FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 18, 2024, 11:13:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 19 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery na 2009 rok  (Przeczytany 114682 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #165 : Maj 07, 2009, 22:00:49 »

http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=58.0 jego oddzielny temat Mrugnięcie
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #166 : Maj 07, 2009, 22:02:58 »

no fakt Uśmiech jak przyjemności to przyjemności ale jak robota to robota Uśmiech
Ale nic nie szkodzi na przeszkodzie by po robocie była przyjemność... Ja chyba zaryzykuje i zawiozę jedną klacz do Jasnego Poranka  Duży uśmiech
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #167 : Maj 08, 2009, 09:34:42 »

plus poranek bedzie mial zabieg usuniecia sarkoida
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #168 : Czerwiec 20, 2009, 13:49:01 »

mam pytanie za 100pkt  Smutny powiedzcie mi, czy kryjąc klacz xx Frazesem źrebaka mi wpiszą do małopolaków czy już sp??  Z politowaniem
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #169 : Czerwiec 20, 2009, 16:00:57 »

Ciężko wyrokować, ale to już w 6/8 xx, ja bym obstawiała sp.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #170 : Czerwiec 20, 2009, 16:17:45 »

no właśnie, najfajniejsze ogiery w Walewicach są z matek po Judex  Złość niby wedłyg programu hodowlanego powinien być małopolak jeszcze, ale chyba coś już były podobne przypadki z problemami, jak mały będzie do opisu to może się zapytać, ale jeszcze ktoś ma zdanie w tej sprawie??
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #171 : Czerwiec 20, 2009, 17:29:49 »

nie ma chyba ograniczenia w księdze mlp. co do ilosci krwii xx

najfajniejsze ogiery w Walewicach, oczywiście moim subiektywnym zdaniem, są z matek po Toledo i Campetot Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #172 : Czerwiec 20, 2009, 18:21:44 »

nie ma chyba ograniczenia w księdze mlp. co do ilosci krwii xx

właśnie chyba
ale jak  w takim razie wytłumaczyć to że klacz taka jest wpisana jako sp
http://www.bazakoni.pl/database.php?op=show_tree&horse=52898

albo to
http://www.allbreedpedigree.com/dyrekcja2

a z drugiej strony 6/8 xx a jednak młp
w dodatku w 3 pokoleniu jest zaledwie jeden ! małopolak, bo ojciec babki to traken  Z politowaniem
http://www.allbreedpedigree.com/orega

Byłabym wdzięczna jeśli ktoś mi to wyjaśni Uśmiech Dodatkowo jest brany pod uwagę typ czy jak



Doma
5/8 xx spokojnie wpisują, była klaczka po Frazesie w ub.roku w Białce, z matki młp po All Hands On Deck xx
moja też jedna 5/8 xx
ale to chyba niewielka pocieszka w Twoim przypadku

Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #173 : Czerwiec 20, 2009, 18:33:16 »

więcej niż 6/8 (czyli 3/4) miał Mag

http://www.allbreedpedigree.com/mag26

Regiel

http://www.allbreedpedigree.com/regiel

czy walewicka klacz Dumna(matka ciekawego ogiera po Frazesie, do sprzedania za śmieszne pieniądze):

http://www.allbreedpedigree.com/dumna2

i nikt im małopolskości nie kwestionuje
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #174 : Czerwiec 20, 2009, 19:01:48 »

Ja mam pytanie z innej bajki: jakie wady postawy tylnych nóg ma Regiel, że ma tylko 5 za tą cechę w ocenie bonitacyjnej?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #175 : Czerwiec 20, 2009, 20:36:02 »

jasiek

Słuszna uwaga, tylko skąd się biorą przytoczone przeze mnie przypadki ?

To chyba trochę jak w wlkp, że ogier po rodzicach o:wlkp, m: trak jest sp'kiem
A ogier po ojcu hol i matce wlkp jest wlkp. Już nie wnikam dalej.

Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #176 : Czerwiec 22, 2009, 13:04:58 »


najfajniejsze ogiery w Walewicach, oczywiście moim subiektywnym zdaniem, są z matek po Toledo i Campetot Uśmiech

hm... Jasiek nie będę polemizować bo to tak jakby uczeń podstawówki próbował się spierać z profesorem  Mrugnięcie
ale widziałeś na zdjęciach moją klacz xx, Kuzar jest kuszący, ale Herb nie specjalnie na mnie wywarł wrażenie jeżeli chodzi o ruch i technikę skoku Z politowaniem jeden z potomków Frazesa był zbonitowany na 83 pkt w ZT, to też robi wrażenie, jako że nie mam na tyle swojej wiedzy żeby samej ocenić konia, muszę się opierać na takich ocenach, szukam jakiegoś partnera na przyszły rok, w Walewicach jest w czym wybierać, a Frazes mnie skusił ruchem,
jasiek a Ty dla klaczy xx z średnim bardzo ruchem i nisko osadzoną szyją, niskimi piętkami w kopytach którego z Walewickich koni byś wytypował?
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #177 : Czerwiec 22, 2009, 13:56:30 »

rozmawiałam ostatnio z pewnym hodowcą na temat Frazesa i wypowiadal się dobrze jeśli chodzi o jego potomostwo w kwestii ruchu i pokroju, natomiast mówił, że potomstwo jest po**** (nienormalne) ... i z tego co słyszałam wczesniej to parę osób to potwierdza..
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #178 : Czerwiec 22, 2009, 17:59:59 »


najfajniejsze ogiery w Walewicach, oczywiście moim subiektywnym zdaniem, są z matek po Toledo i Campetot Uśmiech

hm... Jasiek nie będę polemizować bo to tak jakby uczeń podstawówki próbował się spierać z profesorem  Mrugnięcie
ale widziałeś na zdjęciach moją klacz xx, Kuzar jest kuszący, ale Herb nie specjalnie na mnie wywarł wrażenie jeżeli chodzi o ruch i technikę skoku Z politowaniem jeden z potomków Frazesa był zbonitowany na 83 pkt w ZT, to też robi wrażenie, jako że nie mam na tyle swojej wiedzy żeby samej ocenić konia, muszę się opierać na takich ocenach, szukam jakiegoś partnera na przyszły rok, w Walewicach jest w czym wybierać, a Frazes mnie skusił ruchem,
jasiek a Ty dla klaczy xx z średnim bardzo ruchem i nisko osadzoną szyją, niskimi piętkami w kopytach którego z Walewickich koni byś wytypował?

