FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 01, 2024, 21:08:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Karmienie  (Przeczytany 92481 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #45 : Wrzesień 15, 2008, 16:30:59 »

heh niech każdy karmi czym i jak chce Mrugnięcie
ja z chemią walczyć nie będe - nadal uważam, ze warto inwestować w młodziaki
Zapisane
Gromowa
Użytkownik

Wiadomości: 114



« Odpowiedz #46 : Wrzesień 15, 2008, 18:00:19 »

Hmmm... Po przeczytaniu tego tematu muszę się poważnie zastanowić nad dawkami pasz treściwych dla moich podopiecznych. Jak na razie 17-letnia duża klacz wielkopolska, która mało chodzi pod siodłem (1-2 w tygodniu) dostaje pół 1,5 litrowej miarki niegniecionego owsa i drugie pół paszy "Koń rekreacyjny" na jedno karmienie. Jest karmiona 2 razy dziennie, więc dostaje 1 miarkę owsa i 1 paszy na dzień.
Grom dostaje niecałe 2 dzbanki (1,5 l) gniecionego owsa/śruty + garść paszy Barwnej, "Koń rekreacyjny" lub Eggersmana Kombi Pellets.
 
Jak myślicie, czy to odpowiednie dawki? Czy nie za mało?
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #47 : Wrzesień 15, 2008, 19:34:32 »

ja tez niejestem za dawaniem zrebieta pasz tych starterowych sztucznych kon na tym cholerstweie szybciej rosnie  czeste przykurcze sie zdarzaja bo kosta szybko nabiera a sciegno niezabardzo ogolnie slabsze stawy i uklady krwionosny oddechowy pokarmowy czesto tez takze dla zrebaka dobra mieszanka z sian owies niegnieciony okopowe wynalazki oczywiscie niewykluczam zadnych witamin i mikroelementow plus pastwiko i ruch
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #48 : Wrzesień 15, 2008, 19:45:23 »

Gromowa

a dobrze wyglądają, energi nei barkuje i się świecą ? Jesli odpowiedziałaś 3 razy tak to nic nie kombinuj Mrugnięcie
Zapisane
Gromowa
Użytkownik

Wiadomości: 114



« Odpowiedz #49 : Wrzesień 15, 2008, 19:47:33 »

Wyglądają... hmmm... średnio
Sierść im sie tylko odrobinę mieni. Po dokładnym wyczyszczeniu widać jakis błysk, ale inaczej bardzo trudno o to, szczególnie u klaczy Co?
Energii maja tak w sam raz Uśmiech
Zapisane
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« Odpowiedz #50 : Wrzesień 15, 2008, 22:02:19 »

A może tak owies, siano i zielona trawa ? A nie jakieś cuda ... musli granulaty itp. Choć i powyższe jest dobre .Jedni przekarmiają  , inni głodzą - tacy też są. Ale ... Wszystko z głową ...!!!
Zapisane
Gromowa
Użytkownik

Wiadomości: 114



« Odpowiedz #51 : Wrzesień 16, 2008, 10:44:24 »

Hmm... Juz niedługo moje konie będą miały full pastwiska, ale jest juz troche późno i trawa ma juz mniej witaminek i jest mniej wartościowa. Lepsze to niż piaszczysty wybieg... Siano będą miały dobre i przede wszystkim zdrowe, ekologiczne bez żadnych oprysków, bo własne. Wiele osób mówi, że gnieciony owies jest lepszy, bo konie go lepiej przyswajają. Co do granulatów i musli. Czemu nie? Skoro technika i nauka pozwala nam jeszcze lepiej dbać o swoje konie można by to wykorzystać. Oczywiście zawsze przed zdecydowaniem sie na taka paszę dokłanie analizuje swój wybór, czytam o tym duzo, porównuje skład, pytam znajomych i na forum o tą pasze. Moja klacz dostaje 2 razy w tygodniu mash Eggersmanna i jesteśmy z niego zadowolone. Jest dla niej pyszne i wartościowe, a własciciel prawny ma fundusze i chętnie rozpieszcza swoje konie takimi 'smakołykami'...
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #52 : Wrzesień 16, 2008, 15:03:14 »

