FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 25, 2024, 20:08:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZT dla klaczy 2012  (Przeczytany 23597 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #15 : Październik 07, 2012, 09:46:04 »

może Sławek D. ?

Ja byłam tylko na pzhk.pl na listę zerknąć Mrugnięcie http://pzhk.pl/wp-content/uploads/ZT_2012_klacze-Boguslawice_3-kwalifikacje.pdf
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #16 : Październik 08, 2012, 20:40:52 »

Tak byłem, ale nie miałem za bardzo czasu ogladać stawki koni jakie przyjechały do Bogusławic, napewno bardzo dobrze zapowida się Elen Gray i z tego co słyszałem gniada klacz SP Pana Stasiuka (imienia nie pamietam).
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #17 : Październik 08, 2012, 20:43:41 »

Ja Ellen widziałam w Zbyszko - skacze fantastycznie, ruchowo też jest bardzo dobra. Fajna stawka, mam nadzieje ze uda mi sie dotrzeć na próbę Uśmiech
Zapisane
Bari
Użytkownik

Wiadomości: 22


« Odpowiedz #18 : Październik 21, 2012, 10:51:56 »

Muszę sprostować, w KJ Zbyszko skakała Elisee Grey. Mrugnięcie
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #19 : Październik 21, 2012, 17:19:15 »

Stawka jak stawka,ani lepsza ani gorsza.Najważniejsze aby nie było tak jak na ostatnim turnusie w Bogusławicach ,gdzie wygrała klacz z 65 pkt bon(bez prawa wpisu do ksiegi) a ponadto  będąca własnością klubu ZBYSZKO a pani testująca konie Teresa Tomaszewska i cale łódzkie towarzystwo wzajemnej adoracji jest mocno związane z królikiem.  Żeby było śmieszniej i żeby ukazać kompetencje i przydatność  naszej dresazystki jako jeźdźca testującego(ciekawe gdzie i kto hoduje konie do dresazu i po co komu jeździec od koni dresazowych jako testujący konie-chyba aby rozśmieszyć kogoś) trzecie miejsce zajęła klacz dotacyjna.Tego rodzaju testy ,gdzie ostatecznie decydują noty jedynego jeźdźca testowego jednej dyscypliny -  oraz brak  ocen kierownika zakładu w przeciwieństwie do np testów  dla ogierów gdzie powołuje się dwóch jeźdźców - to zwykle marnotrawstwo środków europejskich i państwowych i prywatnych i czasu wszystkich -zarówno hodowców, testujących jak i obserwatorow.Wyniki są całkowicie niemiarodajnie i nie maja żadnej wartości.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #20 : Październik 21, 2012, 23:40:51 »

julia
Ta dotacyjna klacz w niedawnym Czempionacie w wolnych skokach uzyskała 2 ocene w stawce 30 koni....
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #21 : Październik 22, 2012, 15:28:27 »

Jeśli chodzi o czempionat w skokach luzem to z dość interesującej inicjatywy, w tym roku  zrobiono pośmiewisko.Klacze przedswitowskie wszystko wygrywają i to jedna z nich już była prześwietloną na zakładzie na dodatek ,ale  Szok po prostu trzeba sędziów rozliczyć z tego za kilka lat.Opisywać systematycznie, konkretnie i imiennie  kto sędziuje ,gdzie i jak i przypominać jeśli brak potwierdzenia w wysokim sporcie danego konia .Czy ktoś wyobraża sobie przedświty choćby na poziomie n klasy w dzisiejszym sporcie?Trzeba zacząć przyzwyczajać sędziów do brania odpowiedzialności  za oceny, które stawiają i zacząć w końcu usuwać niedouczonych teoretyków i nierzetelnych sędziów.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #22 : Październik 22, 2012, 18:58:14 »