Nie jestem żadnym profesorem, proszę o polemikę.

Herb jest koniem niesamowicie walecznym, dokładnym, w skoku jest poprawny, nie wiszą mu nogi tak bardzo jak większości potomstwa Arcusa. Ma przeciętny ruch i jest mały, drobny i niestety słabo związany. Ja nim pokryłem, bo dla mnie to jest koń w typie przedwojennego konia małopolskiego. Kopyta ma proporcjonalne do kalibru, ma bardzo dobrą szyję. Ma też bardzo dobry charakter. Ostatnio na zawodów w Łącku wygrał dzień po dniu, trzy N-ki, gdzie startowało po 50 koni. W WKKW nigdy na krosie nie wyłamał, a na parkurze nie zrzucił.

Huzar natomiast jest trochę postrzelony, ale ma ruch nie gorszy chyba niż Frazes. No i jest ładny. Skokowo się nie rozwija, tak jak się zapowiadał, ale jeszcze ma czas. No i też ogier w fajnym, angloarabskim typie. Źrebaki pierwsze, te co widziałem, bardzo udane, co ciekawe dość kościste, kalibrowe.

Po Frazesie DWA ogiery dostały 83 punkty bonitacji. Frazes ma kawał kopyta i wysoko osadzoną szyję, tylko krótką.

rozmawiałam ostatnio z pewnym hodowcą na temat Frazesa i wypowiadal się dobrze jeśli chodzi o jego potomostwo w kwestii ruchu i pokroju, natomiast mówił, że potomstwo jest po**** (nienormalne) ... i z tego co słyszałam wczesniej to parę osób to potwierdza..

Moim zdaniem to bzdura. Sam mam trzylatkę po Frazesie, która ma charakter psa, bardzo szybko się uczy i jest posłuszna jak pruski żołnierz. Jej matka przy zajeżdżaniu wysłała dwie osoby do szpitala (zawodowców), więc jestem pewien, że jej charakter jest zasługą Frazesa. Z tego co rozmawiałem z jeźdźcami w Bogusławicach, to byli bardzo zadowoleni z charakterów wszystkich walewickich córek Frazesa. Myślę, że jakieś złośliwe opinie słyszałaś. Nie ma znowu tak dużo tych konie po Frazesie póki co, więc ciekawe na jakiej podstawie były głoszone. Ja nie słyszałem o żadnych po*** koniach po nim. Sam Frazes ma świetny charakter.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #179 : Czerwiec 22, 2009, 18:31:09 »

jasiek, widzisz, ciężko mi prowadzić polemikę, bo wszystko co wiem, wiem z internetu, niestety nie jeżdżę, nie rozmawiam z ludźmi, niestety nie mam kiedy, a poza tym jakoś śmiałością nie grzeszę  Język
moje opinie są kreowane na podstawie poglądów innych osób, prostych danych i amatorskich obserwacji na podstawie źródeł dostępnych z internetu  Uśmiech

ale napisze już co myślę  Język

piszesz że Frazes ma kawał kopyta, to dla mnie ważne, ma wysoko osadzoną szyję też takiego ogiera wymaga moja klacz - tu z resztą chyba Ty mi nawet zwróciłeś na to uwagę Uśmiech ruch Frazesa na filmiku jest dla mojego oka bardzo przyciągający, do tego mocna budowa, jedyne co mi przeszkadza do maść, no i krótka szyja- pytanie na ile do przekazuje potomstwu  Język
dla mnie dzielność i staranność to drugi plan, bo klacz akurat należy do bardzo dokładnych, starannych, waleczności też jej nie brakuje - dlatego tak cenie sobie klacze pełnej krwi, bo nie trudno u nich o te cech


a oceniając który ogier najlepszy, nie można jednoznacznie postawić odpowiedzi, bo to wszystko zależy od tego jakie wymagania są stawiane do przyszłego źrebaka, według mnie Herb do klaczy xx, zwłaszcza tych drobniejszych zupełnie nie pasuje, dlatego dla mnie nie jest atrakcyjnym reproduktorem, poza tym jakoś przynajmniej z filmików które oglądałam i zdjęć mnie nie zachwyca, może uda mi się wybrać w wakacje do Walewic i na własne oczy móc obejrzeć każdego z ogierów tam stacjonujących...

Ja potrzebuje bezwzględnie konie mocno przekazującego dobry ruch, ideałem by było jakby przekazywałby dobre kopyta i nie skracał szyi i żeby miały miarę przyzwoite wyniki sportowe...

Przyznam że Huzara bardzo chętnie zobaczyłabym na żywo, bo na filmiku Walewickim przedstawia się zupełnie przeciętnie Z politowaniem

Jasiek a możesz wkleić zdjęcie swojej Frazeski??
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 19 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polskiegpsts polskiekoleje bross- geneo wilkizrivendell