FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 00:52:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pismo/czasopismo o małopolakach  (Przeczytany 4261 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Sierpień 06, 2008, 16:22:45 »

Był kiedys dawno taki temat na Volcie, ale nie moge go znaleźć..
Poruszona była właśnie sprawa stworzenia takiego pisma na temat koni małopolskich, czegoś na wzór wydawanych pozycji Trakeny czy Araby.
Czy myślicie, ze miałoby to szanse zaistnienia i przetrwania ?
Jeśli jeszcze nie teraz, to moze w przyszłości ? czy byloby potrzebne ?
W zasadzie mogloby byc przykładowo rozprowadzane jako kwartalnik przy pomocy jedynie prenumeraty na początku.
Co powinno sie znaleźć w takiej gazecie, żeby znalazła stałych nabywców ?
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #1 : Sierpień 07, 2008, 09:57:03 »

tak szacunkowo to myślę że więcej jest miłośników koni Małopolskich niż Trakeńskich, choć moge się mylić oczywiście, ale skoro jest czasopismo o koniach trakeńskich to tym bardziej powinno być o Małopolskich, w ogóle myślę że pomysł świetny!

co do zawartości to myślę że to forum doskonale obrazuje tematykę która powinna być zawarta w takiej gazecie, tak na pierwszą myśl :
1koń małopolski w sporcie - skoki, ujeżdżenie, wkkw, rajdy, wyścigi (choć to nie koniecznie w tym dziale, w sumie to dyscyplina a selekcja hodowlana), powożenie
2hodowla- w każdym numerze jakiś reportaż z wizyt i wywjadów z prywatnymi hodowlami, jak i przedstawienie tych największych Państwowych hodowli, fajnie by było w każdym numerze przedstawiać jakiegoś ogiera małopolskiego, jego kariere, potomstwo  itp.
3jakiś dział poświęcony championatom, ZT i może tu wyścigi (sama nie wiem)
w sumie jeszcze sporo można powymyślać, ale pomysł jest inspirujący Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #2 : Sierpień 07, 2008, 10:24:46 »

kto wie jaki nakład mają "Trakeny" ?

ot co, wydarzeń jest dość sporo, czempionaty, kwalifikacje do ZT, wyniki ZT, myśle, MPMK, ze byloby o czym pisać do takiej gazety ....
Jeśli miałby to być kwartalnik ( tak funkcjonuje Hodowca i Jeździec ) to byłoby, o czym pisać i co czytać Uśmiech
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #3 : Sierpień 07, 2008, 10:55:59 »

Bardzo mi brakuje czegoś takiego. W czasopismach ogólnych są artykuły o małopolakach, ale oprócz nich jest mnóstwo tekstów które mnie mało interesują. Kwartalnik z obszernymi! artykułami pisanymi przez fachowców, nie przeładowany zdjęciami, byłby super.
Niestety nie wiem jak to wygląda od strony finansowej i szans na utrzymanie pisma. Ale kupowałabym na pewno.
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #4 : Sierpień 07, 2008, 11:55:13 »

też uważam że to świetny pomysł Uśmiech
tak jak domka napisała sport, hodowla, przedstawienie hodowli państwowych i prywatnych, czempionaty, ogiery, zasłużone klacze, może przedstawianie w każdym numerze jednej historii na zasadzie portretu jak w KP, polskie konie młp za granicą........ no temat rzeka  Duży uśmiech
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #5 : Sierpień 07, 2008, 12:00:52 »

stworzenie takiego pisma byłoby czymś wspaniałym, w zalezności od nakładu, można byłoby znaleźć chętnych na reklamę w takim piśmie, co podciągnęłoby budżet... o małopolakach jest tyle do pisania!! kwartalnik na początek byłby najlepszym rozwiązaniem, w przyszłości, jeżeli znalazłoby się zainteresowanie a sprawdziłby się kwartalnik, mozna byłoby zmienić to na miesięcznik.. ale to już raczej dalekosiężne plany Mrugnięcie

montana co z tym biuletynem z Opatowca Mrugnięcie podaj adres to Ci go pocztą wyślę Uśmiech chyba że już masz taki
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #6 : Sierpień 07, 2008, 21:06:35 »

Tylko ile odmian maopolaka tylu entuzjastów pisma i teraz kwestia pogodzenia wizji, o ile SK Janów Podlaski bierze udział w czempionacie maopolskim o tyle w stosunku do swoich koni używa nazewnictwa rasowego angloarab. Są hodowcy dla których maopolak to oriental najlepiej o ( shagya, dahoman), mamy maopolaki x(furioso-przedświty stubniańsko-kalnikowskie) i obawiam się że to byby wielki młyn, ale może byłoby to wtedy ciekawe. Ja bym kupował
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #7 : Sierpień 07, 2008, 22:52:48 »

Trakeny mają zdaje się nakład 1000 egzemplarzy.
Myślę, że pomysł z gazetą jest fajny Uśmiech
Ja w każdym razie bym takową nabyła...
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #8 : Sierpień 08, 2008, 07:17:04 »

myślę że różnorodność małopolaków jest tu właśnie bardzo przydatna - można pisać i pisać a temat się nie kończy Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

animalsoftheworld kici-kici foxlive roleverse worldofdogs