FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 28, 2024, 21:47:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery xx  (Przeczytany 181835 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Diverson
Użytkownik

Wiadomości: 29



« Odpowiedz #315 : Kwiecień 01, 2012, 06:21:13 »

Iza90  Mrugnięcie powiem że konie po Special Powerze są dobre i znam parę "źrebaków" po jego dzieciach i są całkiem ogarnięte i fajne konie Mrugnięcie
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #316 : Kwiecień 03, 2012, 18:58:20 »

Co do San Luisa jeszcze. W tegorocznym wykazie ogierów podano następujące wymiary: 167-192-21,0, brzmi to znacznie lepiej niż 19 (zwłaszcza przy tym wzroście).
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #317 : Kwiecień 05, 2012, 21:11:45 »

http://sporthorse-data.com/d?i=10429638
Nowy folblut uznany w związku holsztyńskim, prezentuje się chyba przyzwoicie. Co sądzicie ?

źródło: sporthorse-data.com


Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #318 : Kwiecień 20, 2012, 08:46:15 »

Dla zainteresowanych- Gluosnis może już kryć klacze młp.
Zapisane
titina
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #319 : Kwiecień 24, 2012, 20:40:32 »

Witajcie

mam pytanie dotyczące potomstwa ogiera Sword (Glimmerman x Silver Lady), co przekazuje, jaki źrebięta mają charakter, jak z ruchem, bo on sam podobno rusza się bardzo dobrze. Będę wdzięczna za wszelkie informacje Uśmiech.

Bardzo dobre ruchowo, podnosi wzrost, nieźle skaczą, mają ,ciąg do przeszkody. Niektóre mają dość płaskie kopyta, ale ja widziałam konie z jednej stajni, nie wiem jak w innych.
Zapisane
titina
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #320 : Kwiecień 24, 2012, 20:48:12 »

http://www.skgolejewko.pl/pl/hodowla_koni/stanowka/kornel.php

Wiem, że to gdybanie, gdyby miał licencję na półkrew.
1. Czy z tej rodziny jest coś co było używane w półkrwi i się sprawdziło?
2. Czy coś pokazało się w sporcie jako xx?
3. Czy po Jape do półkrwi ogier czy nie???
4. Co z tego zdjęcia można o budowie wywnioskować???

Odp:
1.Tak ,ogier Karambol, dał og. Dyngus, który chodził WKKW, do MP seniorów włącznie
2.Oczywiście, najbardziej znana ,to klacz Niewiaża http://www.bazakoni.pl/horse_1378.html
moim zdaniem ,najlepszy koń WKKW-ski lat 80
3.Oczywiście, ogier Galerius ,82pkt, epokowy koń na Partynicach, doskonały skoczek, wygrywał wszystkie biegi płotowe i przeszkodowe,    jak leci, w Polsce oczywiście . Z koni po Jape, które obecnie chodzą wysokie konkursy skokowe, pokazuje się walach Civis, pod T.Miśkliewiczem  http://www.bazakoni.pl/horse_95566.html   ,ale to pełna krew.
4. Co do tego punktu, to ja nie widzę zdjęcia Co?
Osobiście, bała bym się użyć Kornela do półkrwi, ponieważ ten koń nie ma zdrowia, i został przedwcześnie, z tego powodu wycofany do hodowli.
Zapisane
titina
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #321 : Kwiecień 24, 2012, 21:12:13 »

Co do Toasta, to miałam go na punkcie w 2010r. Świetny ,koń, o doskonałej tkance, bdb pracujący zadem w ruchu. Przód gorszy. Fajnie skacze, dobry pokrojowo, fajnie osadzona szyja. Oko, takie jak lubię ,nisko osadzone, jak u araba, i bardzo wyraźne, duże. Suchuteńka noga,to samo głowa, nogi ,no jak na konia po karierze płotowo-przeszkodowej, super, zero opoji.Charakter, super, do krycia wychodził w kantarze, bardzo grzeczny. Jedyna wada, to za nisko osadzony na nogach, jak to się mówi,,, mało wiatru" od spodu.
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #322 : Kwiecień 24, 2012, 21:17:40 »

mamy jednego malucha po Swordzie. Średnio urodziwy ale bardzo dobrze galopujący.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #323 : Kwiecień 25, 2012, 14:08:31 »


