FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 03:21:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: O socjalizmie ( wydzielone )  (Przeczytany 11070 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« : Wrzesień 19, 2008, 10:59:09 »

Cytat: Dahoman
"To tak jak z naszym socjalizmem, przecież nikt mi nie powie że w założeniach zły to ustrój."

ja to powiem każdemu - ustrój, który się opiera na przemocy, grabieży, przymusie, wyrównywaniu, odbieraniu wolności i odpwiedzialności, promowaniu lenistwa i żebractwa jest zły, wyzwala w ludziach najgorsze zachowania - a na żywo to bym jeszcze w mordę dał

przepraszam, ale jak widzę takie teksty to muszę zareagować
Zapisane
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 19, 2008, 12:12:28 »

jasiek, a Ty wiesz chociaż jakie są założenia socjalizmu?
znasz definicję?
a w Szwecji żyje się ludziom całkiem dobrze.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 19, 2008, 12:26:07 »

założenie socjalizmu jest bardzo proste - sprawić by ludzie pokochali to czego człowiek z natury nienawidzi i znienawidzili to co człowiek normalnie kocha
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 19, 2008, 17:58:35 »

Jezus między innymi był socjalistą, dlatego go zamordowano, bo był niewygodny politycznie.



założenie socjalizmu jest bardzo proste - sprawić by ludzie pokochali to czego człowiek z natury nienawidzi i znienawidzili to co człowiek normalnie kocha

pewnie proste, ale tego powyżej ni w ząb nie mogę zrozumieć.


                                             ale nie o tym temat...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 20, 2008, 11:14:50 »

na ten przykład normalny człowiek kocha wolność, a człowiek socjalizmu nad wolność przedkłada bezpieczeństwo i nienawidzi wolności, normalny człowiek ma potrzebę posiadania własności i przekazania jej swoim dzieciom, które kocha, człowiek socjalizmu nie ma własności, a dzieci wychowuje mu państwo, itd. itd....
Zapisane
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 21, 2008, 12:41:01 »

jaśek jak żeś taki anty na politykę socjalną to mniemam że nie korzystasz z publicznej służby zdrowia, publicznego szkolnictwa itp. a na starość emerytury finansowanej w części z budżetu państwa tyż nie weźmiesz?

Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 22, 2008, 18:14:42 »

za dużo agresji jest w tym co mówisz:)

Pomyśl o tym na spokojnie. Dlaczego mam nie korzystać z publicznej służby zdrowia? Przecież to JA za nią płacę, podobnie jest z emeryturami i resztą tałatajstwa. Wolałbym tylko za to nie płacić i tego nie mieć, ale społeczeństwo zrobiło mi przymus płacenia pod groźbą więzienia i płacić muszę.

Wyobraź sobie, że jesteś głodny i idziesz na obiad. Masz dwie możliwości. Pierwsza - zamawiasz co chcesz i płacisz stówę. Druga - przychodzi urzędnik z policjantem, zabierają Ci dwie stówy pod przymusem, kupują to co oni uważają, że będzie dla Ciebie dobre za 50, a 150 biorą na utrzymanie samych siebie. Który obiad wolałbyś zjeść? Na co dzień jesz ten drugi:))

Nie wiem czy wiecie, ale podatki u nas są wyższe niż w Szwecji. Są trzykrotnie wyższe niż w Generalnej Guberni, która była przecież państwem socjalistycznym, do tego nastawionym na ekonomiczny wyzysk.

Takie ładne macie avatarki, a w takie brzydkie rzeczy wierzycie.
Zapisane
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #7 : Wrzesień 22, 2008, 19:03:00 »

Nikt nie powiedział że w to wierzy. Rozmowa była o danym ustroju, a nie o tym jak i gdzie on został wdrożony.

za dużo agresji jest w tym co mówisz:)

              a w Twoich wypowiedziach ironii.

              kapitalizm też przecież nie jest idealny.

Wolałbym tylko za to nie płacić i tego nie mieć, ale społeczeństwo zrobiło mi przymus płacenia pod groźbą więzienia i płacić muszę.
   
              a to jakieś anarchistyczne hasła.
               
