FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 13:08:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery białeckie  (Przeczytany 35828 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« : Kwiecień 15, 2008, 17:26:59 »

Co myślicie na temat ogierów, jakimi aktualnie dysponuje to stado? Może ktoś miał bezpośrednio do czynienia z ogierem z Białki? Czym warto kryć? Jakie są opinie hodowców na temat poszczególnych ogierów? Co aktualnie pozostało w stadzie? Generalnie opinie i zdjęcia na temat poszczególnych ogierów Uśmiech.

Na wstępie oczywiście Hebab, z którym miałam do czynienia dwukrotnie. Bardzo spokojny, opanowany, robi wrażenie. W tamtym roku urodziły się po nim 2 ogierki od 2 klaczy małopolskich, które ponownie są nim źrebne. Uważam, że koń godny uwagi. A co do źrebaków? Oba są całkowicie różne. Jeden wspaniały charakter, koń bardzo fajny w obejściu, układowy, spokojny, niepłochliwy, sympatyczny w stosunku do ludzi. Urodził się jako duże źrebię. Za to drugi bardzo nerwowy, płochliwy, zadziorny i niechętny do współpracy. Urodzony jako malutki, słaby źrebaczek. Oba jednak każdego dnia pięknieją w oczach Uśmiech.





Ogierem, którego ja osobiście od zawsze podziwiam, jest Berlin Bej. Ogier ogromnie mi się podoba. Będąc na championacie dowiedziałam się, że jest miśkiem w stajni. Jeden z moich ulubionych małopolskich ogierów. Chwyta za serce swą urodą, podoba mi się jego głowa i szyja. Podobał mi się w konkursie potęgi skoku pod D. Sulowskim. Co by nie mówili hodowcy na jego temat i tak koń będzie mi się zawsze podobać Uśmiech.






Kolejnym ogierem, który przyciągnął moją uwagę był Makler II. Wypatrzyłam go na karuzeli. Dowiedziałam się, że był przygotowywany do WKKW pod synem p. Darka. Ktoś miał z nim styczność? Warto nim kryć? Są po nim jakieś źrebaki? Jak z jego wynikami sportowymi? Jest koniem godnym uwagi?




Interesuje mnie również opinia na temat ogiera Aspan. Słyszałam, że jego nasienie nie chce się mrozić. Ile w tym prawdy? Koń warty uwagi?

Moje opinie wynikają jedynie z laickich obserwacji i gustu Uśmiech. Nie znam się kompletnie na pokroju itp, więc z góry przepraszam za tak 'mało profesjonalne' wypowiedzi Język.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 15, 2008, 17:58:03 »

A jak u twoich koników po Hebabie z ruchem?
Mnie osobiście on nie przekonuje, dopóki nie urodzi się po nim coś wartego uwagi (tzn. min. 3 letniego) w prywatnej hodowli.
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2008, 18:35:49 »

Nie mnie to oceniać, bo ja się nie znam Mrugnięcie. Zobaczymy co z nich wyrośnie.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2008, 19:07:35 »

a ja jestem ciekawa Aspana. Z tego co zauważyłam potomstwo Emira charakteryzuje się niezłym ruchem, sam syn Aspana, Elaborat dostał na czempionacie za ten element 20 . Tymczasem Aspan za ten element w bonitacji uzyskał zaledwie 13 pkt. Na prawdę się tak kiepsko rusza, czy bonitacja jest niezbyt ?
Mam kilka fotek Berlina zaraz wrzucę. Sczezre to chyba jestem jedną z niweilu osób, które ten koń rozczarował. Dla mnie jakiś taki masywny za bardzo jest, coś mi w nim nie pasuje. Dziwna jestem może Język


A wracając do ruchu Hebabów, to na tegorocznym ZT okazało się, że właśnie ruch jest ich mocną stroną
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 15, 2008, 19:39:27 »

Ja mam jedną "kebabkę" i szczerze mówiąc nie jestem zachwycona (słaby ruch, kopyta), ale może to wynikać z tego, że jako źrebak nie miała dobrych warunków do odchowu - tzn. rzadko się ruszała i miała słabo rozwinięte kopyta, a przy tym do 3 latki nikt z nią nie pracował i chyba do końca życia nie zostanie zajeżdżona. Jako matka jest w miarę dobra, chociaż stuknięta.

Berlin Bejem się nie zachwyciłam, moim zdaniem lepszy jest Lap Bej (chociaż tego na żywo nie widziałam).

