FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 19, 2024, 02:49:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Karmienie  (Przeczytany 92190 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
floren
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #105 : Czerwiec 11, 2009, 19:29:48 »

Eeh, ja własnie trzymam konia w stadninie hodowlanej koni zimnokrwistych [powiedziałabym raczej nie stadninie, a rozmnażalni....]. Własciciel stajni juz nie raz chciał mnie przekonac, ze moj małopolak powinien jesc przynajmniej 6kg owsa dziennie. Bo wstedy byłby "ładniejszy", nabrałby szyji, grzebien tłuszczowy by mu wyrósł jak u zimniaka, i kłąb by sie przynajmniej zrównał z grzbietem. Masakra :/ Po takim karmieniu to chyba by sie tylko na odstrzał nadawał, podejśc na pewno by się nie dało, o jeździe nie mówiąc, a ochwat gwarantowany.
O ziemniakach tez juz słyszałam... znajoma to pochwala. Sama ma konika ok 145w kębie, zatuczony tak ze sie toczy a nie idzie... :/
To co ludzie robią, i jak karmią zwierzeta, przyprawia mnie o dreszcze :/
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #106 : Marzec 17, 2010, 21:38:58 »

tak sobie teraz pomyślałam, że zareklamuję Wam super paszę:) Otóż moja znajoma niecały rok temu wprowadziła na rynek swoją własną paszę granulowaną dla koni hodowlanych i sportowych. Ja daję tą paszę swoim rumakom od czasu jak weszła na rynek, zaczęło się od jednego worka na spróbowanie a teraz co dwa miesiące zamawiamy zapas worków bo konie ślinotoku dostają na zapach paszy.
już piszę konkrety- są dwie linie- sportowa AGROVITAL SPORT, jak sama nazwa mówi dla koni sportowych i intensywnie użytkowanych, świetne żródło energii a przy okazji biotyny- dla zdrowych kopyt i sierści i linia hodowlana AGROVITAL - dla klaczy hodowlanych, żrebiat, ogrów i rekreantów wzbogacona dodatkowo o drożdże paszowe.  Tak wyglądają pasze w okresie wiosenno-letnim, jesienią i zimą pasza wzbogacona zostaje o cenny betakaroten, tzw. marchewki, co jest szczególnie istotne dla rozrodu. Pasza jest w bardzo atrakcyjnej cenie bo zimowa wersja kosztuje 34 zł (i jest droższa od letniej)za 30 kg worek- myślę, że świetna cena, bo inne granulaty zaczynają się zazwyczaj od 50 zł.
Może nie ma tak ładnego opakowania jak PAVO czy EGERSMANN, ale w końcu nie szata zdobi człowieka.
Na nasz teren paszę wprowadziłam ja, w tej chwili robimy co dwa miesiące konkretne dostawy, bo  pasze znalazły jeszcze ok. 10 amatorów z podwórka.
Ludzie bardzo sobie je chwalą, bo jak masz jednego konia to możesz i mu gwiazdkę z nieba dać, ale jak jest ich już kilka a chcesz dać im coś pysznego i wartościowego to i cena i ilość gra dużą rolę.
Pasza jest dodawana do owsa w ilości 30-50% dawki owsa, ma wszelkie potrzebne witaminy i minerały tak ,że nie ma potrzeby kupowania dodatkowych witamin.
skład mieszanek- jęczmień, kukurydza, pszenica,otręby pszenne, suszony wywar kukurydziany, drożdże, śruta słonecznikowa, melasa, olej sojowy i mieszanka witaminowo- mineralna.
trochę się rozpisałam, ale na prawdę gorąco polecam!
a, w asortymencie jest jeszcze gotowy mesz, wystarczy zalać gorącą wodą i pomieszać, także świetna sprawa zwłaszcza dla klaczy hodowlanych przed lub po wyżrebieniu i na zimowe mrożne wieczory, mesz kosztuje 33 zł za 30kg.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #107 : Marzec 17, 2010, 21:59:20 »

30 zl za worek to wychodzi 1200 za tonę? dobrze liczę?

ja jadę od jakiegoś czasu na paszy firmy Agro Kociębą

http://www.agro-kocieba.pl/strony/pokaz/zywienie_koni_1

skład jest podobny do wyżej wymienionego, ale trochę bogatszy (choć objęty tajemnicą, można co nieco wyciągnąć), a kosztuje ok. 800 zl za tonę, w zależności od aktualnych cen składników i dowóz gratis. Za worek 25 kg wychodzi 20 zl, jak sie kupuje na worki, a nie na tony, to troche drozej.

pasza pachnie wiśniami w czekoladzie i nie znika błyskawicznie, nie miałem kolki w stajni od kiedy jej używam, a używam jej od roku już
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #108 : Marzec 17, 2010, 22:12:24 »

pasza pachnie wiśniami w czekoladzie i nie znika błyskawicznie, nie miałem kolki w stajni od kiedy jej używam, a używam jej od roku już
moim zdaniem to zapach cukierków Irysów, w każdym razzie fantstyczny  Uśmiech
żałuję, że nie mam tej paszy pod ręką, kiedyś kupiłam dwa worki i bardzo moim koniom smakowały, a samochód pachniał nią przez tydzień
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #109 : Marzec 17, 2010, 22:14:35 »

chciałem napisać, że znika błyskawicznie oczywiście  Uśmiech


Cytuj
żałuję, że nie mam tej paszy pod ręką, kiedyś kupiłam dwa worki i bardzo moim koniom smakowały, a samochód pachniał nią przez tydzień

zadzwoń i zamów, to Ci dowiozą
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #110 : Marzec 17, 2010, 22:19:06 »

jasiek zaintrygowałeś mnie tą paszą  Uśmiech
my karmimy horsegrannem z Olkusza, wychodzi przy systematycznych zamówieniach jakoś ok 1000zł za  tonę, 1200zł, mniej więcej, worki 25kg, nie pachnie nadzwyczaj smakowicie, ale na pewno efekt na koniach lepszy niż na owsie... do tego dostają musli sport sukcesu, które jest nie do podrobienia, absolutnie świetne, ale nie wiem  czy się nie skuszę na worek tego granulatu na próbę  Uśmiech
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #111 : Marzec 17, 2010, 22:22:31 »

