FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 25, 2024, 22:58:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SK Ochaby  (Przeczytany 31698 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #15 : Maj 06, 2011, 12:26:47 »

stadnina jest do likwidacji, to już wiadomo od pewnego czasu, tak jak i biały bór
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #16 : Maj 06, 2011, 23:09:10 »

jak sie obejrzy te konie z bliska,pobada,przyjrzy,podpyta znawcow to ceny przestaja byc atrakcyjne...
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #17 : Maj 07, 2011, 18:25:24 »

Jeżeli jest do likwidacji to dlaczego nie chcą sprzedać tych klaczy których nie ma na liście ? Uśmiech
Zapisane
tutu
Użytkownik

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #18 : Lipiec 17, 2011, 12:46:36 »

Czy ktoś może jest zorientowany w ofercie Ochab, czy warto się tam wybrać szukając konia?
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 18, 2011, 01:21:40 »

Czy wiadomo coś czy stadnina zostanie zlikwidowana czy nie ?
Zapisane
Farysowa
Użytkownik

Wiadomości: 4



« Odpowiedz #20 : Wrzesień 18, 2011, 09:44:14 »

tutu, na stronie Ochabskiej jest oferta koni na sprzedaż, jak dla mnie warto tam jechać, choć jeśli ktoś chce sobie wybrać naprawdę dobrego konia, to trzeba się spieszyć, bo konie stoją teraz w naprawdę niskiej cenie, więc co lepsze, są od razu wykupywane. Teraz stoją w cenach średnio od 4tys do 6,5tys, mało co więcej. Tu masz wykaz koni na sprzedaż. http://www.stadnina-ochaby.com.pl/sprzedaz-koni.html
To ja za mojego niezajeżdżonego małopolaka dałam więcej, niż w Ochabach chcą za te konie.

Co do likwidacji stadniny... Niestety, jest kiepsko. O części sportowej z halą, każdy wiedział już, że została sprzedana. Nie zostało po niej dosłownie nic... Mieszkam jakieś 2km od Ochab i codziennie, jeżdżąc do mojego łobuza mijam Dream Park, który tam powstał... Dla kogoś, kto zaczynał od Ochab, tak jak ja, jest to bardzo smutny widok... Co do części hodowlanej. Większość koni jest teraz sprzedawanych, po niewielkiej cenie. Źrebaków w tym roku jest wyjątkowo mało. Koni w stadninie jest ponoć około 150, a ja pamiętam czasy, kiedy było tam około 300 koni... Część hodowlana również idzie na sprzedaż, to wiem. Chodzą pogłoski, że zostaje wystawiona na sprzedaż, razem z końmi jakie tam zostaną i z warunkiem, że hodowla będzie tam dalej prowadzona, a stadnina nie zostanie zlikwidowana... To byłaby piękna wizja, gdyby się spełniła. Ale tak szczerze, to słabo to widzę. Ponieważ teraz, liczą się tam tylko pieniądze i jak dla mnie to stadninę wykupi kolejna wielka korporacja, która postawi tam pewnie sieć hipermarketów, bo niestety, jest to bardzo łakomy kąsek, dla takich sklepów... Niestety, jak dla mnie era Stadniny Ochabskiej dobiega końca i za niedługo o SK Ochaby, będziemy czytać już tylko w książkach i oglądać jedynie ze zdjęć... Cała wielkastadnina zaczęła powoli się rozpadać już dawno... Poczynając od Pruchnej, po Drogomyśl, a teraz upadają same Ochaby... Zburzenie Ośrodka Sportów Konnych, było pierwszym ciosem stadniny w kierunku jej upadku... Teraz już tylko czekać, aż usłyszymy, że stadnina została sprzedana i trwają prace budowlane sieci hipermarketów... Smutny Niestety... Takie jest moje zdanie i mam złe przeczucie, że to się spełni... Smutny
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 18, 2011, 13:28:07 »

