FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 09:20:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: niedotacyjne małopolaki  (Przeczytany 5817 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
m.indira
Użytkownik

Wiadomości: 79


« : Lipiec 11, 2008, 20:54:18 »

dzis się własnie dowiedziałam , że potomkowie Hebaba , czyli shagii , tudzież Dahomna nie będą miały prawa do dotacji ...
a więc po ciula ja sie pytam była promocja Hebaba , skoro araba mozna dolać za przeproszeniem 99% i jest gites?
ktoś namodził i to nieźle , co z urodzonymi bowiem Hebabami i resztą Co? kto za to powinien ponieść teraz konsekwencje?
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #1 : Lipiec 11, 2008, 21:03:06 »

dla pani Wrony Hebab i kazdy AA to jeden gips a tak naprawde to dawno o tym slyszalem ze idzie polemika w tym temacie , pewnie teraz to juz decyzja zapadla.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #2 : Lipiec 12, 2008, 07:48:58 »

dzis się własnie dowiedziałam , że potomkowie Hebaba , czyli shagii , tudzież Dahomna nie będą miały prawa do dotacji ...

o masz
ja też nie wiedziałam o tym wcześniej, ale i tak gwiżdżę na dotację bo z moich 4 młp łapie się tylko jedna czym już dawno przestałam się przejmować
ale najwięcej Hebabó jest chyba i tak w stadninach ?

m.indira

wa takim razie wnuki shagyii też nie mają takiego prawa ? mogłabyś zacytować fragment dotyczący shagyi ??
Zapisane
m.indira
Użytkownik

Wiadomości: 79


« Odpowiedz #3 : Lipiec 12, 2008, 11:31:29 »

nie zacytuję tylko powiem to co słyszałam , że jest to poprostu traktowane jak obca krew ...
no wlasnie i tutaj hmmm dylemat bo , kiedyś gdy wypadało w 4 pokoleniu "świństwo" to koń był zapisywany do rasowców , teraz ma być tak , że mając klaczkę od klaczy np która jest sp(rodowód np małopolski do 4 pok gdzie pojawia sie np wlkp)  nie wpiszemy już ani jej ani jej potomków do rasy m tylko do końca ma być to sp .... hmmm fajnie bedzie za kilka lat taki rodowód wygladał , same m w nim (prócz linii matki, gdzie kazda z nich bedzie zapisywana do sp, z racji zasmiecenia) i jednak nie m , choć kiedyś takie konie z takim własnie rodowodem były  i są jak najbardziej małopolskie...
 
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #4 : Lipiec 12, 2008, 11:53:11 »

ja też sie dowiedziałam o tym ostatnio, dosłownie kilka dni temu, przypadkiem przy okazji znanej klaczy Arnika, http://www.allbreedpedigree.com/arnika3
która też nie ma prawa do dotacji....

Ale dlaczego Hebab w takim razie jest na liście ogierów dopuszczonych do krycia klaczy w programie ? jak dla mnie to wielka niekonsekwencja !

fragment programu

Cytuj
-     ojcami klaczy urodzonych od 1 stycznia 2006 r. mogą być sprowadzone z zagranicy ogiery z dawnych rodów austro-węgierskich (szczególnie rodu Shagya), pod warunkiem, że nie posiadają w rodowodzie, do trzeciego pokolenia, przodków obcej rasy (rasy hanowerskiej, holsztyńskiej, oldenburskiej itd., czyli ras nie biorących udziału w tworzeniu tej rasy) i uzyskały zgodę prowadzącego księgę na użycie w rozrodzie w populacji chronionej

czyli z końmi ur. od 2006 nie ma problemu ? czemu taka data akurat ?, nie rozumiem...
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #5 : Lipiec 12, 2008, 20:21:47 »

maja poprostu za duzo koni odzucali klacz ktorych babki mialy mniej  jak 13 za typ
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #6 : Lipiec 15, 2008, 07:21:53 »

że mając klaczkę od klaczy np która jest sp(rodowód np małopolski do 4 pok gdzie pojawia sie np wlkp)  nie wpiszemy już ani jej ani jej potomków do rasy m tylko do końca ma być to sp .... 

