FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 20, 2024, 14:52:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: O endurance i rajdowych koniach [wydzielony]  (Przeczytany 38902 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #15 : Luty 15, 2013, 20:50:51 »

No tak, ale duży folblut z folblucim spodem to proszenie się o kłopoty.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #16 : Luty 15, 2013, 20:56:28 »

No właśnie, czyli to już nie ten folblut. Rozmawiałem z hodowcami starej daty i mówili, że kiedyś, przed wojną, można było bez obawy kryć folblutem i on poprawiał i pokrój i zdrowie.

Tym bardziej uważam, że jest to szansa dla naszego xo.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #17 : Luty 15, 2013, 22:01:47 »

bask, nie mam zamiaru wchodzić w dyskusję na temat hodowli koni skokowych, bo jest mi zupełnie obca. I nie da się jej pogodzić z hodowlą koni rajdowych. Każdy ma prawo do własnej koncepcji i własnego zdania. A historia pokaże kto miał rację.


Pewnie jakby dobrze poszukać to znalazłoby się dobrego folbluta do rajdów, spora część urugwajskich koni to konie z dużym udziałem folbluta. W Estonii z powodzeniem biega taki folblucik: http://sporthorse-data.com/d?showpic=10668833&time=1312705268 Aktualny Mistrz Estonii na dystansie 89km (tempo 21,6 km/h).
Myślę, że hodowla koni xx do endurance nie opłacała się w momencie, kiedy nie było dyscypliny Uśmiech Skupiono się na hodowli koni na tory, a teraz chyba już za daleko odbiegło to w kierunku koni na krótkie dystanse (nogi). Nie wiem, czy jest jakiś problem metaboliczny, który utrudniłby folblutowi rywalizację na długich dystansach?
Parcie na araba jest chyba coraz mniejsze, każdy szuka przede wszystkim koni, które dadzą przewagę nad innymi.

ar...?, wydaje mi się, że zasadnicza różnica między koniem rajdowym a człowiekiem-maratończykiem jest w tym, że koń niesie jeszcze plecak, na dystansie 160km min. 75kg. Im większy plecak, tym koń musi być większy, silniejszy nie tracąc szybkości i wydolności.
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #18 : Luty 15, 2013, 23:58:41 »

Wykorzystujesz  linie koni małopolskich,te same linie, które kiedyś próbowano wykorzystywać  do wkkw i skoków, wiec nie zaprzeczaj, pisząc, ze nie maja nic z sobą wspólnego konie skokowe i konie  rajdowe.Nawet do rajdow jak widac Polacy nie potrzebuja araba wychowanego na kamieniach ,i malopolak sie nada.Poki dotacja jest...

"historia pokaże kto ma racje."
 na twoim przykładzie juz teraz widać  jak na dłoni,ze konie  skokowo-wkkawowskie są w odwrocie.Widzimy ze coraz częściej dochodzą do głosu hodowcy koni dotacyjnych i to będzie się nasilać.To wszystko z namaszczeniem PZHK .Autorzy programów wszak będą bronic swojego "dzieła" do upadłego ,az do czasu kiedy ostatnie malopolaki zostaną przerobione na lasagnes.

Kiedy marka małopolski koń jest dla wszystkich ta sama,a kasa- już nie, jaka by tam nie była, to
po prostu wkrótce będzie trudno znaleźć JELENIA chętnego do hodowli koni małopolskich,na nierownych warunkach , bez dotacji.Dlatego podoba mi sie ten podzial o ktorym napisala Marta.Na malopolski i na angloarabski.

i wtedy jak Iza90 nikt nie bedzie mial zamiaru wchodzić w dyskusje z hodowca koni angloarabskich i viceversa Język









Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #19 : Luty 16, 2013, 08:12:05 »

bask, nie wiem skąd czerpiesz takie wnioski na mój temat. Ale szanuję twoje prawo do własnego świata i własnych kredek.
Ciężko jest w polskiej hodowli koni rajdowych wykorzystać linie rajdowe, bo ich po prostu nie ma. A to, że używam w hodowli linii wkkw-owskich świadczy o tym, że hodowla koni skokowych jest mi bliska?
A na temat przydatności polskiego angloaraba do rajdów mogę mówić tylko i wyłącznie z własnego doświadczenia i obserwacji. I broń Boże nikogo na hodowlę koni rajdowych nie namawiam, to długa i kręta ścieżka, nie wiadomo co czeka na końcu.
Nie ma marki koń małopolski. Nie widzę też amatorów koni dotacyjnych i ludzi, którzy będą chcieli kontynuować program na kolejne lata (mogę się mylić)
(dla informacji baska: bodajże wszystkie moje konie spełniają warunki wpisu do działu angloarabskiego księgi i staram się, żeby ich potomstwo również spełniało, więc naprawdę nie wiem o co ci chodzi)
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #20 : Luty 16, 2013, 09:39:23 »

bask
Ale rynek na dobre konie jest. I dotacje nie mają na to aż takiego wpływu.
W dobrych koniach, zrobionych do jakiegoś poziomu jest naprawdę b.duży ruch.

