudzień 03, 2011, 14:18:56 »

To może być tez to ,że moje konie maja bardzo dużo drzew na wybiegach w zasadzie taki lasek, gdzie obgryzają sobie co chcą .
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #52 : Grudzień 03, 2011, 19:24:05 »

Moim zdaniem konei po prostu lubią poogryzać drzewa. Nasze uwielbiają sosonowe gałązki Uśmiech
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #53 : Marzec 20, 2012, 16:42:55 »

Pilnie potrzebuje zdjęć ogrodzeń metalowych wybiegów/ ujeżdżalni. Jutro zaczynamy grodzić ujeżdżalnie/ wybieg i nie bardzo wiem jak przyspawać rury Uśmiech Proszę o pomoc  Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #54 : Październik 09, 2012, 18:51:53 »

Jaki żywopłot jest najlepszy na ogrodzenie pastwisk? Chodzi o to, by ludzie nie przechodzili pod rurami i by zamaskować niską siatkę na psy.

wymagania:

-nie jest trujący
-konie go nie jedzą
-ma kolce
-ładnie kwitnie
-daje jakieś korzyści (pożytki pszczele, owoce, etc.)
-i najważniejsze - nie jest thują
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #55 : Październik 09, 2012, 19:29:41 »

jasiek, mi sie bardzo podoba żywopłot świerkowy mimo, że nie kwitnie i nie daje owoców, ale jest zielony cały rok.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #56 : Październik 09, 2012, 20:01:17 »

jasiek, mi sie bardzo podoba żywopłot świerkowy mimo, że nie kwitnie i nie daje owoców, ale jest zielony cały rok.

Nie potrafiłbym świerka okaleczyć i przyciąć. To nie na moje sumienie. Poza tym jak taki żywopłot będzie wyglądał za 50 lat?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #57 : Październik 09, 2012, 20:31:41 »

Chciałbym uzyskać taki efekt:

Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #58 : Październik 09, 2012, 20:57:37 »

My mamy posadzone modrzewie. Niestety większość roślin żywopłotowych - bukszpan, ligustr jest dla koni trująca Smutny
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #59 : Październik 09, 2012, 22:25:00 »

Zwykle mają właśnie wady, które są przeciwieństwem zalet, o których pisałem. Albo są trujące albo konie je zjadają albo jedno i drugie (np. ligustr).
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumoksytaniimikronacja2023 plastycy filtrowa36 anime watahawilkowmagii