FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 11:46:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery xx  (Przeczytany 182374 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #300 : Luty 06, 2012, 10:41:03 »

Moim zdaniem dobrze - nie jest tak silny jak konie holsztyńskie (niektórym zady latały aż nienaturalnie) i jest bardzo zrównoważony. Puszczony przypadkiem razem z uwiązem w ogóle się nie przejął tylko dalej "składał". I co dla mnie ważne on jest bardzo dokładny - niektóre z koni, które widziałam skakały fajnie, ale na dużych przeszkodach, małe ignorując. Cyrkon ładnie baskilował już na małych wysokosciach Uśmiech

Dla porównania młody po Ibisco skakał tak:

W sobotę nie oddał ani jednego dobrego skoku, wiadomo, że to dopiero trzylatek ale szału nie ma. Dużo fajniejszy był jego równolatek po Hermes d'Anthieux AA (Ithuriel)
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #301 : Luty 06, 2012, 10:56:05 »

Ten jest technicznie, jeśli chodzi o przód, gorszy. Widać pewną sztywność w łopatkach, nogi w stawie łokciowym są nieco spuszczone. Jeżeli stale tak skacze, to tego raczej się już nie da poprawić, koń jest dokładny, ale widać,że musi oddać wysoki, mało ekonomiczny skok, żeby ten okser na czysto zreferować. Trudno oczywiście oceniać z jednego zdjęcia, ale Cyrkon bardziej mi się podoba, nie dziwię się, że mu Niemcy dali 8,5 za skoki.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #302 : Luty 06, 2012, 10:59:20 »

Nie wiem jak Ivento skacze, bo widziałam go w sumie z 5-10 min., ale wszytskie skoki oddawał takie, w dodatku przód miał w niektórych skokach bardzo "rozjechany" nierówny. I niestety opinie o potomstwie Ibisco są właśnie takie, że daje konie sztywne i płaskie w ruchu.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #303 : Luty 06, 2012, 11:22:33 »

To go raczej Niemcy kochać nie będą. Są bardzo fachowi, zazdroszczę im, że mają bardzo dobrych specjalistów od oceny koni, ponadto wszyscy posługują się dokładnie tymi samymi kryteriami. No i hodowcy mają do nich bardzo duże zaufanie.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #304 : Luty 06, 2012, 11:26:50 »

Wystarczy popatrzyć jakie konie dobierają do półkrwi, a jakie dobiera się u nas. To jest przepaść, ale nie w materiale, a właśnie w fachowości i selekcji. U nas każdy hodowca musi sam zostać wysokiej klasy fachowcem, żeby mieć na cokolwiek szanse.

Podobnie jak Cyrkonowi nogi zwisały Arcusowi i większości jego potomstwa, a pomimo to to jeden z lepszych ojców koni skokowych spośród koni pełnej krwi w Polsce.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #305 : Luty 06, 2012, 11:37:46 »

Podobnie jak Cyrkonowi nogi zwisały Arcusowi i większości jego potomstwa, a pomimo to to jeden z lepszych ojców koni skokowych spośród koni pełnej krwi w Polsce.

 Tak na dobrą sprawę to mamy naprawdę niewielu specjalistów, którzy wiedzą co koniowi może zwisać, a co nie powinno.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #306 : Luty 06, 2012, 12:19:11 »

Są bardzo fachowi, zazdroszczę im, że mają bardzo dobrych specjalistów od oceny koni, ponadto wszyscy posługują się dokładnie tymi samymi kryteriami. No i hodowcy mają do nich bardzo duże zaufanie.
Oni są mega profesjonalni. Inna rzecz, że podejście samych hodowców do hodowli i do koni jest zupełnie inne niż u nas. Tak ludzkiego podejścia im brak, serio, serio. Podchodzą bardzo masowo do koni, troszkę jak do hodowli innych zwierząt.
A nasze angloaraby naprawdę są ciekawe. Taki Sentender podejrzewam przypadłby im do gustu Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #307 : Luty 06, 2012, 12:25:23 »


Oni są mega profesjonalni. Inna rzecz, że podejście samych hodowców do hodowli i do koni jest zupełnie inne niż u nas. Tak ludzkiego podejścia im brak, serio, serio. Podchodzą bardzo masowo do koni, troszkę jak do hodowli innych zwierząt.


Na tym polega właśnie profesjonalizm. Nam się kojarzy jednoznacznie pozytywnie. Ale profesjonalizm przy koniach ma dwa oblicza. Ja jednak wolę zupełnie amatorską hodowlę koni.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #308 : Luty 06, 2012, 12:34:42 »

k\Konie zapewne też taka hodowlę wolą. Jeszcze gorzej jest w sporcie, tym podstawowym. Jeżdżą wprawdzie na dużo i na wyższym poziomie niż u nas, ale rzeczywistość taka stajenno -treningowa wcale nie wygląda najczęściej tak różowo. Tyle że oni są bardzo pragmatyczni, jeśli zobaczą że ludzkie traktowanie koni daje lepszy efekty, natychmiast to zrobią, zresztą to za sprawą m.in. Heuschmanna już się zaczyna zmieniać.
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #309 : Luty 06, 2012, 19:47:09 »

Ja również wolę amatorską hodowlę. Podejście Niemców często bywa do bólu (koni) profesjonalne.

Całe szczęście, że jest Gerd Heuschmann. Uśmiech
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #310 : Luty 08, 2012, 16:54:34 »

znalazłam potomstwo San Luisa , ale sp
http://www.bazakoni.pl/horse_124850.html
niestety nie ma zdjęcia i nie mogę także znaleźć jak biegała Smutny
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #311 : Luty 08, 2012, 17:37:28 »

3 razy  - 1xIIIm, 1xIVm, 1xIm
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #312 : Luty 12, 2012, 23:03:00 »

znalazłam fajniejsze ujęcie Cyrkona
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #313 : Marzec 26, 2012, 15:07:50 »

Co myślicie o og. Ormuz / Special Power?
http://ekwador-dressage.com.pl/ormuz.php
Zapisane
Arabica
Użytkownik

Wiadomości: 24


« Odpowiedz #314 : Marzec 29, 2012, 12:19:48 »

Witajcie

mam pytanie dotyczące potomstwa ogiera Sword (Glimmerman x Silver Lady), co przekazuje, jaki źrebięta mają charakter, jak z ruchem, bo on sam podobno rusza się bardzo dobrze. Będę wdzięczna za wszelkie informacje Uśmiech.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pssu devgru rrp307 rzeczypospolitakarwencka2024 julandia