FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 00:07:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PZHKM  (Przeczytany 22693 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #15 : Wrzesień 11, 2008, 20:59:41 »

Marko

kurczę w sumie mam podobną sytuację, klacz spełniała warunki wpisu do głównej księgi młp (ojciec m matka sp), jako roczna w Białce była młp, a potem nagle po dwóch latach przy wpisie jednak stała się sp, teraz na szczęście, po walkach z pzhk jest młp, ale nie wiem czy jej źrebak po m przypadkiem sp nie będzie  Co? a co ciekawe brat rzeczonej klaczy og. Hetman po Wachlarzu oo został potraktowany jako sp, chociaż p. Kordalski w artykule w KP okreslił go mianem młp.
I bądź tu człowieku mądry   Z politowaniem

U nas (radomski ozhk) jak przyjedzie prezes na zjazd powiatowy, to truje o aukcjach i opisach grubasów, a jak się zapytać co by polecił w okolicy ze szlachetnych ogierów to nie wie co ma powiedzieć  Szok . Wsparcie dla niedoświadczonych hodowców, że hej  Niezdecydowany
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 11, 2008, 21:05:19 »

Niby masz rację Marko, ale jeżeli ksiegi małopolskie bedzie prowadził PZHK to każdy związek bedzie w mniejszym lub wiekszym stopniu organizacją towarzyską. Niestety w naszym kraju panuje bałagan w przepisach to i w hodowlanych też. Ale próbować warto, może to coś zmieni. Na zachodzie związki rasowe maja mocną pozycję i sami ustalaja zasady prowadzenia ksiąg i dopuszczania koni do wpisu do ksiegi. W Polsce niezależne są tylko ksiegi szetlandzkie i trakeńskie, bo rasy czyste to inna bajka.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #17 : Wrzesień 11, 2008, 21:23:14 »

Własnie taka niezależność to z jednej strony swoboda, a z drugiej strony - wystarczy spojrzeć na bałagan w związku trakeńskim  Z politowaniem
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 12, 2008, 09:02:05 »

co do folderu..coz widzialam projekt i mam niedosyt, o MPMKM slysze od kilku lat tylko nie widze uzasadnienia czegos takiego- czemu mialoby to sluzyc? malopolaki doskonale potrafia rywalizowac i loic tylko na MPMK kundlom sp wiec po co zanizac loty...
malopolak slawny bardziej niz kiedys... tak na prawde to na bank nie dzieki PZHKM, tylko dzieki grupie zapalencow ktorzy pisza, foca, robia fora, strony...czy spotykaja sie na ambitne pogaduchy
co do okregu radomskiego-przemilcze wiedze teoretyczna i praktyczna szefa, bo nawet moi kuzyni potrafia go zagiac ( lat 5 i 8:]), jesli chodzi o doradztwo jest tak jak pisze ar:(
dziwi mnie, ze wiekszosc imprez zwiazanych z rasa dzieje sie na wschodzie i poludniu, ciesze sie, ze Walewice i okreg lodzki wzial sprawe w swoje rece i robi konkurencje, mam nadzieje, ze i Mazowsze kiedys cos takiego zorganizuje
co do promocji za granicami PL- nasze malopolaki sa znane,ci co chca kupic wiedza do kogo po dobre konie uderzac, w ciagu ostatnich 5 miesiecy do Francji, Belgii i Niemiec wyjechalo 23 konie ( znajomych,znajomych znajomych;),to te o ktorych wiem) w wieku od kilku miesiecy do 6lat i pewnie o niektorych uslyszymy i zwiazek nic nie pomagal, a nawet pewnie nie wie o wizytach hodowcow  z innych panstw.
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #19 : Wrzesień 12, 2008, 10:43:31 »

Ar...?- wydaje mi się, że bałagan to był w księgach wlkp., do jednego wora wrzucano sp,wlkp i trk.
       A Związek Trakeński ma ściśle określone zasady wpisu do rejestru i ksiąg, tylko te zasady są szczegółowo znane osobom weryfikującym rodowody.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #20 : Wrzesień 12, 2008, 13:06:23 »

ms_konik

rozumiem, ale mi chodziło o samą organizację, ile czeka się na paszport, jak rzadako aktualizowana jest strona trakeny.eu (ostatnia aktualizacja z czerwca !)
jakie były poślizgi kiedyś (nie wiem jak teraz) z wydawaniem pisma
same zasady wpisu są jasne, w odróznieniu od rasy wlkp - teraz sama nie wiem jak odróżnić sp'ka od wlkp, kompletnie nei znam zasad  Zawstydzony
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #21 : Wrzesień 12, 2008, 19:58:36 »

Ar...?- aaa, Ty mówisz o biurze Mrugnięcie.
No w tej kwestii jest sporo do poprawienia Mrugnięcie.
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #22 : Czerwiec 05, 2009, 14:21:54 »

Odświeżona wersja już działa
http://www.pzhkm.pl/
Oby nie skończyło się na dobrych chęciach i zapowiedziach.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #23 : Czerwiec 05, 2009, 16:37:24 »

Powiem jedno: kawał dobrej roboty za wszystkie lata istnienia strony! Chichot
Wielki plus Uśmiech
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #24 : Luty 23, 2010, 14:32:52 »

Nie wiem od jak dawna (raczej krótko) baza PZHK pokazuje potomstwo koni. Coś mi się wydaje, że tylko hodowlane i mam wątpliwości czy całe.
Konkurencja jednak mobilizuje Chichot

A w ogóle co myślicie o tworzeniu stowarzyszenia hodowlanego jako konkurencji PZHK? Były newsy na ŚK.

Temat niezbyt szczęśliwie wybrałam, ale nie widzę wątku o PZHK bez M.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #25 : Luty 23, 2010, 16:08:34 »

Ja uważam że tworzenie dowolnych związków rasowych odrębnych od PZHK jest dobre- konkurencja wymusza podnoszenie jakości "usług" Chichot
 osobno sa już trakeny,szetlandy,fryzy,koniki polskie,xx,oo i może jakieś jeszcze co do których nie mam pewności? i chyba nie narzekają Mrugnięcie a w razie czego współpracę z PZHK nawiązują...
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #26 : Luty 24, 2010, 11:34:42 »

jeszcze hucuły mają swój związek
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #27 : Luty 24, 2010, 15:50:54 »

boswell
ale koniki chyba nadal podlegają PZHK ?
tylko trakeniarze mają autonomiczny związek

a skoro już jesteśmy w temacie, to czemu strona PZHKM umarła ??
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #28 : Luty 24, 2010, 16:28:12 »

Ja to się lepiej przerobiłam, wypełniłam deklaracje, zapłaciłam składkę i wpisowe , wysłałam i cisza Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #29 : Luty 24, 2010, 16:53:26 »

Ja to się lepiej przerobiłam, wypełniłam deklaracje, zapłaciłam składkę i wpisowe , wysłałam i cisza Uśmiech

No i bardzo dobrze, nie pytaj co związek może zrobić dla Ciebie, tylko co Ty możesz zrobić dla związku  Duży uśmiech

a skoro już jesteśmy w temacie, to czemu strona PZHKM umarła ??

Tak to jest jak wszystko polega na entuzjazmie jednego człowieka.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

elchi watahablackheart czarownik meute-de-loups radiomms