3. Czy po Jape do półkrwi ogier czy nie???

Odp:

3.Oczywiście, ogier Galerius ,82pkt, epokowy koń na Partynicach, doskonały skoczek, wygrywał wszystkie biegi płotowe i przeszkodowe, jak leci, w Polsce oczywiście .

Teza mocno "na wyrost". Sam Jape w półkrwi użyty został  bardzo skromnie tylko bodaj w SK Moszna. To że udał się Galerius nie znaczy że Jape w półkrwi musi się  sprawdzić. Trzeba  pamiętać, że  Galeriusa "wyprodukował" słynący z wielkiej intuicji hodowca. Sam Galerius, niepobity na Partynicach przy mocniejszej konkurencji na torach czeskich łatwo ulegał rywalom. Z racji swojego pokroju, a także i pokroju znacznej części potomstwa moim zdaniem Jape to ogier moim zdaniem w hodowli półkrwi dość ryzykowny.



Z koni po Jape, które obecnie chodzą wysokie konkursy skokowe, pokazuje się walach Civis, pod T.Miśkliewiczem  http://www.bazakoni.pl/horse_95566.html   ,ale to pełna krew.



Zdanie sugeruje, że jest jakaś stawka koni po Jape chodząca wysokie konkursy skokowe. Nic podobnego, oprócz Civisa starują tylko  Ameryk i Salazar w małych konkursach w wkkw. Biorąc pod uwagę bardzo dużą ilość potomstwa to nie jest rewelacyjny wynik.
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #324 : Kwiecień 25, 2012, 15:54:28 »

brumby, a teraz powiedz ile polskich koni dostaje szanse wytrenowania przez poważnych ludzi i chodzenia w dużym sporcie? Zawodnik o wiele chętniej weźmie konia niemieckiego (już zrobionego) niż wątpliwego (surowego) konika po ogierze xx. Jak dla mnie taki wynik jest super jak na tą smutną rzeczywistość.

Znajoma startuje w konkursach L-N, jeździła w Konarach m.in. konie po Jape. Baardzo zachwalała te konie pod względem skoczności. Na jednym z nich śmigała N-ki. Na forum finisz również spotkałam się z pozytywną opinią nt. tego ogiera w półkrwi. Choć na pewno nie jest to koń na miarę Arcusa czy choćby Divisora (tu chyba o wynikach w hodowli nie mamy co dyskutować?).

Ciekawy może być też Negro, Alywar, jeśli ktoś się decyduje na krycie xx.
Zapisane
titina
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #325 : Kwiecień 25, 2012, 16:51:56 »

Negro, fajny, ale z tego co widziałam lubi dać kiepską tylną nogę.Na minus to , i jeszcze ,ze jest po Don Corleone, a ten dawał konie, no lekko mówiąc z deklem. Duży plus, to jego kariera, i to ,że jest ze świetnej rodziny żeńskiej, z której to był Norton, Niewiaża, i Nawarro.
Co do Jape, to ja bym go nie skreślała, ponieważ w pólkrwi, był raczej skromnie użyty, a co do pełnej krwi startującej, to jeszcze na naszym terenie była klaczka, śmigajace w niezłym stylu regionalki. Nie można oceniać w obecnych czasach ,pełnej krwi po wynikach sportowych, ponieważ mało kto bierze do ręki konie tej rasy, każdy jeździec woli teraz bardziej jezdne, modniejsze, i łatwiejsze do roboty, konie sp, lub zachodnie. Nawet WKKW-ści, nie mają ochoty na xx, i chyba teraz nie wiem ,może 4-5 startuje w tej konkurencji ?

