FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 01, 2024, 15:09:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Karmienie  (Przeczytany 92464 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #75 : Październik 13, 2008, 14:03:41 »

No a my musimy wprowadzić jedną ogromną zmiane co do karmienia bo zaczyna sie to robić troche niebezpieczne.
Musze jakoś zaradzić wyjadaniu słomy przez Wenecje.
Narazie zakupiłam płyn zniechęcający konia do zjadania ściółki.
Kurde ona bije rekordy przez jedną noc zjadła 1/2 kostki siana i 2 naprawde spre kostki słomy wiajadła wszytsko do betonu.
Narazie stajenny ma zakaz tak obfitego ścielenia w jej boksie.
Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #76 : Listopad 07, 2008, 23:52:50 »

Ciekawa jestem, jakie macie doświadczenia z dodatkami paszowymi (witaminy, minerały) dla klaczy wysokoźrebnych? Coś możecie polecić?
W ogóle wszelkie cenne uwagi o żywieniu klaczy w ciągu zimy przed "planowanym" marcowym/kwietniowym wyźrebieniem mile widziane Uśmiech
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #77 : Listopad 08, 2008, 18:00:08 »

Alma źrebna? czym? Uśmiech
Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #78 : Listopad 08, 2008, 19:04:09 »

Dreskiem Uśmiech
A wracając do tematu i precyzując pytanie: nie chciałabym przechodzić z owsa na jakieś musli czy granulaty, ale zależy mi, żeby odpowiednio dobrać jakiś suplement mineralno-witaminowy...
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #79 : Listopad 08, 2008, 21:27:26 »

ooo jak Dreskiem to super Uśmiech ja tam lubię Przedświty w przeciwieństwie do wielu tutaj zgromadzonych osób Mrugnięcie
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #80 : Listopad 09, 2008, 15:38:13 »

nawet normalny hipovit w odpowiedneij dawce bedzie dobry dla klaczy jesli chodzi o granulaty dodson &horell ma fajne
ja akutualnie daje zrebnym witaminy z nafu plus do tego specjalny olej oraz witaminy w plynie z botyna marchewy i inne warzywka mile widziane no i wapn czyli normalna kreda pastwena sproszkowana wazne dla lepszej kodycji szkieletu zrebaka
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #81 : Listopad 09, 2008, 20:46:57 »

ja używam ovatora aktualnie, i jestem bardzo zadowolona (bardziej niż z eggersmanna Mrugnięcie) kopyta i sierść się świecą Mrugnięcie ja myślałam, o jakimś dodatku specjjalistycznym Pavo Podo Supply albo Eggersman osteomin, ale po pierwsze te preparaty są drogie, a po drugie młodzież podobno wybrzydza przy ich jedzeniu  Z politowaniem wolę paszę pół na pół z owsem + marchew
Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #82 : Listopad 10, 2008, 21:38:15 »

A używał ktoś z Was karmy PAVO Mare Pellet? Bo zastanawiam się, czy nie byłoby korzystniej i prościej po prostu od 9. miesiąca przejść jednak na specjalną paszę...
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #83 : Listopad 11, 2008, 12:04:24 »

uzywałam 70 proc workow miały zamazane daty przydatnosci i piekna zieloniutka plesn na pelletach reklamowalam worki przyjechac przedstawiciel i co wymienil mi je a raczej dal nowe z tym sammym problemem wiec niepolecam pavo
Zapisane
xyz
Użytkownik

Wiadomości: 28


« Odpowiedz #84 : Listopad 11, 2008, 19:21:11 »

testowałam różne dodatki paszowe i właściwie ze wszystkich byłam zadowolona, nie miałam problemów z przeterminowanymi ale fakt, zawsze kupowałam max 2 worki na raz bo dla 1 konia nie miałam potrzeby więcej i na dlugo starczało, podawałam pasze energetyczne z pava eggersmanna i hovlera mam wrazenie ze z eggersmana najlepsze, chociaz tak naprawde różnice nie były ogromne Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #85 : Listopad 11, 2008, 21:43:17 »

uzywałam 70 proc workow miały zamazane daty przydatnosci i piekna zieloniutka plesn na pelletach reklamowalam worki przyjechac przedstawiciel i co wymienil mi je a raczej dal nowe z tym sammym problemem wiec niepolecam pavo

ja używałam w tym sezonie własnie pavo, tyle że dla młodziaków Mrugnięcie i wszystko było w najlepszym porządku
choć wydaje mi się, że lepszy jest opti grow havensa
dla matki chyba kupię teraz ferto laca
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #86 : Listopad 12, 2008, 09:13:15 »

widocznie albo jestem przewrazliwiona albo poprostu przez rok dostawalam jakies zrzuty workow kupowalalm je jako nieprzeterinowene niby i po normalnych cenach
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #87 : Listopad 12, 2008, 10:28:52 »

ja bym się bał gotowe pasze kupować

sami robimy paszę z owsa, jęczmienia, kukurydzy i witamin, nie jest poddawana obróbce cieplnej, ale przynajmniej widzę co wsadzam do środka, a koniom smakuje BARDZO
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #88 : Listopad 12, 2008, 11:16:33 »

Polecam dodatki witaminowe, które podaje się w trzech ostatnich miesiącach i podczas laktacji:
Firma Foran - Cal gro, lub Osteo- glycan
Firma dolfos - Horsemix - Mare
Podczas laktacji podaję dodatkowo drożdże piwowarskie z dodatkiem młóta firmy Leiber BT  Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #89 : Grudzień 25, 2008, 17:01:48 »

W ilu odpasach dziennie podajecie pasze treściwe ?
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

foxlive duealllupi roleverse akademia worldofdogs