FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 25, 2024, 16:58:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dzierżawa reproduktora [wydzielony]  (Przeczytany 39349 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #45 : Styczeń 17, 2013, 12:08:57 »

Ile jest stadnin ANR ,to każdy może sobie sprawdzić i widzę, ze piszesz znowu rzeczy nieprawdziwe wiec podaje linka

http://www.anr.gov.pl/web/guest/84/-/asset_publisher/urA9/content/26391?redirect=%2Fweb%2Fguest%2F84

http://m.onet.pl/biznes,4vqpd

Najważniejsze informacje to:

Państwowa Hodowla Koni prowadzona jest w 19 stadninach,7 stadach.
Łącznie jest 1063 klaczy,422 ogiery ,łączny stan koni na utrzymaniu państwa to 2721,a klaczy mlp wlki sl 454 szt w 10 stadninach.

Bardzo ciekawie przedstawiają się wyniki finansowe tych spółek"Przychody ogółem w 2011 r w grupie spółek hodowli koni to 199 193,30 tys zł,natomiast koszty ogółem osiągnęły poziom 190 732,70 tys zł".
 
Krotko mówiąc zalewają rynek swoim towarem i sprzedają konie po kosztach.





Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #46 : Styczeń 17, 2013, 12:26:23 »

klaczy mlp wlki sl 454 szt w 10 stadninach.

Ja napisałem że jest nie więcej niz 500 w 8  stadninach. To jest nielwielki błąd który w niczym nie zmienia postaci rzeczy, 1 klacz ANR przypada na  14 klaczy prywatnych. To kropla w morzu.

Bardzo ciekawie przedstawiają się wyniki finansowe tych spółek"Przychody ogółem w 2011 r w grupie spółek hodowli koni to 199 193,30 tys zł,natomiast koszty ogółem osiągnęły poziom 190 732,70 tys zł".
 Krotko mówiąc zalewają rynek swoim towarem i sprzedają konie po kosztach.

Krótko mówiąc niczego stąd nie mozna wywnioskować o cenie sprzedawanych z ANR koni.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #47 : Styczeń 17, 2013, 12:33:32 »

jasiek
Ok, przepraszam za uogólnienie.
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #48 : Styczeń 17, 2013, 13:18:21 »

brumby-w Polsce jest 19 panstwowych stadnin,ponad 1000 klaczy.To jest ewenement do ksiegi ekordow Guinessa .Nic ci nie da wmawianie ludziom ze biale jest czarne.Likwidacji tych hodowli przynoszacych wiecej szkody niz pozytku juz nic nie powstrzyma.Mozesz juz szukac nowej pracy Uśmiech
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #49 : Styczeń 17, 2013, 14:18:20 »

brumby-w Polsce jest 19 panstwowych stadnin,ponad 1000 klaczy.To jest ewenement do ksiegi ekordow Guinessa .Nic ci nie da wmawianie ludziom ze biale jest czarne.Likwidacji tych hodowli przynoszacych wiecej szkody niz pozytku juz nic nie powstrzyma.Mozesz juz szukac nowej pracy Uśmiech

Pisałem o klaczach sp, wlkp, młp. Jeśli tego nie doczytałaś, to naucz się czytać dokladniej. Ale zgoda, zbierzmy wszystkie rasy do kupy i wtedy rzeczywiście klaczy wszystkich ras jest w stadninach ANR okolo tysiąca. Natomiast wszystkich klaczy w Polsce jest ok. 16 000. Czyli jedna klacz z ANR przypada już nie na 14 ale na 15 klaczy prywatnych. To dalej kropla w morzu.