Ja akurat izę podziwiam - sprzedała ostatnio pakiet koni do krajów arabskich, ma już pierwsze sukcesy na koniach własnej hodowli. Wybrała sobie taką drogę i robi to za własne pieniądze. Nawet jeżeli ma klacze dotacyjne (nie wiem czy ma), to co to jest 1500 zł ? Nic. 3-4 msc utrzymania. Ach jakaż to przewaga konkurencyjna  Z politowaniem
Zapisane
ogurek
Użytkownik

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #21 : Luty 16, 2013, 09:49:18 »

ar...?, wydaje mi się, że zasadnicza różnica między koniem rajdowym a człowiekiem-maratończykiem jest w tym, że koń niesie jeszcze plecak, na dystansie 160km min. 75kg. Im większy plecak, tym koń musi być większy, silniejszy nie tracąc szybkości i wydolności.
ale koń na dystansie 1600 czy 2200m też niesie plecak i z tego wynika porównenie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #22 : Luty 16, 2013, 09:57:23 »

Poki dotacja jest...


Iza90 nie korzysta z todacji (?), nie wiem czy jest na forum ktoś kto korzysta (?) więc skąd i po co te złośliwe uwagi??

Ja zacząłem pisać o rajdach jako o czysto hipotetycznej dziedzinie, w której mógłby się sprawdzić koń z opisu w programie dotacyjnym. Żeby nie hodować na mięso. Ale to jest czysta fantazja, bo żaden decydent, nigdy nie podejmie rozsądnej decyzji, jeśli ma głupszą alternatywę.
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #23 : Luty 16, 2013, 09:57:57 »

Iza90-Rozumiem.Nie korzystałaś,nie korzystasz i nie będziesz korzystała w przyszłości z dotacji unijnych do klaczy.Twoje konie są wpisane do księgi koni małopolskich,dział angloarabski,z wyliczonym procentem krwi.Nie jesteś wiec człowiekiem zainteresowanym uznawaniem ogierów dotacyjnych w twoim typie do rajdów,zreszta  zakupiłaś świeżo 2 konie czystej krwi arabskiej.

Szkoda,ze na twojej stronie www permanentnie wiszą wirusy inaczej można by podać linka i wszyscy przekonaliby ze wszystko co napisane powyżej -nie jest prawdą-oprócz tych 2 zakupionych arabów.Odchodzisz od malopolakow,ale ponieważ nadzieja umiera ostatnia, nadal masz nadzieje ze mogłabyś kontynuować hodowle koni do rajdów opierając sie na dotacji.

Jak widać niektórzy hodowcy potrafią wykorzystać bardzo dobrze dotacje.Nie wstydź się tych dotacji ,i tylko  co do innych koncepcji hodowlanych  radze ci zamknąć buzię i nie osądzać czy kto chowa do wkkw czy skoków i z czym kryje,bo te inne koncepcje hodowlane dotacji nie otrzymują.Na dodatek kupujesz teraz araby Szok


Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #24 : Luty 16, 2013, 10:13:58 »

bask
Przepraszam, ale iza cały czas się do Ciebie grzecznie odnosi, ale Ty dalej po niej jedziesz. Idź szukać rozróby gdzieś indziej może na forum ŚK...
ogurek
Dokładnie o to mi chodziło. Wiadomo, że przełożyć się tego nie da. Kiedyś usłyszałam jak ktoś kpił, że człowiek przeskoczy 2,40 m, a koń na parkurze przy 160 cm robi zrzutki, no cienias po prostu Mrugnięcie
jasiek
Pchła teoretycznie gdyby była duża skakałaby pewnie ze 300 m, jednak na ziemi takiego stworzenia nie ma. Rozmiar musi mieć więc znaczenie.
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #25 : Luty 16, 2013, 10:15:49 »

Poki dotacja jest...


Iza90 nie korzysta z todacji (?), nie wiem czy jest na forum ktoś kto korzysta (?) więc skąd i po co te złośliwe uwagi??



Iza 90 korzysta ale się tego wstydzi

Większość forumowiczów to korzystający z dotacji.Niedługo forum będzie tylko o i a propos.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #26 : Luty 16, 2013, 10:17:19 »

Przepraszam, ale mają do tego prawo i tak samo Ty też je masz....
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #27 : Luty 16, 2013, 10:19:21 »

bask
Przepraszam, ale iza cały czas się do Ciebie grzecznie odnosi, ale Ty dalej po niej jedziesz. Idź szukać rozróby gdzieś indziej może na forum ŚK...
ogurek
Dokładnie o to mi chodziło. Wiadomo, że przełożyć się tego nie da. Kiedyś usłyszałam jak ktoś kpił, że człowiek przeskoczy 2,40 m, a koń na parkurze przy 160 cm robi zrzutki, no cienias po prostu Mrugnięcie
jasiek
Pchła teoretycznie gdyby była duża skakałaby pewnie ze 300 m, jednak na ziemi takiego stworzenia nie ma. Rozmiar musi mieć więc znaczenie.

Sama zmiataj stad szybko jak nie potrafisz czytac ze zrozumieniem
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #28 : Luty 16, 2013, 10:21:19 »


Rozmiar musi mieć więc znaczenie.

Nie będę się kłócił z kobietą  Duży uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #29 : Luty 16, 2013, 10:31:26 »


Rozmiar musi mieć więc znaczenie.

Nie będę się kłócił z kobietą  Duży uśmiech
Taaaa, domyślałam się, że nie obejdzie się bez takiej reakcji po tym zdaniu Język
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mohikanie besterlive siedemwatah animezywioly nowewienislawowo