FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 15, 2024, 08:26:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZT 2010 - ogiery  (Przeczytany 38094 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #30 : Sierpień 12, 2010, 08:28:12 »

Kadryl słabo skacze, a pod siodłem to taki tuptuś. Nie wykazuje po prostu żadnych talentów sportowych, więc moim zdaniem raczej nie ma szansy przebrnięcia przez ZT. Koń rodzinny ot co.

iza90
Jaśmin jest zjawiskowy, chwyta za oko a przy tym naprawdę fajnie galopuje i przyzwoicie skacze. Poważnym mankamentem są nogi, ale może w tym roku uda mu się przystąpić do próby, oby.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #31 : Sierpień 12, 2010, 19:58:20 »

W ocenie końcowej bardziej ważą skoki niż ruch, dlatego konie nie radzące sobie w korytarzu, a bez świetnego ruchu, najpewniej dostaną po jajach, tym bardziej, że podniesiono próg na licencję.

Możesz jeszcze napisać jak wypadły Jedynak po Frazesie, El Ejido i walewicki Nabucho??
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #32 : Sierpień 12, 2010, 20:39:47 »

nie zgodzę się z wyżej wymienionymi ocenami, i nie zgadzają się one także z opiniami kierownictwa i kilku db hodowców,
przede wszystkim jak można oceniać skoki luzem z trybun z których nic nie widać, co nawet było poruszone podczas rozmowy z
P. Kuchejdą

najlepsze w skoku luzem konie to diokles,lombard i horyzont
ruchowo i z predyspozycjami do ujeżdżenia to amurat i jafar

największy postęp zrobił hati rozskakał sie przede wszystkim

wg opinii jeźdźców aferzysta jest ciezki do jazdy i beton w pysku
janowskie konie zawodzą

jaśmin był ewidentnie kulawy i kilka osób z J. Łojem na czele który jest lekarzem wet to stwierdziło

jeżeli chodzi o sile odbicia niestety czego nie można powiedzieć o technice niezłe są aramis i achilles

była mowa ze konie ostateczny skok powinny wykonać na próbie na większej wysokości i szerszej przeszkodzie  bo duza cześć lekceważy małe

el ejido,elaborat nie powala, kadryl skakał najlepiej z koni janowskich
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #33 : Sierpień 12, 2010, 20:45:11 »

Jedynak przede wszystkim wygląda na żywo lepiej niż na zdjęciu z kwalifikacji. Ruchowo przyzwoity, skokowo taki sobie - wpada w przeszkody jakoś tak dziwnie, leci na taśmę nie patrzy, choć przynajmniej nie miał głowy w chmurach.

Lombard, nie pokazał się w skokach (a wiem, że stać go na więcej) skakał sztywny i skrzywiony. A szkoda, bo 2-3 skoki miał całkiem udane, z niezłym baskilem. Pod siodłem był wparty w wędzidło, ruchowo w porządku, ale bez szału.

El Ejido mnie kompletnie rozczarował - wysokonożny, przecineczek taki, głowa jakaś garbata, w skokach zupełnie się nie pokazał - w korytarzu pędził. Pod siodłem lepiej, nieźle galopował, był skupiony, ale na tle El Bonillo klapa.

duke
Co innego test połówkowy, co innego codzienne treningi - wiem, że na treningach Lombard wypadał duzo lepiej na skokach...
A Aferzysta jest ogólnie ciężki, także w obsłudze.
Achilles skakał z łbem w chmurach, co z tego, że się mocno odbijał ?! Podejrzewam, że poprostu przyglądał się trybunom, ale przyszłosciowo na zawodach też miałby styczność z ludźmi.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #34 : Sierpień 13, 2010, 09:03:10 »

nie zgodzę się z wyżej wymienionymi ocenami, i nie zgadzają się one także z opiniami kierownictwa i kilku db hodowców,
przede wszystkim jak można oceniać skoki luzem z trybun z których nic nie widać, co nawet było poruszone podczas rozmowy z
P. Kuchejdą


Podobno dobrego piłkarza można poznać po tym jak schodzi ze schodów. 

A na poważnie, to dzięki za Wasze opinie i zdjęcia.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #35 : Sierpień 15, 2010, 20:39:28 »

Jakby ktoś chciał jeszcze poogladac wiecej zdjęć to podysłam linka do moich fot, coś tam widać http://picasaweb.google.com/montanaJH2008/ZTBogusAwice2010#
Mam też troche filmików ze skoków
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #36 : Sierpień 15, 2010, 20:59:14 »

Super! Filmiki też możesz wrzucić na Picase do tego samego albumu, na pewno nikt się ni obrazi

Diokles ma dużo lepszą szyję, niż wynikałoby z tego zdjęcia na PZHKM z kwalifikacji, może być fajny ogier.
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #37 : Sierpień 21, 2010, 17:04:37 »

kiedy jest zakonczenie zakladu?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #38 : Sierpień 21, 2010, 19:47:32 »

23-24.09
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #39 : Sierpień 21, 2010, 20:23:35 »

dzieki!
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #40 : Sierpień 21, 2010, 20:50:12 »

Pierwszego dnia płyta + skoki luzem + pokaz pod siodłem w hali, w piatek galopy i mini-kros. Przynajmniej tak było w ubiegłym roku.
Na pewno rozpiska pojawi się na stronie pzhk.pl i pzhkm.pl
Zapisane
nos
Użytkownik

Wiadomości: 26


« Odpowiedz #41 : Wrzesień 21, 2010, 08:04:31 »

Czy może wiecie jaki w tym roku będzie program w poszczególne dni?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #42 : Wrzesień 22, 2010, 18:24:28 »

Podbijam pytanie, czy jutro wszystko się zacznie od powtórnej bonitacji, czy od razu skoki luzem? Jeśli od bonitacji, to o której zaczynają się skoki? Zadzwoniłbym do Bogusławic, ale nie sądziłem, że w sieci nie będzie takich informacji nigdzie...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #43 : Wrzesień 22, 2010, 20:38:03 »

Czy ktoś wie jak przedstawia się piątkowy plan ?
To jakaś tajemnica wielka chyba, skoro nikt nei raczył zamieścić rozpiski   Chichot
Zapisane
G-Santa
Użytkownik

Wiadomości: 50


« Odpowiedz #44 : Wrzesień 23, 2010, 06:16:42 »

W BB pierwszy dzień to były 1.skoki luzem, 2.pod siodłem, 3. płyta, drugi dzień próba wytrzymałościowa.
Chyba w Bogusławicach tak samo?? W sensie że w piątek ten "cross"?
Z tym że w BB ustalali rano przed próbą w jakiej kolejności w pierwszy dzień będą poszczególne elementy, mieli zacząć od trójkąta a ostatecznie był na końcu
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polishmaxlive batawia st-fu endriuadventurezg wilczerp