FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 25, 2024, 13:22:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Karmienie  (Przeczytany 92305 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #120 : Kwiecień 22, 2010, 22:54:16 »

Dzięki za odpowiedź, uspokoiłeś mnie, bo niektórzy trochę przesadnie chyba ostrzegają... Mrugnięcie
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #121 : Kwiecień 22, 2010, 22:54:41 »

na wartosci traci poteznie juz drugiego dnia.....
poza tym zalezy jaka jest wilgotnosc powietrza-zdazało mi sie ze 2 dniowe w taczce zaczynało podkisać, bo złapało wilgoci(zapach!). Ja gniote zboże codziennie. Mrugnięcie
Sa kraje gdzie karmi sie tylko jeczmieniem i konie zyją.....trzeba tylko pamietac ze on jest opasający Uśmiech
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #122 : Kwiecień 24, 2010, 13:22:49 »

Czytam i dochodzę do wniosku,że te problemy o których piszecie biorą się z tego, że te nasze konie nie pracują!
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #123 : Sierpień 18, 2010, 21:55:22 »

ja jadę od jakiegoś czasu na paszy firmy Agro Kociębą
http://www.agro-kocieba.pl/strony/pokaz/zywienie_koni_1
skład jest podobny do wyżej wymienionego, ale trochę bogatszy (choć objęty tajemnicą, można co nieco wyciągnąć), a kosztuje ok. 800 zl za tonę, w zależności od aktualnych cen składników i dowóz gratis. Za worek 25 kg wychodzi 20 zl, jak sie kupuje na worki, a nie na tony, to troche drozej.
jasiek a jakiego granulatu używasz? bo mają chyba 3 rodzaje, w małych ilościach też sportowy granulat powiedzieli 30złza 25 kg, a;e skład całkiem ciekawy muszę przyznać.. będę w stajni to porównam sobie z horsegrannem z ciekawości  Mrugnięcie ale patrząc na skład powinien służyć naszym folblucikom Uśmiech

pasza dostała zastrzyk marketingu (zmiana nazwy, dedykowana witryna internetowa, polecający sportowcy, etc.), przez co nieco wzrosła jej cena (a jakość ta sama). Pojawił się też dokładny skład na stronie:

http://www.flootsbest.com/
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #124 : Sierpień 19, 2010, 08:44:20 »

Wygląda i pachnie tak samo Uśmiech. Ogiery w ZT dostają tę paszę
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #125 : Sierpień 19, 2010, 09:36:52 »

Pachnie inaczej, zmienili aromat z jabłka na czereśnię (o ile dobrze pamiętam).

_________________________________________________________

Chciałem się zapytać o pasze Cargil/Nutrena. Wiele skrajnie złych opinii w internecie można przeczytać, żeby tego broń Boże nie podawać czasem, ale bez żadnego uzasadnienia. Dostałem jeden worek promocyjnie i się zastanawiam, czy można to bezpiecznie skarmić?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #126 : Sierpień 22, 2010, 07:49:46 »

Ja trzy i cztery lata temu karmiłam tym źrebną klacz i nic jej się nie "zadziało". Jednak na dłuższą metę bym nie polecała, bo po prostu nie widać żadnych efektów. Lepszy dobry owies.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #127 : Sierpień 22, 2010, 11:16:35 »

Czyli mogę to skarmić nie narażając się na kolkę?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #128 : Listopad 10, 2010, 16:42:40 »

Kupiłem dzisiaj zdziwiony worek granulatu Hovelera Terrab E (czyli ten najtańszy) za 40zł, produkowany w Polsce na licencji. Przy większym zamówieniu cenę można jeszcze negocjować. Zwykle ta pasza kosztuje w handlu 70-75 zł. Czy ktoś z Was się z nią spotkał? Czy ustępuje jakością oryginałowi?

______________________________________________________

Nakarmiłem konie paszą właśnie, wygląda i pachnie jak Hoveler. Gruby granulat bez sztucznej aromatyzacji, co postrzegam za duży plus. Konie bardzo chętnie go jadły. Chyba się skuszę na większą ilość, to się podzielę obserwacjami jak pasza się sprawdza.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #129 : Listopad 10, 2010, 19:03:46 »

A gdzieś Ty go dorwał za takie pieniądze ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #130 : Listopad 10, 2010, 21:21:23 »

U lokalnego dystrybutora pasz. Tylko tak jak piszę, produkcja polska na licencji, jak Besterly, dlatego taka cena. Przy większych zamówieniach jeszcze 5-10% upustu, a od producenta prosto pewnie jeszcze taniej. Pytam się czy ktoś miał do czynienia, bo nigdy nie słyszałem wcześniej o tym.

___________________________________________________________

Tu jest strona producenta:

http://www.blattin.pl/produkty,kategoria,14,produkty_dla_koni.html

Jeżeli jakością nie będzie odbiegać od oryginału, to jest chyba szansa na duży rynkowy sukces.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #131 : Maj 12, 2011, 15:08:32 »

Od niedawna ten sam człowiek sprowadza z Niemiec oryginalne pasze Hoevelera w bardzo dobrych cenach. Dla przykładu kupiłem worek Pro Balance (takie musli bez owsa z ziołami i probiotykiem na trawienie) za 65 zł, gdzie w sklepach internetowych jest do nabycia w granicach 95-110 zł.

Podstawowy granulat Terrab E Standard (ten akurat robiony w PL) jest w cenie 45 zł za 25 kg, a wiaderko witamin Reformin Plus za 80 zł (też z Niemiec), gdzie w sklepach internetowych kosztuje 100-130 zł.

Zainteresowanym z centralnej Polski służę namiarem.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #132 : Maj 12, 2011, 18:41:06 »

jasiek poprosze namiary:) czy pasze dowoza do stajni?
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #133 : Maj 12, 2011, 19:18:29 »

Ja też poproszę o namiar. Czy ma cały asortyment Hoevelera czy kilka wybranych pasz?
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #134 : Maj 15, 2011, 12:02:25 »

to ja także poproszę Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

artofwar krolestwowegier duskwood kociakowo lobo-team