FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 20, 2024, 10:46:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KOLEJNA TEORIA DARWINA- EWOLUCJA MAŁOPOLAKA W SZLACHETNĄ PÓŁKREW  (Przeczytany 56181 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #60 : Sierpień 10, 2009, 20:19:21 »

To chyba żart, ale dzis nie pierwszy kwietnia ? Prawda ? 
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #61 : Sierpień 13, 2009, 00:53:15 »

Zawsze wiedziałam, że hodowla koni małopolskich dąży do wyhodowania konia pociągowego o mniejszych gabarytach  Chichot
moze to i dobrze? tak przewrotnie myślę sobie,znaczy te najbardziej szlachetne beda hodowac zapaleńcy(no bo nie będą sie do dopłat łapac)i jakos sensownie kształtowac rasę a ci co  na dopłaty- to pozostana takie jak piszesz Niezdecydowany
szczerze mówiąc juz i na poważnie,czy to taka tragedia? Tyle tej dopłaty co kot napłakał,nawet na wyżywienie klaczy nie starczy(przynajmniej nie szlachetnej) a tylko zachęca do bezmyslnego mnożenia co niektórych "hodowców" i przez to zapychania rynku miernym materiałem końskim..
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #62 : Listopad 06, 2009, 15:06:16 »

W najnowszym KP jest list młodej hodowczyni koni małopolskich, która porusza problem ras- m.in. dlaczego w jednym związku xxoo ma w paszporcie młp, a w innym- xxoo. Albo dlaczego połączenie ogiera sf Bao D'Ovillars z klaczą młp w jednym przypadku dało młp, a w innym- sp. Pisze też o wzroście i zaliczaniu niskich koni małopolskich do koni małych. Czy ktoś mógłby zeskanować i wrzucić tu ten list?
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #63 : Listopad 06, 2009, 18:24:46 »

Mogłabym ją pocieszyć-przecież (już nie moja) Bostonia była wpisana do kuców(?!) bo miała 153cm (przy okazji w janowie teraz jest wystawiona klacz młp 154cm..) do tego jej dzieci osiągajace po małych arabach 156-7cm były tez wpisywane do kuc a nie do wstepnej powiedzmy młp(pół nn bedzie jak najbardziej...)
Kaliope chcieli mi wpisać do sp choć ma poch.trk bo jej ojca najpierw wpisano do wlkp,a potem podobno sobie własciciel zażyczył po latach krycia-przepisano do sp(a mnie mówiono ze koniowi nie mozna zmienic księgi?) itp itd.Parodia i bałagan.

Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #64 : Listopad 06, 2009, 18:33:27 »

U nas w tamtym roku ogierek po Hebabie, z matki po Modeście młp, który jest po Markizie spokojnie łapał się do młp, a w tym roku klaczka po tych samych rodzicach jest już opisana jako sp...
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #65 : Listopad 06, 2009, 18:41:44 »

szlag mnie trafi-dałam na maksymalny rozmiar i co to ma być?
Jak to wsadzic wieksze? a może to forum zmniejsza? bo dałam rozmiar 1600x1200...(a u siebie w kompie mam to rozmiaru 3 mega...
Zapisane
Mod
Moderator Globalny
Użytkownik
***
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #66 : Listopad 06, 2009, 19:53:28 »

Tak, forum zmniejsza wklejane zdjęcia, ale każde z nich można obejrzeć w oryginalnym rozmiarze, po kliknięciu komendy "Pokaż obrazek", dodatkowe kliknięcie później na zdjęciu powiększa jeszcze raz. Artykuł jest czytelny
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #67 : Listopad 06, 2009, 20:22:45 »

a no i wszystko jasne:)
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #68 : Listopad 08, 2009, 19:37:03 »

hmm spodziewałam się czegoś więcej po tym liście, ale fajnie, że ktoś poruszył ten temat.
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #69 : Listopad 09, 2009, 10:21:23 »

ciekawe jaka będzie odpowiedź...?
Zapisane
cichopekpiotr
Użytkownik

Wiadomości: 33



« Odpowiedz #70 : Listopad 09, 2009, 15:02:22 »

brawo dla Pani Magdaleny , skromnie i na temat , jeszcze raz brawo !
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #71 : Grudzień 05, 2009, 14:52:40 »