Wracając do Noela, to jest dla mnie ciekawy reproduktor, i jest w Polsce dostępny.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #326 : Kwiecień 26, 2012, 08:09:38 »

Ja osobiście bardzo żałuję, ze nie będzie już gonitw półkrwi na Partynicach. Jesienne przeglądy na WTWK to była wg mnie najlepsza metoda oceny i wyboru folbluta dla hodowców, chcących ich użyć w półkrwi. Widać było co po czym jak wygląda, jak biega i można było porównywać potomstwo różnych ogierów ( nb o ile dobrze pamiętam w ostatnich czterech latach nie było tam żadnego potomstwa og Jape w pierwszym pokoleniu). Była to okazja do rzetelnej oceny, a nie jakieś tam gdybanie na podstawie fotografii i wiadomości w stylu, że "coś tam i gdzieś tam".
 
Sword widziany z tej strony wypadł nieźle, daje konie prawidłowe,z niezłym ruchem, skoczne i mocne. Nie poprawi urody, zwł. głowy, ale jej też i nie popsuje. Ciekawe jak pokaże się jego potomstwo na MPMK.

Dla mnie najciekawszym folblutem użytym w półkrwi w ostatnich latach był niestety nieżyjący już Chef Supreme, którego tu się raczej nie lubi. Pod względem matek, jakie pozostawił w hodowli w Prudniku a zwłaszcza w Ochabach wypadł świetnie, potomstwo biegało bardzo dobrze i dobrze pokazało sie na MPMK. Sam nie był w idealnym typie folbluta do półkrwi ale przy prawidłowym doborze dał bardzo dobre w typie potomstwo.

Co do treningu młodych koni, o którym pisze Maea - polskie konie zasadniczo nie mają żadnych szans na profesjonalny trening. To co się u nas uprawia to w 90% jest totalna amatorszczyzna i robota "na skróty", przy której zwłaszcza angloaraby i potomstwo xx można tylko popsuć. Niestety, jest jak jest i musimy się opierać oceniając konie na tym co widzimy, biorąc pod uwagę w miarę własnych możliwości te wszystkie, grzecznie mówiąc, niedoskonałości naszego jeździectwa.

Jape'a nie przekreślam, ale nie widząc jego potomstwa w sporcie (bo jeden dobrze skaczący folblut i jeden genialnie biegający półkrewek, to jednak trochę mało do oceny) daleki byłbym do zalecania komuś tego ogiera.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #327 : Kwiecień 26, 2012, 15:33:12 »

Stanówka Jape kosztuje 3000 tys złotych chyba, więc te dyskusje mają charakter czysto akademicki. W tej cenie jest wiele ogierów dających znacznie większą szanse na dobre potomstwo pod kątem sportu, również xx czy zaawansowanych w krew.
Zapisane
videokonie
Użytkownik

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #328 : Kwiecień 26, 2012, 17:20:39 »

Proszę zerknąć na prezentację ogiera Zagon. http://www.youtube.com/watch?v=JI5tuWqDh9Q resztę prezentacji ogierów z Bogusławic na www.video-konie.pl za kilka dni.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #329 : Kwiecień 26, 2012, 18:15:39 »

Proszę zerknąć na prezentację ogiera Zagon. http://www.youtube.com/watch?v=JI5tuWqDh9Q resztę prezentacji ogierów z Bogusławic na www.video-konie.pl za kilka dni.

Zagon to akurat najlepszy przykład ZŁEGO doboru ogiera xx do półkrwi. Ogier bez ruchu, krzywe nogi, przekazuje nieciekawy charakter, w mało wierzchowym typie. Są dziesiątki lepszych ogierów xx do półkrwi w Polsce.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wiilki 3wojna haxballfc cesarstwoniemieckie homofriends