FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 23, 2024, 21:25:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 19 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konie czystej krwi arabskiej w hodowli małopolaków  (Przeczytany 143348 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Marzec 13, 2008, 23:57:39 »

Jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat, oraz spostrzeżeń dotyczących małopolskich potomków arabskiego rodzica.
Liczę też na konkretne przykłady, zdjęcia Uśmiech
Jakie powinien być ogier arabski do półkrwi ? który sprawdził sie najlepiej, które z aktualnie kryjących ogierów można polecić do krycia małopolanek.
Czy wymagania stawiane aktualnie reproduktorom arabskim są odpowiednie ?

Cytuj
Ogiery rasy czystej krwi arabskiej mogą być użyte do doskonalenia rasy małopolskiej, jeżeli:

    * zdały któryś z wariantów prób przewidzianych dla ogierów rasy małopolskiej lub
    * mają minimum 2-letnią karierę wyścigową lub
    * mają minimum karierę jednoroczną, w trakcie której ukończyły 5 gonitw i zajęły co najmniej dwa miejsca płatne

oraz uzyskały minimum 78 pkt w ocenie pokroju, stosowanej w hodowli koni rasy małopolskiej, dokonanej przez komisję kwalifikującą i oceniającą ogiery w zakładach treningowych.


Czy ktos z Was używał kiedyś ogiera arabskiego, lub ma w planie uzyć w swojej hodowli ?
I w koncu chciałabym poznac argumenty przeciwników takiego kojarzenia.
Licze na opinie, zapraszam do dyskusji.
Zapisane
Salto Piccolo
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #1 : Marzec 14, 2008, 21:46:46 »

Tak jak prosiłaś, montano.Posiadam klacz Bangę po ogierze Garland oo(Borysław oo-Probat oo). W młodości chodziła wyścigi,jedną z gonitw dla koni półkrwi wygrała,bodajże w kolejnej była 2.Przez kilka lat była użytkowana w skokach do klasy N (możliwości na więcej,ale moja psychika jest za słaba po wypadku na niej Mrugnięcie ),świetnie ruszająca się,opanowała wszystkie elementy ujeżdżeniowe(mniej więcej klasy CC) na poziomie swoich możliwości a ostatni sezon chodziła WKKW.Dynamiczna,nadpobudliwa,z przepięknym kłusem,niewiarygodną ambicją,temperament odziedziczony po ojcu.Dała jednego źrebaka w wieku lat 3-4,po Banicie xo ,Babinicz xo-sprzedany do Włoch,obecnie startuje konkursy WKKW z 1*,odziedziczył po matce świetną technikę skoku i dynamikę,natomiast po ojcu potęgę skoku.
Pełny rodowód:
http://www.allbreedpedigree.com/banga5
O więcej informacji proszę pytać.Nie jestem w stanie bardzo dokładnie opisać.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #2 : Marzec 15, 2008, 14:36:34 »

Ja chętnie użyłabym do jednej ze swoich klaczy (Duma, Dukat - Bakalia / Campetot) ogiera arabskiego, ale w Polsce niewiele jest arabów odpowiadającym takim wymaganiom jak: w miarę duży kaliber (min. 155cm), elastyczny ruch i starty w sporcie (chociażby rajdy długodystansowe).
Posiadam jedną klacz po arabie (Dara, Fez [oo] - Duma / Dukat) i jestem z niej bardzo zadowolona. Mimo, że ojciec miał ok. 147cm wzrostu, klacz jest całkiem wyrośnięta (157cm). W zeszłym roku dała ogierka po Banita, w tym roku klaczkę po Krym. Planujemy krycie og. Frazes.
Mimo, że klacz jest po arabie - jest niezwykle skoczna (przy czym zachowuje całkiem niezłą technikę), ma dobry ruch (jednak słabszy niż matka).
Jak dla mnie użycie araba daje dobre efekty, ale moim zdaniem zdecydowanie lepiej, gdy po arabie rodzi się klacz, niż ogier.


kl. Dara 1999 (Fez [oo] - Duma / Dukat) - zdjęcia z 2005r.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #3 : Marzec 15, 2008, 14:46:54 »

Iza90, bardzo dziekuje za opinie, za zdjęcie

Salto Piccolo, dzieki !
koniecznie wrzuc foty Rudej, najlepiej takie w skoku i jeszcze zootechniczne by sie przydało : )

A co myślicie o ogierach El Vis po Visbaden, 156 cm, Don Carlos po Ganges 158 cm, Pentagram po Druid 157 cm ?
Jeszcze kilka innych mam na oku....
Ja z pewnością kiedyś użyje ogiera arabskiego do naszych klaczy : )
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #4 : Marzec 15, 2008, 15:51:27 »

Mam młodego ogierka po Don Carlos od klaczy pełnej krwi angielskiej. Ogierek ma całkiem dobry charakter (chociaż trochę nieufny, jest spokojny), niesamowicie długą (przydługą) kłodę. Zapowiada się na całkiem niezłego konia.



og. Don Carlos 2001 (oo, Ganges - Decyzja / Pamir)


