FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 01:32:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanówka 2012/ źrebaki 2013  (Przeczytany 105783 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #165 : Marzec 06, 2012, 17:40:23 »

Dziwi mnie trochę, że nie podnieśli ceny Awansa, bo w ostatnim sezonie źrebaki po nim bardzo udane w JP
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #166 : Marzec 06, 2012, 18:50:31 »

Cena niska, a przy uwzględnieniu rabatu to prawie za darmo. Może to zachęta dla hodowców ?



Czy ktoś się orientuje czy FdT ma uznanych, aktywnych w hodowli synów, poza ogierami Hrubieszów i Sex ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #167 : Kwiecień 20, 2012, 13:09:46 »

Czy ktoś się orientuje czy FdT ma uznanych, aktywnych w hodowli synów, poza ogierami Hrubieszów i Sex ?

Chyba żaden się nie ostał w hodowli. Najlepszy był chyba Hutor. Były też jeszcze w miarę ciekawe Aferzysta, Liwiec i Forest - półbrat Frazesa.

Ale ta krew jest obecna przez córki FdT, które dawał raczej lepsze niż ogiery. Dostępne są m.in. Dionizos, Diokles, a w Łącku jest Aperitif, zinbredowany na to co najcenniejsze w rodowodzie FdT czyli ogiery Fol Avril i Arlequin.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #168 : Kwiecień 20, 2012, 17:17:54 »

Znam wnuków. Przemawia do mnie zwłaszcza Diokles, w zasadzie syna FdT rozpatruję ze względu na bliższy inbred na og. Arlequin, niż u wnuka Mrugnięcie
Najbardziej interesuje mnie Liwiec, ale on jest sprzedany (chyba ?), Aferzysta sprzedany.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #169 : Kwiecień 20, 2012, 18:31:15 »

Znam wnuków. Przemawia do mnie zwłaszcza Diokles, w zasadzie syna FdT rozpatruję ze względu na bliższy inbred na og. Arlequin, niż u wnuka Mrugnięcie
Najbardziej interesuje mnie Liwiec, ale on jest sprzedany (chyba ?), Aferzysta sprzedany.

To użyj og. Aperitif. Masz taki sam udział Arlequina w rodowodzie co u syna Firsta, ale z dwóch stron, co jest generalnie lepsze przy inbredowaniu, a do tego ten Arlequin jest raz przez ogiera lepszego niż First - przez og. Fusain.
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #170 : Kwiecień 21, 2012, 00:00:19 »

liwiec juz dawno wykastrowany i sprzedany, aferzysta tez wykastrowany, sex ma  stawy dziurawe jak gabki i linia źeńska tez nie powala, sam diokles ma marny staw skokowy, zdecydowanie pomysł aperitifa jest lepszy
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #171 : Kwiecień 21, 2012, 09:35:42 »

Wszystkie te walewickie ogiery z linii Sebastiana mają raczej słabe nogi. Trzeba im dobrze dobierać matki, na mocnych, poprawnych nogach z dużymi stawami. Do tego sam FdT też często dawał krzywe przody, co widać właśnie u Didy i jej potomstwa. Aperitif też pozostawia wiele do życzenia na spodzie. Ale nie ma koni bez wad, a sztuką jest dostrzeżenie zalet i umiejętne kompensowanie wad przez dobór odpowiedniej matki.

Mi najbardziej szkoda Hutora, bo on był chyba najlepszy na spodzie, niezły ruchowo, do tego szeroka klata, wielkie płuca i serce, mógł być świetnym WKKW-istą.
Zapisane
SK Myśliwka
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #172 : Maj 30, 2012, 22:24:05 »

W odpowiedzi na e-maile i telefony informujemy, że:
ogiery Jaśmin i Berlin Bej będą dalej kryć, są naszą własnością.
ogier Jaśmin do dyspozycji do końca IV 2012 w Walewicach a od lipca w SK Myśliwka.
ogier Berlin Bej do dyspozycji najpóźniej od 1 sierpnia 2012.
Zapisane
mors
Użytkownik

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #173 : Sierpień 19, 2012, 10:50:41 »

Witam jestem tu nowy i prosze o pomoc musze zbudowac hodowle na nowo w Sk Jaroszówka czyli na matkach xx(wybitnych)poszukuje ogierów na stanówke 2013r najlepiej z lini furioso, przedswit, north Star  na facebooku jestem jako Rafał Dornava  gg 25726014
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #174 : Sierpień 19, 2012, 11:19:31 »

Czy dobrze rozumiem, że hodowla w Jaroszówce ma być przestawiona na półkrew?
Zapisane
sirdarek
Użytkownik

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #175 : Sierpień 19, 2012, 20:25:47 »

Witam
Pozwolę sobie przedstawić jedną rade a mianowicie przy takich sprawach jak tworzenie hodowli najlepiej jest o porade zgłosić sie do konkretnych specjalistów a nie do "specjalistów" anonimowych , jacy występują na forach.
Zapisane
mors
Użytkownik

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #176 : Sierpień 21, 2012, 08:10:57 »

Tak w Jaroszówce juz zaczeto hodowle półkrwi ..poza kilkoma klaczami reszta bedzię kierowana do rasy małopolskiej..
Ale..jesli ktoś chciałby wydzierzawić nasze klacze xx dla potomstwa xx to pomoge w takich ustaleniach..ja sam jestem hodowca folblutów i trzymam je w Jaroszówce ..jestem na gg 25726014
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #177 : Sierpień 21, 2012, 08:50:02 »

Czemu akurat przedświty ?!
Zapisane
mors
Użytkownik

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #178 : Sierpień 21, 2012, 14:51:41 »

W takim razie oczekuje pomysłów..jesli nie Furioso Przedswity ,czy North Star to co? i nie chodzi mi o produkcje koni na jeden raz tylko o trwały rozwój hodowli..
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #179 : Sierpień 21, 2012, 18:10:45 »

Ja bardzo jestem ciekawa Waszych (forumowiczów) propozycji na klacze pełnej krwi. Wiem, że wiele osób ma ogromne doświadczenie i na pewno Wasze wypowiedzi będą mieć dużą wartość merytoryczną - jako to młode pokolenie chętnie bym przeczytała, jakie macie zdanie na ten temat Uśmiech

Dobranie ogiera xx do klaczy xo to problem - ale czy wymagania co do klaczy xx do tworzenia xo są takie same jak do ogiera? Czego wymagać po takich pierwszych kojarzeniach?
Jak dla mnie - trochę laickim okiem - naturalnym wyborem byłyby ogiery z dolewem czystej krwi - ciekawy byłby Kamp, Nort, Jasny Poranek, Aspan, pomyślałabym także o czymś po Emetycie - wg mnie powinien to być ogier typowy, dobry ruchowo, możliwe o lekko orientalnej urodzie, skoczny. Kamp wydaje się być ciekawy, bo na matkach udorskich (dobrze to odmieniam?) - czy jak kto woli - z Udorza, które są zaawansowane w pełną krew - większość po Empiku, wyszedł ciekawy Sentender, Sabatina, która dobrze pokazała się na ZT - chyba nawet na tym forum czytałam pozytywne opinie nt. tej klaczy.

Bardzo jestem ciekawa Waszego głosu w tej sprawie Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

worldofdogs silimarilon duealllupi animalsoftheworld foxlive