FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 28, 2024, 10:40:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SK Walewice  (Przeczytany 91831 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
s .
Użytkownik

Wiadomości: 72



« Odpowiedz #135 : Luty 26, 2013, 11:33:28 »

zapomniałam o jeszcze jednej klaczy - Gotlandia po Sebastian, może też mogłabyś pomóc?
Zapisane
falada
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #136 : Luty 26, 2013, 13:35:46 »

Gotlandia - 157 
Bardzo proszę Uśmiech
Zapisane
s .
Użytkownik

Wiadomości: 72



« Odpowiedz #137 : Kwiecień 19, 2013, 13:02:58 »

dwie cantaniski, które były wystawione w lipcu, zostały sprzedane i zakwalifikowane na zt w bogusławicach.
link
Zapisane
annacaryca
Użytkownik

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #138 : Maj 08, 2013, 21:05:09 »

od dłuższego czasu szukam klaczy małopolskiej dla siebie - zarówno do jazdy jak i hodowli
dziś byłam obejżeć dwie klacze  (3 i 4 latkę) z SK Walewice i powiem że jestem przerażona
klacze do tej pory wychowywały się w stadzie około 60 koni
około miesiaca temu zostały z tego stada zabrane
są chude, poobijane i chyba nigdy nie miały kontaktu z człowiekiem nie mówiac już o kowalu
pozatym są prześliczne, świetnie się ruszają i mają jak dla mnie interesujące rodowody
ale nie dają się dotknąć, są przerażone, z ręki człowieka nie wezmą nic - nie znaja marchewki czy jabłka

chciałam zapytać osób które zakupiły konie z takich stad o to czy miały podobne doświdczenia?
czy takie konie mają szanse na normalne relacje z człowiekiem?
mam mentlik w głowie, zastanawiam się czy warto je kupić
bardzo proszę o jakieś porady
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #139 : Maj 09, 2013, 07:38:42 »

Ja w zeszłym roku oglądałam w Walewicach 2-latki, akurat trafiłam na kowala, który robił im kopyta (ciężko powiedzieć, jak często przyjeżdża) - oglądałam je w biegalni, wszystkie za nami łaziły, ciekawe, bez problemu dawały się złapać za kantar, poprowadzić, dać pogłaskać. Konie z reguły w niezłej kondycji (oglądałam w lecie, więc już w środku sezonu pastwiskowego), kilka z ranami (zagojonymi). Nie mam więc pojęcia, dlaczego te klacze się tak zachowywały (zwłaszcza, że tegoroczna 3-latka to zeszłoroczna 2-latka, którą musiałam widzieć). Może to po prostu nerwowość po odłączeniu od stada?

Każdego konia da się wyprowadzić, tylko trzeba czasu.
Zapisane
Bremcia
Użytkownik

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #140 : Maj 10, 2013, 07:57:30 »

Zgadzam się z Meą. Ja odwiedziłam Walewice wiosną tego roku, i widziałam konie raczej spokojne, ciekawskie, chętnie podchodzące do człowieka. Koń, którego przywiozłam faktycznie nie wiedział co to marchewka czy jabłko, ale teraz już wesoło chrupie marchewki z innymi naszymi konikami.


   

klacze do tej pory wychowywały się w stadzie około 60 koni
około miesiaca temu zostały z tego stada zabrane
są chude, poobijane i chyba nigdy nie miały kontaktu z człowiekiem nie mówiac już o kowalu

To, że są poobijane to naturalna konsekwencja życia stadnego, raczej do zagojenia. Z człowiekiem mają codziennie do czynienia, jak często kowal przyjeżdża? -trudno mi powiedziec, ale w swoim życiu na pewno kilkakrotnie miały już kontakt z kowalem. Jeśli to są trzylatki to bez kowala chodziłyby na nartach bo tak wyrosłyby im kopyta do tej pory.

Czy warto? Na pewno trzeba byc świadomym, że takie konie potrzebują więcej uwagi, spokoju i czasu na przystosowanie się czy naukę. Nerwowe konie (ogólnie) wymagają doświadczenia i spokoju bo dużo łatwiej można zepsuc niż później naprawic.

Powodzenia!

Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #141 : Maj 24, 2013, 22:29:58 »

Nie wiem jak w tej chwili jest w Walewicach z robieniem kopyt. Ale na pewno dwa razy w roku przed Przeglądem Hodowlanym (w kwietniu lub w maju i na jesieni we wrześniu lub październiku) mają robione kopyta!
Zapisane
s .
Użytkownik

Wiadomości: 72



« Odpowiedz #142 : Czerwiec 16, 2013, 07:22:37 »

czy wybiera się ktoś z aparatem na jutrzejszy przegląd?
sama bardzo chciałam jechać, ale niestety nie dam rady.
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #143 : Czerwiec 16, 2013, 16:18:18 »

No właśnie, będzie ktoś? Ciekawa jestem małych Dionizosów, a Walewice mają niezłą stawkę po tym ogierze i przede wszystkim na ciekawych klaczach Uśmiech
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #144 : Listopad 28, 2013, 11:22:28 »

O coś się ruszyło w Walewicach. Konie zostały ogłoszone w ŚK w dziale ogłoszenia. Szkoda tylko, że brak zdjęć, ale chociaż wyszli " do świata" internetowego  Mrugnięcie
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #145 : Maj 19, 2014, 20:43:41 »

W czwartek  ( 22 maja ) odbędzie się przegląd hodowlany, zaczyna się już o godzinie 10 w Kterach  Mrugnięcie
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #146 : Wrzesień 24, 2014, 08:46:33 »

Bez komentarza Co?
http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Panstwowe-stadniny-sprzedaja-konie-za-bezcen.-Final-w-rzezni
I bardziej szczegółowy artykuł w zasadzie o wszystkich stadninach
http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-stadninach-koni.html
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #147 : Wrzesień 28, 2014, 19:42:24 »

W zasadzie szczegółowy obraz nie znajduje się w samym artykule, dość sprytnie zmanipulowanym pod aktualne pomysły ministra Sawickiego, ale w samym raporcie (jest w pliku pdf pod spodem), a tam to  wszystko wygląda już trochę inaczej. Nie wiem skąd NIK wziął te 18 milionów, bo w raporcie tego nie znalazłem, zapewne chodzi o koszty prowadzenia hodowli koni. W 2013 Stadniny i Stada Ogierów dały 11 milionów zysku, ale oprócz tego wpłaciły Skarbu Państwa Państwa ok. 16 mln czynszu za grunty i jakieś 3 miliony podatku od wynagrodzeń. Dwie spółki przyniosły straty (razem na ponad 2 miliony) - właśnie Walewice i SO Starogard. Moim skromnym zdaniem za to, co stało się z Walewicami ktoś powinien stanąć przed sądem
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #148 : Styczeń 30, 2015, 13:17:22 »

Wydaje mi się , że SK Walewice maja nowa stronę. Niestety nie mogę otworzyć listy koni na sprzedaż, ktoś może mi w tym pomóc Spoko
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #149 : Styczeń 30, 2015, 16:26:12 »

Mnie się otwiera z tego linku http://www.walewice.pl/userdata/oferty-sprzedazy-koni/wykaz-koni.xls


http://www.walewice.pl/oferta/stadnina-koni/sprzedaz-koni
Nie wiem czy to aktualna
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

real-life-rpg bezludna-wyspa spw playyourstories classicdayz