FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 28, 2024, 20:45:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konie kolorowe - czyli o maściach  (Przeczytany 77770 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
m.indira
Użytkownik

Wiadomości: 79


« Odpowiedz #30 : Marzec 25, 2008, 18:17:30 »

gniade , wszelkie odcienie , skarogniade , kare , ostatecznie siwe , broń boże kasztany !!! i powiem wam coś , mój kowal mówi że kasztany to najgorsze wredoty do roboty ... i widząc kilkanaście koni tej maści przy robieniu kopyt , podpisuje sie pod tym obiema rękami ...
w stajni mam 6 kasztanów , powaloną małopolkę , super grzeczną w obejściu ale pod siodłem szał niebieskich ciał , powalonego , czerwonego kasztana ex ogiera też m rasy , który osobiście mnie wywiózł cwałem w krzaki , tylko dlatego że coś mu się ubzdurało , i troje dzieci og Miech po Paszkwilu , od matki po Manhattanie ... młode są nawet nawet , prócz córeczki innej kasztanki , która jest po prostu tłukiem , jak jej wielka , przerośnięta i uparta jak muł , mamusia ...
nie powiem że wśród gniadych czy karych i siwych nie ma postrzeleńców , ale sentymentu do rudego nie mam i nigdy nie będe miała ...

________________________________________________________________
a po Alarmie mamy srokacza , srokatego inaczej , czyli biały z dwoma łatami , pysk plus pół szyi , i kleks na prawym biodrze plus słabizna , no i na szczęście połowa czarnego ogona ...
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #31 : Marzec 25, 2008, 18:59:01 »

Lubię kare i skarogniade, siwe też, ale jak znam życie będę miała rudego  Mrugnięcie
Moim pierwszym koniem miał być kary a duży. Mam siwego kuca... Chichot
Rude osobiście mi nie przeszkadza, wolałabym takiego niż srokatego albo taranta (fuj fuj).
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #32 : Kwiecień 08, 2008, 13:22:12 »

Poniżej jeden z nielicznych tarantów, ktory mógłby mi sie podobać Mrugnięcie
Ma swój urok, ładnie sie prezentuje, ładnie umaszczony i podoba mi sie pokrojowo.
Ale krycia tarantem póki co nie zaryzykujemy na pewno...
Unikam tez siwków.
Kasztana nie mamy teraz żadnego w stajni. Tylko gniade, c.gniade, kara i siwa. Ale nie mam nic przeciwko cisawym, mogłabym kasztana mieć, czy kasztanem kryć.

Czołowy w SK Michałów

Leopard po Lechistan
http://www.allbreedpedigree.com/leopard31
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #33 : Kwiecień 08, 2008, 13:48:22 »

Nie wiadomo jaki tarant by wyszedł. Mrugnięcie A jak wyjdzie jakiś za przeproszeniem, obrzygano-zapleśniały wzorek ...?
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #34 : Kwiecień 09, 2008, 12:07:02 »

Witam serdecznie wszystkich ;)Mi izabele pasuja bardzi, ale w małopolakach to nie spotkałem się z taką maścią.Srokacze jesli są atrakcyjnie umaszczone czyli w moim przypadku przewaga ciemnego umaszczenia to mogą być.A z kasztanów to tylko ciemne kasztany.Z małopolaków był Elew po Greyu jesli sie nie mylę obdarzony taką maścią Chichot
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #35 : Kwiecień 09, 2008, 16:12:40 »

Witaj korsarz !
też lubie takie srokacze z nieduzą ilością białego, o regularnym rozmieszczeniu plam, dlatego wolałabym kupić srokacza niż wyhodowac Mrugnięcie
Bo jakby mi sie urodził koń biały z brązowym łbem to bym sie załamała chyba, a i takie bywają

Ciemny ciemny kasztan to tez Gon po Saroyanie

"(...) Gniada sierść tedy jest powietrza uczestniczką, a wilgości krwawej podległą, co sama wesołość w koniach jaśnie pokazuje. Cisawa zasię, ta jako ogniowej natury, tak też żółci najwięcej w sobie zamyka, co i sama rzecz w koniach pokazuje, jako tacy gniewliwi i waśniwi bywają. Siwa albo biała sierść żywiołowi wodnemu i flegmie jest poddana, a ztądże białość swoja bierze. Wrona a ostateczna, ta z ziemi wszystko przyrodzenie bierze, której dla podobności maści czarnej, melancholia przydana jest (...)"
- tak o charakterach maści pisze w dziele "Hippika" z 1603 roku Krzysztof Drorohostajski,

kto mi to przetłumaczy ? Mrugnięcie

co nieco o maściach, dla zainteresowanych

http://www.hij.com.pl/art.php?dzial=hodowla&id=geny_cz15.htm

http://www.hij.com.pl/art.php?dzial=hodowla&id=dziedziczenie_masci.htm
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #36 : Kwiecień 09, 2008, 17:15:34 »

W telegraficznym skrócie - gniade są wesołe, rude wredne, siwe flegmatyczne (haha!!), kare melancholiczne. Mrugnięcie
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #37 : Kwiecień 09, 2008, 18:50:22 »

Ja uwielbiam siwki! Gniade mogę być, ale takie ciemne, podpalane, ale nie za ciemne. Kocham również srokatki, ale z dużą ilością gniadego i bez rybiego oka (tzn. najlepiej z brązową głową). Kasztanów nie lubię, ale Luron (KWPN) był świetny i wszystkie konie po nim innej maści wydają mi się nie tak ładne jak tatuś (wszystkie oprócz siwego Iluzjona Chichot). Taranty są ładne, ale tylko te ciapate na zadzie, takie całkowite dalmatyńczyki mi się nie podobają.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #38 : Kwiecień 14, 2008, 19:11:57 »

a mnie sie właśnie rybie oczy podobają, mogłabym mieć konia z rybim okiem : )
Zapisane
rochnar
Użytkownik

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #39 : Kwiecień 15, 2008, 19:50:12 »

heh, ja mam Język
nawet z dwoma!
Zapisane

"prawdziwy przyjaciel to rzadki ptak"
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #40 : Kwiecień 16, 2008, 13:08:56 »

A mi z rybim oczkiem choć przyznam orginalne wyglądaja konie,nie pasuje zupełnie.Ale bułanki... Duży uśmiech
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #41 : Maj 03, 2008, 13:44:29 »

Jutlandia czyli mała Harbuzia Uśmiech






czyli srokate młp tez moze byc piekne ;p
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #42 : Maj 04, 2008, 17:24:15 »

Jest fantastyczna, już nie moge sie doczekać jej widoku w Białce !
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #43 : Maj 04, 2008, 20:13:01 »

śliczności Uśmiech
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #44 : Maj 05, 2008, 05:41:38 »

w bialce nie Uśmiech jedzie do klikowej jednak Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

haxballfc bestserver homofriends fifa-power 3wojna