Z tą swoją pasją likwidowania stadnin przypominasz np. uprawcę buraków, który mówi - "chcę uprawiać buraki, tylko proszę mi zlikwidować natychmiast ze 4 największych producentów, bo mi cenę zbijają". Ja to rozumiem, to jest bardzo polski sposób myslenia. Jak Polak chce sprzedawać mleko, to sie  będzie modlił żeby sąsiadom krowy wyzdychały. Na szczęście nigdzie na świecie tak nie ma , zeby na życzenie jakiegos producenta likwidować innych producentów. Poza tym są jeszcze tak zwani odbiorcy, którym niekoniecznie Twoje postulaty przypadną do gustu i jeśli nawet rzeczywiście państwowa hodowla zbija ceny (w co wątpię) to oni wcale nie będa zainteresowani jej likwidowaniem. Dlaczego więc mamy słuchać Ciebie a nie ich ? Jeśli oglosissz narodowe referendum pt. "Czy chcemy, zeby buraki były tańsze czy droższe" to myslisz, że jak naród odpowie? I nie będzie się specjalnie zastanawiał nad oplacalnością buraków. Zawsze je można sprowadzic z jakichś Chin. Jest jeszcze jeden problem - syn producenta buraków może sobie wymyślić, że będzie pilotem, i żadne buraki go nie będą interesować. I co wtedy ?
A o moją pracę się nie martw. To co mam pracuje na mnie i mam z tym spokój. Jeśli natomiast będę jej szukał (choc nie bardzo wiem po co) to na pewno nie w polskim końskim grajdołku.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #50 : Styczeń 17, 2013, 14:51:45 »

Każdy z Was podaje przekłamane liczby wg tego co chce udowodnić.

Polecam lekturę:

http://pzhk.pl/hodowla/statystyka-hodowlana/

Ogółem klaczy ras wierzchowych czynnych w hodowli (źrebne, jałowe, wyźrebione) w 2011 roku było nieco ponad 5000. Jeśli z tego klaczy w spółkach ANR jest niecałe  500, to stanowią one nieco mniej niż 10% całości. Poza tym ta liczba klaczy w spółkach ANR to etaty klaczy, a są jeszcze klacze wybrakowane, w niektórych stadninach to może być drugie tyle. Istnieje praktyka krycia klaczy wybrakowanych, żeby zwiększyć ich wartość (ogier swój na miejscu). Więc prawdziwy udział klaczy czynnych w hodowli w spółkach ANR leży raczej gdzieś w przedziale 10-15%, czyli wypada jedna klacz państwowa na 8-10 prywatnych, a nie 14-15.

Moim zdaniem hodowla ANR nie ma istotnego wpływu na ceny koni na rynku, te 10% to nadal niewiele, poza tym marka już nie ta co kiedyś. Wpływ miały tanie ogiery z SO, które kupowane po kilkadziesiąt tysięcy kryły później po 300 zł, a dzierżawione były za 1-2 tysiące na sezon. Te relacje cen tkwią w naszych głowach do dzisiaj, stąd takie oburzenie, że właściciel chce za dzierżawę jakieś konkretne pieniądze. 
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #51 : Styczeń 17, 2013, 15:02:35 »

Każdy z Was podaje przekłamane liczby wg tego co chce udowodnić.

Polecam lekturę:

http://pzhk.pl/hodowla/statystyka-hodowlana/

Ogółem klaczy ras wierzchowych czynnych w hodowli (źrebne, jałowe, wyźrebione) w 2011 roku było nieco ponad 5000. Jeśli z tego klaczy w spółkach ANR jest niecałe  500, to stanowią one nieco mniej niż 10% całości. Poza tym ta liczba klaczy w spółkach ANR to etaty klaczy, a są jeszcze klacze wybrakowane, w niektórych stadninach to może być drugie tyle. Istnieje praktyka krycia klaczy wybrakowanych, żeby zwiększyć ich wartość (ogier swój na miejscu). Więc prawdziwy udział klaczy czynnych w hodowli w spółkach ANR leży raczej gdzieś w przedziale 10-15%, czyli wypada jedna klacz państwowa na 8-10 prywatnych, a nie 14-15.

Moim zdaniem hodowla ANR nie ma istotnego wpływu na ceny koni na rynku, te 10% to nadal niewiele, poza tym marka już nie ta co kiedyś. Wpływ miały tanie ogiery z SO, które kupowane po kilkadziesiąt tysięcy kryły później po 300 zł, a dzierżawione były za 1-2 tysiące na sezon. Te relacje cen tkwią w naszych głowach do dzisiaj, stąd takie oburzenie, że właściciel chce za dzierżawę jakieś konkretne pieniądze. 