Z Emirów spotkałam się tylko z Krymem (daje swoje klony). Tata widział Aspana, mówił, że to świetny eksterierowo koń.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 15, 2008, 19:44:10 »

a z jakiej matki twoja Hebabka, masz jakieś fotki zootechniczne ?
ja mam Emirkę, która moim zdaniem ruchowo wypada średnio - słaby stęp, fajny kłus, średni galop, ale wydaje mi się, że ruch ma jaki ma ze względu na poważne zaniedbania kopyt, dopiero dochodzimy do stanu normalności.
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 15, 2008, 19:50:38 »

W wolnej chwili postaram się nagrać filmiki w ruchu obu ogierków, lecz na razie muszę rozwiązać pewną sytuację w stajni. Jeżeli wszystko pójdzie ok, to może będzie mi dane jeszcze bezpośrednio zetknąć się z tymi końmi.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 15, 2008, 19:55:46 »

Co aktualnie pozostało w stadzie?

wg wykazu PZHK w Białce stoją :
Agrest, Aspan, Asumpt, Atut, Autorytet, Balet, Banknot, Barnaba, Baryt, Bekas, Berlin Bej, Bok, Ebonit, Ekspres, Fenomen, Galman, Harbuz, Hindostan, Lak, Makler II, Narcyz, Nawis, Nort, Sadam ( teraz Żabno ), Tabex, Tacyt, Talon, Wiwat

jeśli ktoś stwierdzi niezgodności z tym stanem prosze o sprostowanie

tutaj jest cennik
http://www.pawlowscy.internetdsl.pl/sob/pl/pdf/2008_oferta_nasienia.pdf

a przy tym do 3 latki nikt z nią nie pracował i chyba do końca życia nie zostanie zajeżdżona.

a to dlaczego ? ?  Szok
Zapisane
rochnar
Użytkownik

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 15, 2008, 20:02:40 »

Talon słyszałam że ma pod kimś startować i raczej nie jest w stadzie...
właśnie miałam o niego pytać, hehe
Baleta też gdzieś zdjęcia w necie widziałam, nie wiem czy jest na miejscu...
Baryt nie jest w treningu gdzieś?
no i Nawis miał iść do Spisaka w trening...

tyle wiem, ale to nie są 100% wiadomości...
jak ktoś wie coś innego to niecvh sprostuje!
Zapisane

"prawdziwy przyjaciel to rzadki ptak"
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 15, 2008, 20:11:21 »



www.stadninakonizabno.dbv.pl

w dziale ogiery po lewej na dole sa zdjecia niektorych ogierow z listy podanej przez montanę autorstwa mata i czesc ( oj niewielka ;p) mojego...
 mam gdzies jeszcze z zawodow pojedyncze to powrzucam jak znajde Uśmiech
Zapisane
rochnar
Użytkownik

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 16, 2008, 19:03:05 »

Talon jednak w stadzie stoi
Zapisane

"prawdziwy przyjaciel to rzadki ptak"
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #11 : Kwiecień 16, 2008, 19:57:21 »

Cytat: montana
Cytat: Iza90
a przy tym do 3 latki nikt z nią nie pracował i chyba do końca życia nie zostanie zajeżdżona.

a to dlaczego ? ?  Szok

W poprzedniej stajni nie było za bardzo dla niej czasu.
A co do zajeżdżenia: cóż, brak odważnych, a poza tym ciężko wyprowadzić jej kopyta (co pewnie by poprawiła jazda - koło się zamyka). Wstępnie wszystko jest przygotowane do zajeżdżenia (oprócz dosiadania). Możliwe, że jak się nie zaźrebi, to zostanie zajeżdżona, ale narazie lepiej, żeby się zaźrebiła. Na tą chwilę wolę skupić się na młodych koniach i przygotowaniu Mileksa do zawodów.

Cytat: ar...?
a z jakiej matki twoja Hebabka, masz jakieś fotki zootechniczne ?

Emi 2004 (Hebab - Emka / Cynik, Emka od Emfaza / Kwartet, Emfaza od Emerycha / Ermitaż)


Teraz będzie kryta Huzarem (Jalienny - Huanita / Toledo [xx])
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #12 : Kwiecień 18, 2008, 10:18:41 »

Przeglądając wyniki z ostatnich zawodów w Janowie to ich czempiony sie nie pokazały w N klasie od 20 -29 pkt karnych?  Porażka  Z politowaniem
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #13 : Wrzesień 27, 2008, 20:05:24 »

ogiery białeckie, tylko jakie ? kto podpisze ?






Barnaba po Emir
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #14 : Wrzesień 27, 2008, 20:19:19 »

Nort







Narcyz





Harbuz





z pokazu ogierow bialeckich z championatu mam jescze: Celsjusza oo, Berlin Beja, Awansa, Audytora i Aspana. wiec jak ktos potrzebuje to moge wstawic Mrugnięcie

edit.:  i jescze inne ogiery białeckie ktore u nas kryły Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

only-frags jeszgarbiony aplikacja2013 zabojcy mtk