mam nadzieję, że mnie to nie dotknie - mam klacz z janowskiej rodziny H, która ma trochę bałaganu w rodowodzie, ale wpisana jest do głównej księgi młp (zresztą samo to wpisywanie nadaje się na długą opowieść Smutny ) czy jej dzieciaki będą miały prawo wpisu do rasy m ??
dla ułatwienia oto rodowód
http://www.allbreedpedigree.com/habanera36
martwię się, bo jej półbrat po Wachlarz oo jest niestety w sp - choć p. Kordalski w swoim artykule w KP nazywa go młp
totalny bałagan dopiero się szykuję widzę  Z politowaniem

a swoją drogą to trochę tak samo jakby klacze, które w 4 pokoleniu mają puste kratki wpisać do sp - przezcież nigdy nie wiadomo co się pod tym NN kryje  Co?
Zapisane
m.indira
Użytkownik

Wiadomości: 79


« Odpowiedz #7 : Lipiec 15, 2008, 10:10:49 »

powiem tak , opisywana u nas klacz w 2000 roku mająca w 4 pok nabrudzone jest sp , ale jej matka ma wpis do małopolskiej ...
czyżby wszystko zależało od punktu siedzenia?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #8 : Lipiec 15, 2008, 13:18:02 »

wiesz moja była jako roczniaczką jeszcze młp - była w czołówce czempionatu w Białce, a potem przy wpisie okazało się że jednak jest sp, po interwencji znowu jest w młp.
Tylko jeśli okaże się ,że bęzdie traktowana nadal jako sp, bez szans dzieciaków na wpis do młp to nie będzie sensu jej kryć młp  Z politowaniem
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #9 : Lipiec 15, 2008, 19:34:22 »

ar co ma w paszporcie Habanery Hajfa wpisana za rase?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #10 : Lipiec 16, 2008, 12:45:19 »

pozwole sobie
Hajfa jest w ksiedze wlkp, Harda także, a Hańcza w księdze sp

Dziwne to troche co m.indira mówi, mnie sie to nie podoba...
A dzieciaki Habanery po małopolskim ojcu powinny jak najbardziej być małopolskie, tak uważam

U nas stoi wielkopolanka, księga główna, z matki sp,
7/8 wlkp i 1/8 m i uważam ze to powinno tak zostać jako dopuszczalne



przy okazji, choc wiem, ze to moze nie na temat, bo to wlkp, ale powiedzcie mi jakim cudem taki rodowód pozwala na wpisanie do Księgi Głównej wlkp ? to już lekka przesada

Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #11 : Lipiec 16, 2008, 20:35:04 »

no to Habanera jest niedotacyjna!
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #12 : Lipiec 16, 2008, 20:40:49 »

no tak, jest niedotacyjna, zgadza sie, oczywista sprawa
ani ona ani jej dzieciaki,
ale ar...? o tym wie : )
Zapisane
m.indira
Użytkownik

Wiadomości: 79


« Odpowiedz #13 : Lipiec 17, 2008, 08:43:18 »

przypadki takich wpisów to nagminna sprawa...
z tego co sie orientuję przepisy mówiły jasno co moze miec dolew i ile go ma być ...
dziś jednak jestem coraz bardziej przekonana , że wszystko zależy od tego kto siedzi wyżej i jakie ma zdanie na temat dolewów ....
tak jest z wpisem Ar...? i niewiadomej ilości luda co ma takie wpisy ...
szlag mnie trafia gdy koń który ma nn w rodowodzie ma wpis do kisęgi danej rasy tylko z uwagi na udokumentowane pochodzenie innych rodowodowych ... u nas jest źrebak z matki nn typ totalnie gruby (800 kg wagi plus kopyto jak duży talerz) , od ogiera m i jest opisany jako małopolak ... totalna paranoja ... gdyby to była klacz jesli wyprze to nn w 5 pokoleniu , bedzie miała wpis do głownej jako m!!!!
głupota i paranoja !!!!

sprawa smietnika polskiego(sp) to odrebna dziedzina , to dla mnie jest własnie śmietnik a nic innego , bo jesli wkłada sie w niego konie rasy han , lub krzyżówki wlkp z m , z udekomentowanym poch do wieków wstecz i konie z nn w papierach to wybaczcie , czyz to nie jest po prostu burdel?
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #14 : Lipiec 17, 2008, 12:04:16 »

burdel jest i to ogromny niestety Niezdecydowany
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataha-farkas tunake spw saigo-no-chi eye