FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 20, 2024, 01:46:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Takie tam...  (Przeczytany 26903 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #30 : Maj 04, 2009, 22:19:37 »

Dobrze wiedzieć Waszmości i na pewno JA z zaproszenia skorzystam! Duży uśmiech

Dobrze, że są jeszcze Waszmościowie którzy są Rycerzami! Z wami nie zginiemy!
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #31 : Maj 05, 2009, 07:36:31 »

ja do Białki nie przyjadę niestety w tym roku, ale życzę udanej zabawy wszystkim zapalonym hodowcom
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #32 : Maj 05, 2009, 09:37:10 »

Waszmosć Jasiek ma racje odnośnie fantazji płynaćej z kalwiarury.Wszak jak nigdy za hodowcę sie nie uważałem, a jedynie za skromnego uzytkownika i to innej rasy koni ;)A brak odwago...No cóż.Symptomatyczne w naszych czasach.Co chwila ktoś twierdzi, że tego czy tamtego nie ma nie biorąć odpwoiedzialność za to co przekazuje w imieniu np.władz,sejmu,związku itp.Nie szanują ludzie swego nazwiska i stąd pludry się szerzą.
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #33 : Maj 21, 2009, 18:46:14 »

Względem właśnie pludrackiego zadufania, chciałem zamieścić cytat pewnego spostrzeżenia i załżenia Szymona Kobylińskiego.
,, ... lisowczycy z XVII wieku, nazwani tak od swego pierwszego dowódcy Juzefa Lisowskiego (+ 1616r) - już nie mieli tego formatu duchowego. Na nich być może Sienkiewicc wzorował zawadiaków, sławną Kmicicową kompanoę, jako że prucz fantazji pognała ich aż w niderlandzkie służbu żądza łupu i chęć bitki. Nie wiedzieli że największy skarb tam osiągnięty na wieki to wizerunek jednego z nich, pędzla samego Rembranta, co prawda z twarzą syna artysty, lecz oddający wiernie wygląd rysztunku, żyłowatość i fason Polskiego jeźdźca - jak brzmi tytuł tego obrazu. Zauważyć należy, iż wcale nie angielscy pocztylioni z XIX wieku, jak chce historia hippiki, wymyślili dla ułatwienia jazdy skrucone strzemiona i unoszenie się na nich w rytmie kłusa, bo właśnie taki dosiad demonstruje nasz buńczuczny wojak!!! " 
Co Waćpanny i Waszmościowie na to?
Obraz ten zamieściłem kiedyś na tym forum. Bodajże w ,, Koń w życiu szlachty... ?"
Zapisane
cichopekpiotr
Użytkownik

Wiadomości: 33



« Odpowiedz #34 : Maj 21, 2009, 20:27:07 »

mam nadzieje że w tym roku z Waszmościami uda mi się beczułeczke wódeczki wypić .....Marko rok temu zapraszał co bym ostał sie jeden dzień dłużej ....lecz niestety nie mogłem  ....ale w tym roku zostaje do niedzieli więc mam nadzieje że z onej beczki wódki coś uszczkne .....pozdrawiam Waszmościów !
Zapisane
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« Odpowiedz #35 : Lipiec 29, 2009, 15:17:48 »

Ja mam pytanko, nie wiedziałam gdzie pisać więc piszę tu:
Jak najlepiej dojechać z Katowic do Janowa Podlaskiego??
Zapisane
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« Odpowiedz #36 : Lipiec 29, 2009, 17:18:53 »

hihi to ja wiem ale akurat auta nie mam no i muszę jechać pociągiem, chodziło mi o to koło jakiego miasta trzeba wysiąść żeby jakoś do Janowa dojechać...?
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #37 : Październik 21, 2011, 16:34:46 »

Czy jak założę takie podkowy to mój koń też będzie tak tupał? czy to jest dozwolone
http://hoofcare.blogspot.com/2011/10/dressage-fuego-style-its-whats.html
Może ktoś z Was streścić artykuł?
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #38 : Październik 29, 2011, 23:04:55 »

Ciekawe jak to wpływa ogólnie na kopyto/nogi...? W przodach nie ma podparcia na ściance kopyta tylko na podeszwie-koń na koturnach? Z ludzkiej perspektywy-niezwykle niewygodne.... Mrugnięcie
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #39 : Listopad 09, 2011, 15:57:14 »

Wersja dla dziewczynek
[/URL]
wersja dla chłopców
[/URL]
ja juz jestem zdecydowana, że na takie się przestawiam

Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #40 : Styczeń 28, 2013, 13:41:08 »

Ponieważ zupełnie nie wiem gdzie to zamieścić to postanowiłam zrobić to tutaj
 i zapytać czy to wkrótce będzie obowiązywało wszędzie i  wszystkich Z politowaniem
http://kampinoski-pn.gov.pl/images/stories/turystyka/dokumenty/cennik%20oplat%20kpn.pdf
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #41 : Styczeń 28, 2013, 18:24:30 »

Ustawa o lasach z 1991 roku w artykule nr 29 mówi, że jazda konna na drogach leśnychj est dozwolona tylko na szlakach wytyczonych przez nadleśnictwo. Swego czasu Dyrekcja Lasów Państwowych sugerowała nadleśnictwom dwojakie rozwiązania w tym temacie: pierwsze - udostępnianie szlaków bezpłatnie, ale też bez odpowiedzialności nadleśnictwa za stan szlaku,  drugie - odplatne, z odpowiedzialnością nadleśnictwa za stan podłoża i m.in. za dopilnowanie tego, by nie korzystali z niego inni użytkownicy (np. piesi czy rowerzyści). Jak dotąd kwestia tej odpowiedzialności zdaje się nie jest jednoznaczna i nadleśnictwo z gmina odpowiadają tak czy inaczej. Nie jest też rozwiązana prawnie kwestia pobierania opłat. Pobieranie opłat nie jest obowiązkowe , ale też prawo tego nie zabrania, co można jeszcze zrozumieć, jeśli szlak jest profesjonalnie przygotowany i utrzymywany, a nadleśnictwo bierze odpowiedzialność za szkody wynikłe z powodu dziury w ścieżce lub quada na szlaku.
Generalnie jednak polityka Lasów Państwowych jest taka, że będzie chciała wprowadzenia opłat za korzystanie ze szlaków i o spenalizować nieprzestrzeganie postanowień  ustawy o lasach  o jeździe konnej po terenach leśnych.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #42 : Styczeń 28, 2013, 20:13:47 »

Nic tylko sadzić las i robić kasiorę na tych nadzianych koniarzach  Chichot
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #43 : Styczeń 28, 2013, 21:20:14 »

Tak. Sadzić las, tylko kto po nim będzie jeżdził... Mrugnięcie A swoją drogą porażka. Wszystko odpałtne jakabym żył w Kuwejcie , a zarabiał jak w Emiratach...
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #44 : Styczeń 29, 2013, 11:43:41 »

opłaty są  wysokie  Szok
Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

prywatna-szkola gangptr naszehistorieonline carstworosyjskie hodowla-kotuw-pbf