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #8 : Wrzesień 22, 2008, 19:12:28 »

Awatarki są z czasów kiedy to większość ludzi była zmuszana do płacenia i nie miała co liczyć na jakiekolwiek z tego profity. Tyle co owsa od pana ze spichrza w butach wynieść, za co w piątek w sztok gębę w karczmie upić mogła.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 22, 2008, 19:39:05 »

w ustroju feudalnym profitem dla chłopów była ochrona od gwałtu i rabunku, nie zapominajmy o tym:) wtedy nie było jednolitych państw z policją i wojskiem

każdy system ma swoje wady i zalety, wszystko zależy też od punktu widzenia, przyjętego kryterium, ale kapitalizm jest najbardziej zgodny z naturą ludzką, niestety dzisiaj kapitalizm można spotkać chyba już tylko w Chinach, ale też nie do końca i coraz mniej

są oczywiście jednostki, cała masa jednostek, pewnie nawet większość społeczeństwa, posiadająca naturę niewolnika, dla nich socjalizm albo feudalizm jest bardzo wygodny, komfortowy

jest nawet taka teoria socjologiczna, mówiąca o tym że swój sukces socjalizm zawdzięcza właśnie tej niewolniczej naturze, która odreagowała w ten sposób upadek feudalizmu i dziewiętnastowieczny kapitalizm, że socjalizm dał ludziom namiastkę owej feudalnej ochrony, bez której nie potrafili żyć

a tak na marginesie, jeżeli nie ma się przekonania do diabelskiej natury socjalizmu, warto zwrócić uwagę, że socjalizm żeby istnieć ZAWSZE potrzebował wroga - u bolszewików wrogiem byli ludzie posiadający majątek, żydzi, kościół, intelektualiści; u narodowych socjalistów wrogiem były inne rasy; dzisiaj wrogiem mobilizującym do walki eurosocjalistów są rasiści, homofoby, wszelkiej maści konserwa no i oczywiście globalne ocieplenie:)
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #10 : Wrzesień 22, 2008, 22:07:36 »

No i OK. Cały czas tu mowa i na to wychodzi że wszystko od ludzi zależy.  Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 23, 2008, 14:52:49 »

nie, ludzka natura jest taka sama, niezmienna, wtłoczenie ludzi w jakiś model ZAWSZE przyniesie ten sam efekt

mówisz jak PiS-owska propaganda - to nie socjalizm jest zły, to ludzie byli nietrafienie, dajcie nam się tym zająć a będzie OK

Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #12 : Wrzesień 23, 2008, 19:20:16 »

A wcale nie. Chodzi mi o to że nie ma na świecie rzeczy doskonałych. Tym bardziej tych które człowiek wymyślił. (wyłączając oczywiście sztukę i muzykę) Uśmiech Przecież ustroje człowiek tworzy. Z nieba przecież nie spadły.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 23, 2008, 22:23:30 »

są ustroje, które się tworzą same, przez stulecia, dostosowują się do panujących warunków ekonomicznych, wtedy prawo tylko kodyfikuje panującą kulturę, tak było z systemem feudalnym

są ustroje, tworzone z zamysłem przez człowieka, oparte na bałwochwalczej wierze w potęgę ludzkiego umysłu, mające doprowadzić społeczeństwo do upragnionej świetlanej utopii, zawsze prowadzą do biedy, stagnacji, często okupione ogromnym cierpieniem, ofiarami, rewolucjami, wojnami, etc.

poczytajcie sobie książki o średniowieczu, a okaże się, że średniowiczny chłop, nie mówiąc już o wyższych stanach, miał nieporównanie więcej swobód i wolności niż my mamy dzisiaj

a tak między nami, to jeśli ktoś wprowadza tak idiotyczny ustrój jak socjalizm i jest na tyle inteligentny, że mu się to udaje, to na bank nie wierzy w te bzdury i robi to cynicznie z chęci władzy i kasy
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #14 : Wrzesień 24, 2008, 12:03:06 »

I ja tego wszystkiego nie neguję.
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

foxlive magicbears silimarilon akademia roleverse