FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 29, 2024, 00:57:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jurand, po Arcus, od Jutrznia/Elsing  (Przeczytany 19472 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« : Październik 29, 2008, 16:30:18 »

Jurand xo, po Arcus, od Jutrznia/Elsing,
ur. 2001r, skarogniady,
164-193, 22.0; 83 pkt,
wł SO Białka.
Ktoś coś może powiedzieć więcej nt. tego ogiera? Może jakieś potomstwo? Ogólnie ogier wart uwagi?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2008, 16:39:49 »

- był czempionem ogierów w Białce 2004.
- w 2006 r został czempionem ogierów małopolskich na Polagrze,
- w tym roku był najwyżej ocenionym koniem rasy małopolskiej na Wystawie w Sitnie,

Jego córka Aszantka w tym roku wygrala klase klaczek rocznych w Białce, pokazywany był także jego syn Amurat, czwarty w klasie, P. Kordalskiej.
oraz Morfeusz i Arkadia od P. Łoja

Tyle tylko ze w ZT był ostatni w końcowej klasyfikacji, ukończył z oceną dost., indeks ogólny 83. 
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #2 : Październik 29, 2008, 16:47:10 »

Jurand robi bardzo duże wrażenie na żywo, pod siodłem traci ruch, ale to nie musi być jego wina
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #3 : Październik 29, 2008, 17:17:42 »

A ktoś dysponuje może jego zdjęciami?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #4 : Październik 29, 2008, 17:39:04 »

bardzo ciekawy ogier- widziałam na żywo u dr Łoja- super charakter, bardzo fajny elastyczny ruch, niesamowicie ufny w stosunku do człowieka. W okolicach zamościa sporo jego potomstwa- wszystko co widzialam  ( okolo 11 sztuk) poprawne, eleganckie, z ladna szlachetna glowka, wiekszosc dlugonoznych z bardzo dobrze zwiazana kloda i ciekawym ruchem.
Rodowodowo jak dla mnie bardzo ciekawy.
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #5 : Październik 29, 2008, 18:08:32 »

Dziękuję za wszystkie informacje! Jeżeli ktoś dysponuje zdjęciami, to bardzo chętnie obejrzę Uśmiech.

___________________________________________________________

Przepraszam, że post pod postem, ale jeszcze odnośnie potomstwa. Jak z ich charakterem? Dość układowe i spokojne, czy raczej trudne w obejściu?
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #6 : Październik 29, 2008, 18:45:16 »

prawdopodobnie na ZT miał jakiś wypadek lub coś w tym stylu,możliwe że wpadł w okser albo coś podobnego,po powrocie z ZT był bardzo chory i ledwo zipiał jak trafił do łojów,w początkowych miesiącach miał problem z ustawieniem i ze zganaszowaniem,reagował bardzo  przy najmniejszej próbie ustawienia głowy,nawet w stajni,możliwe ze miał jakiś poważny uraz kręgu szyjnego
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #7 : Październik 29, 2008, 18:56:45 »

wierzę w to, bo widziałem tego konia jak się ruszał na kwalifikacji, a jak później na próbie, był cieniem siebie
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #8 : Październik 29, 2008, 18:57:45 »

I nadal jest coś z nim nie tak? To jakiś trwały uraz? Koń chodzi w ogóle pod siodłem, czy tylko kryje?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #9 : Październik 29, 2008, 19:06:09 »

break- potomstwo przylepeczki, misiaczki- dla mnie bija nawet konicha po diabelku pod wzgledem charakteru
przy mnie kon byl tylko puszczany luzem kical sobie sam przeszkode z kaluzy w te i na zad- poza tym robil z siebie showmana- bardzo sie pokazywal, jak tylko odwrocilismy sie do niego tylem to od razu przed nosem przebiegal,rzal i zwracal uwage na siebie
co do wypadku ja slyszalam  "plotke" ze wpadl wlasnie w okser, dostal dragiem po ledzwiach  i sie wywrocil,ale ile w tym prawdy nie wiem
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #10 : Październik 29, 2008, 19:07:20 »

teraz juz jest db,chodzi pod siodłem,córka dr Łoja na nim jeżdzi sam doktor też siadał,normalnie pracuje
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #11 : Październik 29, 2008, 19:08:42 »

To aktualnie stoi u Łojów? Znalazłam go na liście ogierów wystawionych do dzierżawy na rok 2009 i jakoś mnie zainteresował. No nic, zostało mi zaprezentować mój typ właścicielowi Język.
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #12 : Październik 30, 2008, 14:35:36 »

na poczatku roku u nas w stajni urodzi sie pierwszy mały Jurand ^^
Zapisane
xyz
Użytkownik

Wiadomości: 28


« Odpowiedz #13 : Listopad 03, 2008, 22:57:36 »

koń bardzo ciekawy, miałam przyjemność na nim jeździć z córką pana doktora, nie ma problemów z chodami, bardzo delikatny na pomoce i łatwy w prowadzeniu, najlepsze jest to że może chodzić pod siodłeem z kobyłą obok siebie i nic sobie z tego nie robi, naprawdę ogromny plus za charakter, zresztą użytkowo także wporządku Uśmiech
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #14 : Listopad 07, 2008, 09:23:28 »

Ogier prawdopodobnie zostanie nadal tam, gdzie jest. Przynajmiej takie doszły mnie słuchy, że chcą zatrzymać go na jeszcze jeden sezon. Jeśli jednak nie będą już go chcieli, Prezes mocno się na niego czai Język.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cheops colorfulworld extremalteam miasto-faraonow bezludna-wyspa