Nie zgadzam się tylko z Twoim szacunkiem rzeczywiście czynnych w hodoli klaczy z ANR, raczej nie kryje się wszystkich matek, gdzies tylko około 30% z wiadomych powodów, a wybrakowane z reguły tylko na życzenie klienta, źrebię od wybrakowanej klaczy automatycznie wchodzi do stada obrotowego a to tylko balast.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #52 : Styczeń 17, 2013, 15:09:57 »

To prawda, teraz tego bardziej pilnują. Druga rzecz - te dane są z 2011 roku, czyli dotyczą decyzji hodowlanych z 2010 roku. Z tego co mi mówił pracownik OZHK w łódzkim liczba stanówek w rasach szlachetnych spadła o więcej niż 50% w porównaniu z 2010 rokiem.
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #53 : Styczeń 17, 2013, 16:02:13 »

Skoro mamy 5000 klaczy ras szlachetnych w hodowli,w tym 454 szt klaczy ras mlp,wlp i slaskich wlasnosci ANR ,dodatkowo niewiadoma liczbe klaczy rasy SP wlasnosci spolek ANR  oraz niewiadoma liczbe klaczy wybrakowanych wlasnosci ANR (cytat jasiek "w niektorych stadninach moze to byc  drugie tyle SzokCo? czynnych w rozrodzie to zapewne nie bedzie to 10% ,ale o wiele wiecej.Mozna podejrzewac ze w granicach 1/4  Szok
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #54 : Styczeń 17, 2013, 16:11:28 »

Dlaczego nie 1/2 ? Wal śmiało, internet wszystko przyjmie. A która to państwowa stadnina hoduje ślązaki, bo chyba czegos tu nie wiem ? Tak a propos te 454 klacze to są razem sp, wlkp i młp. Skąd kol jasiek wziął te "drugie tyle" wybrakowanych klaczy doprawdy nie wiem, nie uwierzę, jeśli nie poda źródła. To raczej absurdalna ilość.
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #55 : Styczeń 17, 2013, 16:27:29 »

Dokladnie.Internet i statystyki wszystko przyjma.To tak jak z liczbami o inflacji,bezrobociu,pracy na czrno,nielegalnych emigrantach  Chichot

Co do ras slaskich źródło juz podalam,poczytaj sobie najpierw ...
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #56 : Styczeń 17, 2013, 16:37:07 »

To jest cytat z Twojego źródła : "Hodowla koni półkrwi tj. rasy małopolskiej, wielkopolskiej, szlachetnej półkrwi i śląskiej prowadzona jest w 10 spółkach w oparciu o 454 klacze." Klacze śląskie są tylko w SO Książ i jest ich moze ze 20, to żadna ilośc w porównaniu z ponad tysiącem klaczy śląskich w ogóle.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #57 : Styczeń 17, 2013, 16:40:41 »

Skąd kol jasiek wziął te "drugie tyle" wybrakowanych klaczy doprawdy nie wiem, nie uwierzę, jeśli nie poda źródła. To raczej absurdalna ilość.

Może od razu towarzysz jasiek, haha. Dla przykładu - w Walewicach jest teraz chyba 60 etatów. Tu masz w miarę aktualną listę sprzedaży:

http://www.walewice.pl/images/stories/sprzedaz/oferta.pdf

Jest na niej ponad 60 klaczy w wieku powyżej 3 lat, czyli więcej niż drugie tyle. Niektóre są oferowane ze źrebakiem (były), inne źrebne, etc.

W Janowie jest teraz chyba (?) 20 etatów, na przetargu wystawione (czyli wybrakowane) 14 klaczy. Myślę, że w innych stadninach to podobnie wygląda. Ale jeśli nie, to mnie popraw.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #58 : Styczeń 17, 2013, 16:54:58 »

Te Walewice to katastrofa jakaś. W zasadzie coś takiego jak sztywny etat w tej chwili juz chyba nie obowiązuje, spółki są w tym samodzielne. Na stronie SK Prudnik jest 25 koni do sprzedaży, w tym 15 klaczy (2 z nich to  konie sportowe wysokiej klasy) przy stadzie matek liczącym chyba 40 klaczy.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #59 : Styczeń 17, 2013, 17:07:58 »

Może od razu towarzysz jasiek, haha.
No może, ale jeśli to tylko ten spod jakiegoś poważnego znaku, absolutnie nie w jakimś innym rozumieniu tego słowa Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lobo-team krolestwowegier poranaprzygode duskwood glassed