FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 19, 2024, 02:41:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Budownictwo, bydynki, stajnie  (Przeczytany 44267 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #15 : Grudzień 18, 2009, 13:54:30 »

Gdy pisalem o klimacie, to nie chodzilo mi o dobrostan zwierzat, ktore sobie poradza w mrozie spokojnie, a o komfort ich obslugi w czasie zimnych, wietrznych czy mokrych dni. Nie ma dla mnie przyjemniejszej rzeczy w obcowaniu z konmi niz powrot do cieplej stajni z zimowego spaceru. Ale to sa moje preferencje tylko, takze lepiej sie nimi nie sugerowac.

Konie nie produkuja gnojowki, bo im sie scieli, zeby mialy sucho. Powstaje z tego obornik. W zaleznosci od czestosci jego usuwania moze on przybierac rozne formy, ale nigdy nie bedzie gnojowka. (chyba, ze ktos nie scieli i nie sprzata)
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #16 : Grudzień 18, 2009, 14:08:16 »

No , nie do końca się zgodzę . Powiem ci jak jest u mnie teraz. Wiadomo ścieli się codziennie , sprząta wszystko do zera raz w tygodniu. Konie maja stajnie przerobione z budynku gospodarczego gdzie byłą podłoga ceglana . No i obornik się zabiera, ale mocz który przesiąka  przez słomę wsiąka w podłogę i  czasem chlupie to miedzy cegłami . Przecież nie ma siły żeby cały mocz zatrzymał się w słomie . Co z resztą ? Te stare stajnie będą betonowane, ale w nowej budowanej chce zastosować coś innego .
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #17 : Grudzień 18, 2009, 14:10:45 »

Ale zbyt ciepła stajnia w zimę to też średni pomysł zwłaszcza dla koni hodowlanych.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #18 : Grudzień 18, 2009, 14:20:20 »

Dziwne ze na cegle zbiera sie wam mocz! To oznacza tylko bardzo zły drenaz... Powiem ci jak mam a jak planuje wiosna w nowej stajni. obecnie mam czesc na ziemi czesc na betonie i nigdzie mi sie nie zbiera mocz i nie chlupie! Sciele na pewno bardzo dużo-to fakt. W nowej stajni planuje kostke klinkierowa na zrąb w drugiej być może kostka dębowa(oczywiscie własnej produkcji-z opałowych metrówek:)) zeby coś takiego spełniało funkce trzeba pod spodem wyryc sobie spora dziure(50-70cm) i zrobic drenaż z warstw zwiru a na gorze piasku. bedzie wtedy przepuszczalne.
Ja preferuje zdecydowanie zimne stajnie-taka bedzie nowa betonowa-która jest stajnia angielska w wersji made in poland i mojego projektu:) czyli te boksy angielskie od swojej drugiej strony maja korytarz...Druga stajnia bedzie odnowioną obecna-czyli drewno-bez stropu z korytarzem wewnatrz i przeszkloną uchylna górą dachu.
Ciepła stajnia jest dobra dla koni sportowych w intensywnym treningu i golonych:))
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #19 : Grudzień 18, 2009, 14:53:37 »

Ciepla stajnia jest dobra dla poidel i calej instalacji wodnej.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #20 : Grudzień 18, 2009, 15:24:53 »

a tak-zdecydowanie! Tyle ze ja nie poidła hoduję jeno konie Duży uśmiech a dla nich zdrowsze jak wychodzac na jazde czy wybieg nie zaczynaja sie po godzinie telepac z zimna Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #21 : Grudzień 18, 2009, 16:44:54 »

No to fakt, ja dwa lata temu mialem taka sytuacje, ze kobyla ok. 2 godziny stala pod prysznicem w lekko ujemnej temperaturze, bo rura w nocy strzelila i caly boks byl w strefie razenia. Cale szczescie mam wode doprowadzona do stajni przez dom i ktos uslyszal przez sen, ze bije woda. Klacz troche sie przeziebila i ma uraz do wody do dzisiaj, a ja sie najadlem nerwow i nawyrzucalem mokrej sciolki po nocy. Dlatego ujemnym tempreraturom w stajni mowie NIE.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #22 : Grudzień 18, 2009, 16:59:31 »

`jasiek
chyba Cie nie pocieszę, u mnie przedwczoraj prawie cała stajnia pływała, bo poszedł zawór, zreszta całkiem nowy, nie z winy mrozu
woda lała się tak, że musieli na wodociągach na chwilę wyłaczyć, więc pewnych rzeczy się niestety nie jest w stanie przewidzieć Mrugnięcie
choć staramy się w stajni "zimowej" mieć temp powyżej 0
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #23 : Grudzień 18, 2009, 17:24:06 »

Mam boksy angielskie  i boksy  " normalne" . Moje konie nawet w super mrozy otwierają górne drzwi i już. Woda w wiaderkach . Z normalnej stajni robię mieszkanie bo konie wolą boksy angielskie.  Spoko
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #24 : Grudzień 18, 2009, 20:05:21 »

Ano właśnie podejrzewam ze pod moim budynkiem gospodarczym jest glina i kamienie . Dlatego pod cegłami czasem chlupie , na szczęście koń na tym bezpośrednio nigdy nie stoi , no ale wiadomo ze amoniak nie zdrowy , szczególnie latem jak jest ciepło . Czyli dobry drenaż ,a powiedz mi  jak tę  dębowa kostkę chcesz zrobić( jak to wyglada)  ? Bo to mnie zainteresowało. A moje konie tez w stajni nie stoją tylko od rana  do kiedy się da  na wybiegu , no i raczej są zahartowane . A instalacji wodnej na razie nie przewiduje Uśmiech
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #25 : Grudzień 18, 2009, 21:31:26 »

Ja natomiast szukam projektów zdjęć stajni zwykłych Uśmiech jeśli ktoś ma zdjęcia, strony www będę wdzięczny
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #26 : Grudzień 19, 2009, 10:56:34 »

http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,841.0.html

tu można znalźć sporo informacji i zdjęć Mrugnięcie
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #27 : Grudzień 19, 2009, 12:24:55 »

www.pro-arte.pl
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #28 : Grudzień 20, 2009, 17:30:54 »

dla powyzszych mówie nie-poidłom-wystarczy mi ocieplony kran z którego naleje do pojemników:))

Taką kostkę dębową w wersji okrągłej miałam 10lat temu w poprzednim domu, a ostatnio widziałam pod Tomaszowem w stajniach i na korytarzach. Metrówka debowa-opałówka nie jest droga.wystarczy pociac ja na równe kawałki ,układa sie na podsypce z piasku zageszczonego na wcisk i szpary zasypuje piaskiem.Wygląda ładnie i...jest ciepłe a wytrzymuje całkiem sporo lat:))
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #29 : Grudzień 20, 2009, 18:53:09 »

nasze folbluty stoją w drewnianej stajni, ocieplonej styropianem, w stajni słabo trzyma się temperatura, przy obecnych mrozach to temperatura w stajni na pewno miejscami jest poniżej zera, druga stajnia nie w pełni zamknięta ma temperature już zdecydowanie poniżej zera, ale wydaje mi się że poza niedogodnościami dla człowieka to koniom to na zdrowie wychodzi, odpukać konie zdrowe, nie mają żadnych problemów
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lols-rp olimp phacaiste-ar-mac-tire endriuadventurezg galaxyace