FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 27, 2024, 23:58:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Awans/Vis Versa  (Przeczytany 6466 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« : Grudzień 11, 2011, 20:37:07 »

Poszukuję opinii o potomstwie tego ogiera.
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #1 : Grudzień 11, 2011, 20:48:32 »

W Janowie bardzo sobie chwalą ten rocznik po Awansie. Główny hodowca JP powiedział, że zdecydowanie najlepsze źrebaki po nim były w ostatnim sezonie. Sam mam po nim ogierka od Hierarchii po Hebab, niestety nie mam jego aktualnego zdjęcia, jak coś mogę jakieś wstawić za tydzień Uśmiech 
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #2 : Grudzień 11, 2011, 20:53:39 »

Chetnie poczekam.
Jestem ciekawa co przekazuje, czego nie, na co zwracać uwagę.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #3 : Grudzień 11, 2011, 20:55:30 »

Ja miałam dwa konie po nim od folblutek. Oba proste na nogach (klaczka trochę szablaste tyły po matce). Ogierek czyściutki w RTG, sprzedany do WKKW. Klaczka z bardzo dobrym ruchem, na wiosnę zacznie startować w ujeżdżeniu. Ogierek też pewnie coś pójdzie w następnym roku. Wydaje mi się, że Awans poprawił nogi, grzbiet, może trochę szyje. No i przede wszystkim świetny charakter - bardzo do ludzi, nawet od klaczy "ludojadki" ogierek bardzo przyjemny charakterek. A poza tym wyjdzie w praniu.
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #4 : Grudzień 11, 2011, 20:59:07 »

Mój też charakter ma dobry, choć u mnie wszystkie konie spokojne, lgnące do ludzi, pewnie dlatego, że za mocno rozpieszczane przez wszystkich  Spoko
W Janowie pamiętam, że źrebaki w fajnym typie z dobrymi szyjami. Mój ogierek bardzo szybko rośnie, chyba już nawet przerósł roczną Elegancje po arabie, choć ona dość drobna. 
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #5 : Grudzień 11, 2011, 21:00:22 »

Bardzo Wam dziękuję Uśmiech
A orientujecie się czy Awans był w treningu sportowym ? Startował ?
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #6 : Grudzień 11, 2011, 21:01:43 »

Na pewno skakał kiedyś na pokazie w Białce.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #7 : Grudzień 11, 2011, 21:16:14 »

iza90
Nie masz przypadkiem aktualnych zdjęć zootechnicznych klaczy ?
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #8 : Grudzień 11, 2011, 22:01:00 »

Niestety, nie było okazji w tym roku jej focić. Na pewno będę jakieś robić na wiosnę.
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #9 : Grudzień 12, 2011, 08:54:26 »

Ja też Awansa bardzo sobie chwalę, u klaczki która u mnie się urodziła (Emia Ma-Wi, fotki w Bazie) bardzo poprawił szyję, ruch, dodał kalibru i "złagodził" charakter, uważam że jest wartym uwagi ogierem, z resztą w Janowie kolejny sezon kryć będzie, więc to chyba o czymś świadczy.
A z tego co tu czytam, to praktycznie u wszystkich forumowiczów, którzy go użyli poprawił podobne cechy.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #10 : Grudzień 12, 2011, 09:41:44 »

Dziękuję Uśmiech
Pozytywnym zaskoczeniem dla mnie jest to, że piszecie że ogier daje konie na db spodzie. iza90 a jak Ci się jeździ na młodej ?
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #11 : Grudzień 12, 2011, 18:03:20 »

Na razie dostała czas (trochę mi pewna trenerka "namieszała w głowie" i coraz mniej chętnie wsiadam na 3 latki), pracuje w ręku i jestem z niej bardzo zadowolona Uśmiech no i fajnie się rusza, luźna łopatka, idzie do góry, szybkie tylne nogi. Chody boczne to dla niej bułka z masłem. Jedyne co mi się w niej nie podoba to małe kopyta, ale to raczej "zwalam" na mamusię. Mam tylko nadzieję, że pod siodłem będzie równie dobrze Uśmiech
Zapisane
Mustafa 64
Użytkownik

Wiadomości: 23


« Odpowiedz #12 : Grudzień 20, 2011, 12:16:48 »

Dzień Dobry.
O AWANSIE mogę powiedzieć wszystko co najlepsze,próbowałem go osobiście pod siodłem i w zaprzęgu.
Może śmiało chodzić w teren razem z innymi końmi ,nie boi się nowych okoliczności , w lesie idzie równo do przodu, czułem się na nim pewnie mimo że jeżdżę krótko i raczej słabo.
W zaprzęgu chodzł w Sierakowicach i w Białce, jak go odbierałem to akurat był w sankach .
Najbardzej cenię w nim charakter (pod względem rekreacyjności), ruch pod siodłem w terenie(reakcja na pomoce,odwaga),z wyglądu szyja i osadzenie ogona.
Słabe są kopyta (niskie wysklepienie)oraz nogi ,prawa wygląda jak po kontuzji(odchylona ,czasem kulejąca).
Mimo to nie widziałem lepszego ogiera i mam nadzieję że będzie u nas od maja , wtedy ponowię poszukiwania zawodnika  do treningów i  startów ,a wcześniej do fachowej pomocy przy budowie parkuru i czworoboku.
Obiekty te chciałbym usytuować w lesie tak aby zachować najbardziej okazałe dęby.
Przy stanówce prawdziwy francuz ,delikatny i cierpliwy, nie wymaga kiełznania ,na pastwisku chodzi ze wszystkimi końmi, nigdy nie kopnięty ani zadrapany .
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #13 : Grudzień 20, 2011, 12:30:45 »

w białce  chodził L wkkw, ale wiecznie miał jakies problemy ze zdrowiem
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #14 : Grudzień 20, 2011, 17:47:51 »

Dziękuję duke.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mustangi skuterpolska skyworldsv eye silvaventum