Właśnie przecieram oczy ze zdziwienia, trafiłam przypadkiem (przegladając bazę PZHK) na klacz małopolską po hanowerskim ogierze Genius
Dodam, że klacz jest wpisana do księgi głównej
Ciekawa jestem kto coś takiego wymyślił  Z politowaniem
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #72 : Grudzień 05, 2009, 20:51:42 »

Moze po prostu pomyłka a właściciel nie sprostował i umkneło.... mojego Kasaai wpisali do sp zamiast do wlkp-ale jak zwróciłam uwage ze to bzdura-to okazało sie ze pomyłka i zostało poprawione(paszport)
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #73 : Grudzień 05, 2009, 20:58:01 »

Ewolucja jak w tytule tematu następuje, ale typie rasowym. Coraz mniej jest koni, w których na pierwszy rzut oka widać angloaraba.
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #74 : Marzec 09, 2010, 21:44:22 »

tak się jakoś napatoczyłam na ten wątek, nazywam się Magdalena Martyniuk- Wiśniewska, i jestem autorką owego listu w "Kp". Moja walka o Esencję to 4 miesiące pisania mailów do związków, dzwonienia i czekania na opowiedż. Cóż mogę Wam napisać, to co napisano mi w odpowiedzi mija się trochę z tym co odpisywano mi w mailach, ale ponieważ zadawałam w nich za dużo dociekliwych pytań, Związek nie wiedząc co na nie odpisać, umieścił w "Kp" list w stylu "odwal się albo ładnie pisząc - nie drąż tematu". Jeśli ktoś byłby ciekawy mojej korespondencji z PZHK to piszcie proszę.
Sflustrowana byłam niesamowicie, bo jeszcze do niedawna xxoo było odrębną rasą, dziś juz jest tylko komponentem młp, jest to wygodne, bo  nie trzeba wymyślać jaki w końcu jest ten wzorzec xxoo (wzrostowy), w końcu małopolak  o wzroście >170... - "mastodont z łbem jak parnik" jest bardziej małopolski niż ten orientalny 150-cio cm-owiec= nie urażając posiadaczy 170 cm małopolaków bo nie o to chodzi mi przecież, skoro jest taka rozbieżność wymiarowa i konia 175 cm wpiszą jako młp, to dlaczego nie można też w drugą stronę- oczywiście w ramach rozsądku!
Walkę zakończyłam na przegranej pozycji, bo to jak walka z wiatrakami, a ja w końcu jestem tylko jednym, maluczkim człowieczkiem. Jednego jestem pewna- w żadnej rasie nie można być tak niepewnym wszystkiego jak w rasie młp.
Postanowiłam nie wyrabiać Esencji licencji, bo wpisano by ją i tak do MK (a co z żrebakami po matce MK i ogierze młp to nie wiadomo- Związek nie potrafił mi na te pytanie udzielić odpowiedzi, przy założeniu, że żrebak wyrośnie na np. 165cm).
Esencja urodziła właśnie klaczkę po Awansie- moja nadzieja na to, że jak wyrośnie na te minimum 155 cm to wpiszą ją do Księgi Wstępnej (absurd- mimo wartościowej klaczy z interesującym pochodzeniem), A z kolei od małej Emii dopiero będę mogła dochować się klaczki do Księgi Głównej.
I na koniec- Kierownik mojego Związku o klaczy Esencja (nie wiedząc jej nawet...) - "dla mnie ten kucyk nie przedstawia żadnej wartości hodowlanej!"
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

siedemwatah besterlive speedwaymenager nowewienislawowo fairth