owies gnieciony jest leszy ale dla wlascicieli a nie koni kon sie niemeczy z zuciem owsa gniecionego dlatego tez produkuje o wiel mniej sliny jak wiemy slina ma substancje ktore wstepnie trawia pokarm dodatkowo go zwilza i ulatwia trawienie przesuwanie tresci .gdy kon je owies gnieciony mniej zwilza i naslinia pokarm dlatego zdaza sie czesto ze konie sa zakorkowane takim owsem
granulatami czesto tez jest podobnie zrestza jesli mamy pod reka wszytkie pokarmy wysokiej jakosci plus witaminy i np olej  z dorsza to dlaczego pchac se w granule i to w smiesznych ilosciach np kubek lub 2 kubki
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #53 : Wrzesień 16, 2008, 16:02:25 »

co do wosa się zgodzę Mrugnięcie
ale czemu zalożenie o ilosciach kubek, dwa kubki ?
Zapisane
Gromowa
Użytkownik

Wiadomości: 114



« Odpowiedz #54 : Wrzesień 16, 2008, 16:05:13 »

zazwyczaj dalejy granulat pół na pół z owsem lub więcej owsa i lekko mniej granulatu...
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #55 : Wrzesień 16, 2008, 16:11:28 »

ar bo czesto sie tak zdarza ze ludzie daja granyulat jak cukierki stad moje slowa widzialam szportowego konia na miarce owsa i kubeczku plastikowym granulatu
stad moje dywagacje zreszta sami piszecie ze zrebaki tanie i bla bla t nielepjei wychodowac zrebaka na naturalnych paszach odzywic go kupic witaminy a nie bawic sie dodatkowo w dawanie pasz starterowych . bo wtedy z ekonomicznego punktu widzenia do tego zrebaka niedaje sie 2 razy wiecej kasy ale 3 razy wiecej
bo jak kupowac granulat o naprawde dobrej jakosci a nie firmy krzak
mialam pare zrobkow odchowanych na pelletach i pare bez pelletek i stwierdzam jedno skoro niewidac roznicy to po co przeplacac i pedzic tego konia ze wzrostem

Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #56 : Wrzesień 16, 2008, 20:03:23 »

tanie, bo jedza najmniej ( w porównaniu z próbami żywienia np sprtowca samymi granulatami Mrugnięcie) choć jeśli porównać to z owsem wyjdzie drogo.
Moje jedzą w tej chwili ok. 1,5 kg paszy treściwej - pół na pół granulat/owies, w ubiegłym roku karmiłam owies+ witaminy i też było ok, ale mimo wszystko lepiej rosną na pelletach. A najbardziej mi pasuje żywienie nimi roczniaczki, którą po owsie strasznie nosi - choć nie jje nawet połowy zalecanych dawek (chyab by pękła, o opuchniętych stawach i ścięgnach nie wspoinając).

A prawda jest taka, że na badziwnym sianie choćby nie wiadomo czym żywiony koń nigdy dobrze wyglądał nie będzie Mrugnięcie ja mam akurat szczęście, że udało nam się siano pozbierać bez deszczu, zielone i pachnące niedotacyjne, więc konie chrupią i są przeszczęśliwe.

A tak z innej beczki, czy Wasze konie tez mają teraz zwiększony apetyt, bo moje teraz jedzą za dwanaście a nie 6 sztuk  Szok
Zapisane
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #57 : Wrzesień 16, 2008, 20:11:26 »

A tak z innej beczki, czy Wasze konie tez mają teraz zwiększony apetyt, bo moje teraz jedzą za dwanaście a nie 6 sztuk  Szok


Starzy hodowcy, ludzie doświadczeni powiedzą Ci że tak do Bożego Narodzenia...
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #58 : Wrzesień 17, 2008, 16:57:53 »

A domyśla się może ktoś czemu to tak?  Uśmiech
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #59 : Wrzesień 17, 2008, 17:46:43 »

bo robi sie zimniej konie wiecej spalaja bo musza sie ogrzac  zmieniaja siersc to dodatkowe osłabienie organizmu Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

roleverse silimarilon animalsoftheworld magicbears kici-kici