Rozumiem że jak trzeba konia poprawić,czy wydobyć po chorobie ale non stop na granulacie?Przesada.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #112 : Marzec 17, 2010, 22:26:57 »

Nie wiem czy przesada. Wcześniej sam robiłem paszę, kupowałem zboża, witaminy, dodatki, trzeba było wymieszać, ześrutować/ugnieść. A teraz kupuję za 800 stów, mieszam pół na pół z owsem, a konie wp... jak szalone, są zdrowe, sierść się błyszczy nawet u 25-letnich babć. Bardzo wygodna i dobra cenowo sprawa.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #113 : Marzec 17, 2010, 22:32:07 »

dokładnie, poza tym u nas folbluciki szkoda obciążać potężnymi dawkami owsa, szkoda żołądka, a granulat 1 kg, to jak 2 kg owsa, jest łatwiej przyswajalny.. generalnie same korzyści.. u starszych koni nie ma problemów z gryzieniem przynajmniej w przypadku horsegrann, stała cena, stała jakość, nie muszę się obawiać że nie znajdę dobrej jakości owsa, a w okolicach Krakowa różnie bywa...
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #114 : Marzec 17, 2010, 22:40:13 »

Ja czasem , szczególnie zima używam "Sukcesu" , to polska karma spod Torunia . Całkiem porządna . O takie cus  - " Pasza wykonana jest z wysokiej jakości śrut zbożowych, suszu z lucerny, dodatków energetycznych, makro i mikroelementów , melasy. Zawiera drożdże pastewne, siemię lniane, tłuszcze roślinne oraz zwiększoną zawartość witaminy E. "
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #115 : Marzec 18, 2010, 20:55:18 »

Schaumann ma tanie pasze i granulat witaminowy.Dowóz także gratis.Besterly sa fajne-od czasu do czasu.
Mimo to preferuję pasze naturalną z dodatkiem dobrych witamin, a paszy która ma tajny skład nie tkneła bym! Diabli wiedza co tam jest-moze zwykły mocznik nawozowy który rewelacyjnie poprawia energetycznosc paszy? albo inny równie fajny składnik...sztuczne aromaty.
Nawiasem mówiac nasze prawo nakłada na producenta obowiazek zamieszczania pełnego składu na opakowaniu  lub udostepnienia go na żądanie..
- moim zdaniem powoli wchodzimy w faze hodowli jaka dawno osiagneli hod.trzody,-czyli głównie granulaty,max wydajnosci min kosztów.
Tylko jak powiedzieł profesor K.na szkoleniu- was nie ma interesowac dobre samopoczucie zwierzat-tylko zysk...a nas chyba nie do końca Mrugnięcie.
O związku bardzo przetworzonej paszy przemysłowej z zaburzeniami ukł.pokarmowego, sporo juz napisano.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #116 : Marzec 26, 2010, 11:19:28 »

ja jadę od jakiegoś czasu na paszy firmy Agro Kociębą
http://www.agro-kocieba.pl/strony/pokaz/zywienie_koni_1
skład jest podobny do wyżej wymienionego, ale trochę bogatszy (choć objęty tajemnicą, można co nieco wyciągnąć), a kosztuje ok. 800 zl za tonę, w zależności od aktualnych cen składników i dowóz gratis. Za worek 25 kg wychodzi 20 zl, jak sie kupuje na worki, a nie na tony, to troche drozej.
jasiek a jakiego granulatu używasz? bo mają chyba 3 rodzaje, w małych ilościach też sportowy granulat powiedzieli 30złza 25 kg, a;e skład całkiem ciekawy muszę przyznać.. będę w stajni to porównam sobie z horsegrannem z ciekawości  Mrugnięcie ale patrząc na skład powinien służyć naszym folblucikom Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #117 : Marzec 26, 2010, 16:32:17 »

Ja kupuję taki bez owsa, nie pamiętam jak się nazywa, ale sprawdzę jak będę w stajni.
Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #118 : Kwiecień 22, 2010, 19:25:55 »

Mam dwa pytania, proszę o pilną możliwie poradę Mrugnięcie

Co sądzicie o dodatku jęczmienia dla koni niepracujących - czy w małych ilościach jest bezpieczne? (I co to jest "mała bezpieczna ilość" w tym wypadku Waszym zdaniem? :] )

Jak długo może być przechowywane i bezpiecznie podawane ziarno gniecione?
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #119 : Kwiecień 22, 2010, 20:37:00 »

Jęczmień ja zawsze daje z owsem 30% to norma.
Odnosnie gniecionki to długie przetrzymywanie nie szkodzi, tylko traci na wartości trochę.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

olimp divum watahafernflower phacaiste-ar-mac-tire svcraft