FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 28, 2024, 16:12:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Budownictwo, bydynki, stajnie  (Przeczytany 44119 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #30 : Grudzień 20, 2009, 19:18:25 »

Kto wie, który z hodowców państwowych jest autorem powiedzenia, że jak się wchodzi do stajni zimą, to kupa końska powinna mieć konsystencję pozwalająca na wybicie nią okna?
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #31 : Grudzień 21, 2009, 17:48:09 »

Który to powiedział, pojęcia nie mam, ale rację miał Mrugnięcie
U mnie mniej więcej tak to wygląda, ino okien do wybicia nie ma... no, może jedno by się znalazło.

Koniom nieźle, choć temperatura w stajni niewiele wyższa niż na zewnątrz. I tylko woda w wiadrach zamarza.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #32 : Grudzień 21, 2009, 17:56:45 »

u nas w stajni też woda zamarznięta, a bobki szybko twardnieją
Mamy boksy normalne, oraz dwa boksy angielskie -murowane

Nie wiem który tak powiedział, ale coś podobnego słyszałam z ust dyr. Marka Treli
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #33 : Grudzień 21, 2009, 19:15:12 »

Mawiał tak dyrektor Krzyżanowski, ale nie wiem, czy to on jest autorem tego żarciku.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #34 : Grudzień 21, 2009, 20:37:33 »

no to by wyjaśniało koncepcję wychowu w Jaroszówce  Mrugnięcie tak po cichu obstawiałam któregoś z hodowców Koni Pełnej Krwi...
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #35 : Styczeń 27, 2011, 15:20:48 »

Mam pytanie odnośnie przepisów budowlanych dotyczących stajni . Czy ktoś wie czego wymaga nadzór budowlany ? Głownie chodzi mi o odprowadzanie gnojowicy . Chce stajnie bez betonowej podłogi i zastanawiam się, czy będą sie czepiać tego .
Zapisane
nos
Użytkownik

Wiadomości: 26


« Odpowiedz #36 : Styczeń 27, 2011, 15:43:33 »

Arcturus nie wiem jak tam nadzór, ale powiedz proszę jaką podłogę będziesz robić, bo mnie też to czeka w najbliższej przyszłości i nie wiem co wybrać. Ja zastanawiam sie nad kostką z podkładów kolejowych.
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #37 : Styczeń 27, 2011, 16:00:08 »

Ja chce zrobić pod spodem drenaż z grubego żwiru na wierzch piasek, a w to będę wbijać klocki dębowe lub akacjowe . Co do podkładów kolejowych, to tez się nad tym zastanawiałam, ale odradzano mi ze względu na ich toksyczność .
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #38 : Styczeń 28, 2011, 17:02:45 »

Podkłady kolejowe odradzam ze sprawdzonej przyczyny-mokre robią sie straszliwie śliskie!!! zrobiłam sobie z nich ścieżkę po małym deszczyku moza zęby powybijać sobie.
teoretycznie-tak podłoze powinno być nieprzepuszczalne Mrugnięcie
ja też wiosna będę kłaść podłoge-miał być tak samo dąb,ale kolega mi odradza-bo ma-dośc szybko mu zaczęły pojedyncze klocki podgniwać... więc zostane chyba przy sprawdzonej w poprzednim domu-klinkierze drogowym na zrąb.....
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #39 : Grudzień 01, 2011, 18:47:23 »

Nasza stajnia już prawie gotowa,  czekamy na odbiór z nadzoru budowlanego Uśmiech





Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #40 : Grudzień 01, 2011, 20:59:18 »

Bardzo fajna, podoba mi się zwłaszcza zadaszenie wypuszczone dalej nad wejściami do boksów, u nas niestety tego brak. Mam jeszcze radę przybij podbitkę, bo jak przyjdzie wichura to szkoda by było dachu.
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #41 : Grudzień 01, 2011, 22:27:06 »

Podbitka już jest  wtedy jeszcze jej nie przybili. Tak ta werandkę sama wymyśliłam i tam tez będzie utwardzony grunt .
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #42 : Grudzień 01, 2011, 22:31:13 »

Arcturus
Bardzo ładna stajnia. A utwardzony grunt jest bardzo przydatny Uśmiech
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #43 : Grudzień 02, 2011, 11:47:31 »

A moja skromna rada- obij blachą górę dolnej połówki drzwi, wystarczy cienki pasek zabity po dwóch stronach, stajnia drewniana jest piękna dopóki nie zaczną jej obgryzać konie...
Ja mam wszystkie drzwi tak pozabezpieczane, to samo z resztą zrobiłam z paśnikami w boksach, sposób jest rewelacyjny, a stajnia zawsze ładna i schludna:)
U mnie akurat drzwi boksów i paśniki pomalowane są na zielono, więc blacha nie rzuca się w oczy.
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #44 : Grudzień 02, 2011, 16:28:15 »

Ja nie wiem jak to jest z tym obgryzaniem drzewa, bo ja w tych stajniach które mam w tej chwili  wszystko mam wykończone  drewnem ( przegrody, drzwi, ściany), konie staja już wiele lat i nic  nie jest obgryzione . Nie wiem może moje konie są dziwne . Ale gdyby zaczęły to pomysł z blacha , super zresztą stosowałam go przy psach kiedy miały drewnianą furtkę na wybieg , bo one to dopiero wygryzały dziury .
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

real-life-rpg cheops gramax extremalteam miasto-faraonow