Na czempionacie użytkowym ocenia się tu i teraz. Tak samo na trójkacie czy na płycie. Sianie plotek na temat zdrowia tego czy owego konia na publicznym forum jest conajmniej niesmaczne ? A może to zwyczajna zazdrość - w końcy klacze E w kategoriach pokazowo-młodzieżowych zgarnęły wszystko co było można.
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #23 : Październik 22, 2012, 22:31:00 »

Na czempionacie użytkowym ocenia się tu i teraz. Tak samo na trójkacie czy na płycie.
to jest tylko frazes,slepe powtarzanie frazesow na powazne forum niczego nie wnosi

Cytuj
Sianie plotek na temat zdrowia tego czy owego konia na publicznym forum jest conajmniej niesmaczne ?
gdzie ty dostrzeglas sianie plotek o zdrowiu?dobrze sie czujesz,ar..?

Cytuj
A może to zwyczajna zazdrość - w końcy klacze E w kategoriach pokazowo-młodzieżowych zgarnęły wszystko co było można.
nie musisz podlizywac sie wszem i owem.kup  przeswitke,wez dotacje moze dorosniesz
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #24 : Październik 22, 2012, 22:40:59 »

Co do zdrowia
Klacze przedswitowskie wszystko wygrywają i to jedna z nich już była prześwietloną na zakładzie na dodatek ,ale  Szok

Podlizywać? Ło mamo nieźle Cię poniosło. Ja otwarcie mówię o swojej antypatii w stosunku do przedświtów. Nie przeszkadza mi to w podziwianiu osiągnięć innych, którzy hodowlę opeirają właśnie na takich klaczach - Żabno, Pani Idzik, Pan Zuber. Rozumiem, że szczery, bezinteresowny podziw jest dla Ciebie pojęciem obcym?
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #25 : Październik 22, 2012, 23:48:27 »

Co do zdrowia
Klacze przedswitowskie wszystko wygrywają i to jedna z nich już była prześwietloną na zakładzie na dodatek ,ale  Szok
przeswietlone=obejrzane,ocenione,obskakane

Cytuj
Podlizywać? Ło mamo nieźle Cię poniosło. Ja otwarcie mówię o swojej antypatii w stosunku do przedświtów. Nie przeszkadza mi to w podziwianiu osiągnięć innych, którzy hodowlę opeirają właśnie na takich klaczach - Żabno, Pani Idzik, Pan Zuber. Rozumiem, że szczery, bezinteresowny podziw jest dla Ciebie pojęciem obcym?

Podziw jest na parkurze . na płycie i na ostatnim czempionacie w wolnych skokach  to jest oszukiwanie hodowców
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #26 : Październik 23, 2012, 09:46:17 »

ciekawe gdzie i kto hoduje konie do dresazu i po co komu jeździec od koni dresazowych jako testujący konie-chyba aby rozśmieszyć kogoś
Na przykład panowie Makowski, Mazurek i Sałacki i mają w tej dziedzinie spore już osiagnięcia, mimo że to dział hodowli w naszych warunkach znacznie trudniejszy niż hodowla koni skokowych. Warto pamiętać też, że tylko dresażyści jako jedyni z naszych jeźdźców uzyskali kwalifikacje na IO, naszym skoczkom nie uda się to nawet w ciagu najblizszych ośmiu lat. W rankingu WBFSH niedawno najwyżej sklasyfikowanym startującym reproduktorem na świecie w dyscyplinie ujeżdżenia był ... wyhodowany w Polsce Ekwador. Rozśmieszyć kogoś można najłatwiej wypisując takie teksty, jak Twoje.
Tego rodzaju testy ,gdzie ostatecznie decydują noty jedynego jeźdźca testowego jednej dyscypliny -  oraz brak  ocen kierownika zakładu w przeciwieństwie do np testów  dla ogierów gdzie powołuje się dwóch jeźdźców - to zwykle marnotrawstwo środków europejskich i państwowych i prywatnych i czasu wszystkich -zarówno hodowców, testujących jak i obserwatorow.Wyniki są całkowicie niemiarodajnie i nie maja żadnej wartości.
Mimo wszystko mają, bo zawsze wartością samą w sobie jest mozliwość porównania danego konia na tle innych. Nie przesadzałbym z wartością oceny kierownika ZT, to czy koń dobrze je, jest zdrowy i łatwy albo trudny w pracy może sobie każdy w miarę mądry hodowca sam ocenić.