Mogę potwierdzić, bo uważnie śledziłam te listy. Dla przykładu klacz Wystawa od Wygranej (83 pkt. bon., dodatkowo kariera wyścigowa: 4xI, 2xII, 2xIV!) po Grey'u (dalej Arcus xx, Lukan, Marten) po Top Gun'ie sprzedała się w ciągu dwóch tygodni; miała całkiem ciekawe wyniki na Partynicach (za wyjątkiem 1 gonitwy, były to gonitwy płotowe) 2xI, 1xII, 2xIV - szczerze zazdroszczę nowym właścicielom, bo wydaje mi się, że to fajny materiał na matkę i konia sportowego Uśmiech I cena zapewne 4-8 tys. zł, więc raczej niedużo. Z córek Top Gun'a ciekawa wydaje się być jeszcze Artemida od Arkadii/Dzielżan xx (dalej Bonaparte, Cross xx; sama Arkadia to wnuczka słynnej Arabelli); dodatkowo gabarytowa (171 cm!) Wita od Widawy I - zwyciężczyni derby i oaks po Dzielżan (dalej Bonaparte, Łowicz).
Poza tym ogiery wydają się być ciekawe rodowodowo - Skarabeusz (Skrucha/Chef Supreme xx - Bonaparte), Avers (Akcja/Kwartet - Vis Versa), Artysta (Arborea/Bonaparte - Top Gun), wszystkie na Partynicach, jednak nie śledziłam ich wyników - interesują mnie tylko klacze Mrugnięcie

I wielka szkoda Ochab - na wiadomość o sprzedaży hali czułam się zaniepokojona i -jak się okazało - całkiem słusznie; jednak wszyscy zapewniali, że i bez tego Ochaby będą dalej funkcjonować... cóż... Zobaczymy, jak długo jeszcze pociągną.
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 20, 2011, 03:31:06 »

A na listach Wita od Widawa I widniała jako koń o wymiarach bodajże 156. Jak dzwoniłem się o nią zapytać powiedzieli, no mała bo jakoś jej się nie wyrosło:) a było to kilka miesięcy temu. Mało tego stała u nich w stajni i jednocześnie widniała w wykazie koni na Partynicach !
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 20, 2011, 16:55:20 »

No właśnie była mierzona na Partynicach. Dziwiło mnie, że nie brała udział w początkowych gonitwach, a dopiero co pod koniec sezonu wzięła udział chyba... w jednej, będąc 3. Możliwe więc, że stała w Ochabach, a później dojechała na tor? Ja również widziałam ją na listach ze wzrostem 160, ale na wykazie koni w treningu jak byk wisi 171 Mrugnięcie
Ale taki skok wzrostu jest dość, cóż, niepokojący...
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #24 : Wrzesień 21, 2011, 03:09:06 »

Dalej jest na liście jako koń mierzący 160. Poza tym ona jest po Widawa I
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 21, 2011, 09:33:53 »

jesli ktos sie zdecyduje na konia to polecam zrobic bardzo szczegolowe badania, porzadny TUV i pelne badanie ukladu oddechowego i krazenia...zeby potem nie bylo problemu ze kon za czworke a leczenie za kolejne czworki
Zapisane
anitkab
Użytkownik

Wiadomości: 36


« Odpowiedz #26 : Grudzień 26, 2011, 11:37:53 »

Wygrana po Greyu nie została sprzedana tylko przewieziona do Prudnika razem ze źrebakiem po ogierze Davinci. Pojechała tam również Grawitacja i Walijka po Jalienny i sporo innych młodych klaczek.
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #27 : Grudzień 26, 2011, 13:44:02 »

Wygrana po Greyu nie została sprzedana tylko przewieziona do Prudnika razem ze źrebakiem po ogierze Davinci. Pojechała tam również Grawitacja i Walijka po Jalienny i sporo innych młodych klaczek.

Ja osobiście pisałam o córce Wygranej - Wystawie. Nie wiem, czy ktokolwiek wspomniał o samej Wygranej.
Co do Grawitacji - jak ocenia Pani tą klacz? Ochaby sprzedają jej córkę po Bonaparte i od dłuższego czasu wisi w ogłoszeniu...
Zapisane
LAYLA1
Użytkownik

Wiadomości: 41


« Odpowiedz #28 : Grudzień 26, 2011, 15:42:14 »

Witam ja ostatnio byłam w Ochabych już dużo koni sprzedali sama nabyłam tam nową klacz arborea ostatnia córka arabelli
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #29 : Grudzień 26, 2011, 22:54:05 »

Wygrana po Greyu nie została sprzedana tylko przewieziona do Prudnika razem ze źrebakiem po ogierze Davinci. Pojechała tam również Grawitacja i Walijka po Jalienny i sporo innych młodych klaczek.

Za darmo nie pojechały. Zostały kupione przez SK Prudnik.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lobo-team krolestwowegier wyscigi-smierci artofwar poranaprzygode