(lepsze zdjęcia mogę zrobić właściwie w każdej chwili, byleby była pogoda)
og. Cekin 2007 (xxoo, Don Carlos [oo] - Chmurka [xx] / Special Power [xx])
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #5 : Marzec 17, 2008, 12:05:47 »

W sumie nie powinnam się wypowiadać bo ja użyłam araba na moją klacz wilekopolską (choć w typie bardziej małopolskim Mrugnięcie), ale jestem bardzo zadowolona z efektu choć ten efekt ma dopiero rok. Kawa się świetnie połączyła z ogierem arabskim, u młodej wyszły lepsze nogi, kopyta i świetny ruch, no oczywiście uroda Uśmiech. Zobaczymy jak się będzie spisywała od siodłem (jeszcze ma troche czasu), ale w tym roku też kryję arabem, mam nadzieje że z podobnym efektem.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #6 : Marzec 18, 2008, 11:23:53 »

W mojej stajni mieliśmy   w treningu dwie klacze hodowli SK Mieczownica po ogierze Dobryń oo ( Dalida, Arbil )
Indiva xxoo
http://www.hippoland-pl.com/galeria_indiva.html
bardzo piękna i dzielna,  2 sezony startowała na wyścigach we Wrocławiu a potem startowała w zawodach regionalnych pod juniorem do klasy "P" włącznie ( zawsze w pierwszej trójce ), później jako klacz hodowlana rodziła piękne źrebaki oraz
Febra ( od Feluki po Hippies ), malutka klaczka  ( 157 cm ) o wielkim sercu do skoków, startowała w finale MPMK w skokach  4 i 5  - latków, chodziła konkursy klasy "C", obecnie przewozi juniorów i nie tylko  na zawodach regionalnych .
Obie bardzo temperamentne, ale niezwykle łagodne
Zapisane
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #7 : Marzec 18, 2008, 18:13:09 »

Ja zbieram na stanówke Gangesem oo,   Uśmiech
Tylko chyba będę musiał ze dwie swoje kobyły sprzedać, żeby inną nim pokryć  Chichot
Może wtedy starczy.  Duży uśmiech
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #8 : Marzec 18, 2008, 20:40:21 »

Bez przesady. Ja będę krył Don Carlosem bo ma ładną grzywę. Wydzierżawie go. Szukam klientów na stanówkę.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #9 : Marzec 21, 2008, 12:20:02 »

Dobry powód  Duży uśmiech Wachmistrzu

Ale najwięcej zdziałał chyba "wymyślony przez hodowcę" ELSING, który w SK Walewice zostawił zarówno doskonałe córki jak i synów. Potem był Galeon , który nie dochował się żadnego syna, a i córek niewiele, a ostatnio  działał Ostragon ale na wyniki trzeba poczekać
Zapisane
dzialosza
Użytkownik

Wiadomości: 19



« Odpowiedz #10 : Marzec 24, 2008, 11:52:55 »

Bez przesady. Ja będę krył Don Carlosem bo ma ładną grzywę. Wydzierżawie go. Szukam klientów na stanówkę.

Ja bym była chętna na stanówkę, tylko drogi Wachmistrzu na który sezon ogier u Ciebie będzie i w jakich rejonach stacjonujesz jeśli mozna zapytać. W tym roku zastanawiam sie nad wzięciem jego nasienia z Łącka ale może się wstrzymam jeśli bliżej mi do Ciebie będzie.
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #11 : Marzec 25, 2008, 19:55:16 »

Cytuj
Ja bym była chętna na stanówkę, tylko drogi Wachmistrzu na który sezon ogier u Ciebie będzie i w jakich rejonach stacjonujesz jeśli mozna zapytać. W tym roku zastanawiam sie nad wzięciem jego nasienia z Łącka ale może się wstrzymam jeśli bliżej mi do Ciebie będzie.

No na pewno nie w tym roku. A poza tym to na razie marzenia, oby nie ściętej głowy. Chichot Ale jakby się udało to zapraszam w mazowieckie Mrugnięcie
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #12 : Marzec 26, 2008, 19:54:46 »

Jak już bedziesz miał tego Don Carlosa, to ja z moimi dziewczynami też chętnie skorzystam  Spoko

Syn Galeona oo, chodzący ujeżdzenie
http://sielanka.home.pl/pl/nasze-konie/ujezdzenie/bunczuk.html

jestem pod wrażeniem

ktoś go zna ? chce o nim coś wiecej ! Uśmiech a najchetniej foty
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #13 : Marzec 26, 2008, 20:00:09 »

piękny koń  Duży uśmiech szkoda że jedno zdjęcie Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #14 : Kwiecień 02, 2008, 16:04:32 »

Intruzka po Album oo
http://www.allbreedpedigree.com/intruzka





Epoks po Dobryń oo





Sugestia po Elsing oo
http://www.allbreedpedigree.com/sugestia





Balon po Fez oo
http://www.allbreedpedigree.com/balon3





Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 19 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nakazdytemat animilkowo nii-chan wsbchorzow kociakowo