po prostu trzeba sędziów rozliczyć z tego za kilka lat.Opisywać systematycznie, konkretnie i imiennie  kto sędziuje ,gdzie i jak i przypominać jeśli brak potwierdzenia w wysokim sporcie danego konia .Czy ktoś wyobraża sobie przedświty choćby na poziomie n klasy w dzisiejszym sporcie?Trzeba zacząć przyzwyczajać sędziów do brania odpowiedzialności  za oceny, które stawiają i zacząć w końcu usuwać niedouczonych teoretyków i nierzetelnych sędziów.
To jakaś dziecinada, nigdzie na świecie się tak tego nie traktuje. To jest dokładnie tak jak pisze ar...? w takich próbach ocenia się tu i teraz. Są konie rewelacyjnie skaczące w korytarzu, które potem zupełnie nie radzą sobie na parkurze, bywa i na odwrót. Ocena konia na czempionacie czy w ZT to zawsze jakaś wskazówka, ale nigdy nie jest to gwarancja późniejszych sukcesów ani u nas, ani nigdzie na świecie . Sędziowie są jacy są, życie ich juz powoli zmienia, ale nie oni są przyczyną tego, że w hodowli jesteśmy tu gdzie jesteśmy, czyli nigdzie. Dużo gorsze jest myślenie, że ktoś kto ocenił konia nie tak, jak chcielibyśmy to na pewno jest niedouczony teoretyk albo ktoś nierzetelny. Wyobrażam sobie przedświty w większych konkursach niż kl. N (bo je widziałem), w odróżnieniu od innych koni małopolskich cechuje je często duża siła, czyli coś, czego innym małopolakom na ogół  brakuje, choć tak jak ar...? i pewnie kilka innych osób nie darze ich szczególną sympatią.
Zapisane
Bari
Użytkownik

Wiadomości: 22


« Odpowiedz #27 : Październik 23, 2012, 13:00:11 »

Witam!

Jestem właścicielką klaczy o której pisze "Julia", i mam pytanie do Juli - skąd i na jakiej podstawie pisze że koń był prześwietlany na zakładzie? - nie wiem o żadnych kontuzjach, opuchliznach, kulawiznach ani innych przesłankach - aby ją prześwietlać. Klacz będąc w 3 miesięcznym w treningu u Darka Sulowskiego, chodząc teren i skacząc małe terenówki - również zdrowa.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #28 : Październik 23, 2012, 13:09:14 »

Witam!

Jestem właścicielką klaczy o której pisze "Julia", i mam pytanie do Juli - skąd i na jakiej podstawie pisze że koń był prześwietlany na zakładzie? - nie wiem o żadnych kontuzjach, opuchliznach, kulawiznach ani innych przesłankach - aby ją prześwietlać. Klacz będąc w 3 miesięcznym w treningu u Darka Sulowskiego, chodząc teren i skacząc małe terenówki - również zdrowa.

Musisz się przyzwyczaić, że jak się w czymkolwiek wybijesz choć trochę ponad przeciętność, to zaraz się znajdzie masa przeciętniaków, która będzie Cię ściągać w dół dowolnym dostępnym sobie środkiem. Jak to się mówi - psy szczekają, karawana jedzie dalej.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #29 : Październik 23, 2012, 13:50:13 »

Bari
Nie reaguj, po prostu Mrugnięcie Szkoda nerwów.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

catziee wyscigi-smierci glassed artofwar poranaprzygode