FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 08, 2024, 08:14:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery na 2009 rok  (Przeczytany 113715 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #30 : Listopad 10, 2008, 17:27:26 »

jasiek cena nasienia VV jak na polskie warunki jest ok- masz dla porównania Efekta za tą cenę czy devina za 1200, co do ceny łacka...ja z tego stada nigdy żadnej zagranicznej  mrożonki nie wezmę...bo nigdy nie wiesz po jakim ogierze zrebol Ci sie urodzi:D
awans pozno dojrzal,ale na mnie robi wrazenie baaardzo db
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #31 : Listopad 10, 2008, 20:44:10 »

za 1500 zł za Efekta masz obsługę 3 rui jak się dobrze dogadasz, a za Vis Verse jedną porcję nasienia, w praktyce stanówka może wyjść 4500, 6000 tysięcy, różnie bywa... dlatego pisałem, że wolę wydać tysiąc i mieć małego Awansa czy Emanora

ogólnie bardzo dobre wrażenie robią na mnie ogiery z matek po Szał, szczególnie właśnie od Aragony i Eminencji, podobnie Decoration był w Janowie takim ojcem matek, pierwsze ogierki od tych klaczy są bardzo obiecujące

ar.? jak po Emetycie masz dobrego źrebaka to nic tylko się ciesz, bo to znaczy, że miałaś szczęście, ja wolę nie liczyć na szczęście i krew Emetyta wprowadzać przez Hindusa czy Huzara
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #32 : Listopad 10, 2008, 20:59:45 »

a to nie jest tak, ze kolejne porcje nasienia są tańsze w przypadku VV ? Ale nawet jeśli tania impreza to nie jest, chyba lepiej w syna inwestować.

do Emetyta przekonało mnie jego rozreklamowanie i inbred na Dahomana IX o, nie miałam doradców-specjalisto pod reką niestety, ale na szczęście wyszło przyzwoicie uff tak myślę Mrugnięcie

Zapisane
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« Odpowiedz #33 : Listopad 11, 2008, 12:51:19 »

Jasiek ale żeby polecać Hindusa i Huzara najpierw musiał być użyty Emetyt.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #34 : Listopad 11, 2008, 17:03:00 »

pisałem przecież, że trzeba takiego ogiera jak Emetyt szeroko użyć i wychwycić najlepsze potomstwo, a to jest domena państwowych stadnin

ja rocznie mogę zaźrebić 1-2 klacze i nie chcę mieć totolotka
Zapisane
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« Odpowiedz #35 : Listopad 11, 2008, 20:37:17 »

Jja zażrebiam 6 klaczy jednym ogierem przez dwa sezony iwtedy dopiero wiem czy trafiłem. inne klacze dobieram indywidualnie w zależności od potrzeby.
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #36 : Listopad 11, 2008, 20:44:58 »

Iza 90
ta klaczka po Awansie jest lipna! jest slabo zwiazana i szablasta zreszta podobnie jak ten walach po Krymie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #37 : Listopad 12, 2008, 10:39:11 »

jeszcze jest młoda, przebudowana, nie jechałbym jej tak
Zapisane
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« Odpowiedz #38 : Listopad 12, 2008, 10:46:28 »

Mam pytanko co wiecie o Domestosie i jego potomstwie.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #39 : Listopad 13, 2008, 10:44:40 »

a ja chciałam się zapytać doświadczonych hodowców, które ogiery małopolskie najlepiej byłoby łączyć z klaczami pełnej krwi? i co myślicie o łączeniu klaczy xx z przedświtami?


i druga sprawa czy mógłby ktoś podać mi kilka ogierów które przekazują bardzo dobry ruch i dobry charakter?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #40 : Listopad 13, 2008, 12:06:12 »

Jja zażrebiam 6 klaczy jednym ogierem przez dwa sezony iwtedy dopiero wiem czy trafiłem. inne klacze dobieram indywidualnie w zależności od potrzeby.

a co z tymi nietrafionymi, kabanosy?

a ja chciałam się zapytać doświadczonych hodowców, które ogiery małopolskie najlepiej byłoby łączyć z klaczami pełnej krwi? i co myślicie o łączeniu klaczy xx z przedświtami?


i druga sprawa czy mógłby ktoś podać mi kilka ogierów które przekazują bardzo dobry ruch i dobry charakter?

nie jestem doświadczonym hodowcą, ale odpowiem:
1. Generalnie nie ma takich reguł, zależy co chcesz wyhodować, z klaczami xx dobrze się łączy np. Berlin Bej. Dobrze żeby miał łądną wysoko osadzoną szyję ogier, bo u folblutów to często szyja ma tendencje do cienkiej, jeleniej.
2. Przedświty to takie czeskie hanowery sprzed 50 lat, decyzja należy do Ciebie, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co chcesz hodować.
3. Ruch i charakter przekazuje bankowo Frazes, poza tym często wady pokrojowe.
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #41 : Listopad 13, 2008, 12:09:14 »

Przedświt Przedświtowi nierówny - tak jak i z innymi ogierami Uśmiech jakiego Przedświta bierzesz pod uwagę?

w zdjęciach koni małopolskich wklejałam kiedyś wałacha Szaman od klaczy xx po Dresku
Zapisane
darek
Użytkownik

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #42 : Listopad 13, 2008, 14:31:13 »

CZESC JESTEM PIERWSZY NA TYM FORUM ALE BARDZO INTERESUJE MNIE DOBOR OGIEROW DO KLACZY .NA PYTANIE KTORY OGIER PRZEKAZUJE DLUGA SZYJE ODPOWIEM ZE NAPEWNO LUBAN TO STARSZY WALEWICKI KON A Z MLODYCH NAPRAWDE GODNYCH POLECENIA KTORE PRZEKAZUJA PIEKNA SZYJE I DOBRY RUCH TO JANOWSKI EMAKS (EMERYCHA DYWIZOR) NIE STETY KON MA WYDZIELONA CO ROKU WIELKOSC STANOWKI OK 15 SZTUK .ALE POTOMSTWO SUPER .TE DWA OGIERY POLECAM DO KLACZY PO BERBERYSIE LUB BANICIE .EMAKS DODATKOWO MOCNO PODNOSI WZROST BEZ WZGLEDU NA KLACZ.

_____________________________________________________________

PISZECIE NA TEMAT KOJARZENIA KLACZY PELNEJ KRWI Z OG.MALOPOLSKIMI .JA OSOBISCIE UZYLBYM JAQNOWSKIEGO EFEKTA .PIEKNY KON ROSLY DOBRY RUCHOWO , CHODZI W SPORCIE I DAJE PIEKNE POTOMSTWO .SAM JEST W TYPIE ORIENTALNYM I POLACZENIE GO Z KLACZA XX MOZE DAC SUPER ZREBAKA
Zapisane
Mod
Moderator Globalny
Użytkownik
***
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #43 : Listopad 13, 2008, 14:56:36 »

Witamy
Proszę nie pisać dużymi literami, takie posty niewygodnie sie czyta.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #44 : Listopad 13, 2008, 18:12:42 »

Emaks niestety w moim wypadku odpada ze względu na to że ma ojca xx, choć jestem zafascynowana tym koniem Uśmiech
no ja mam jedną małą folblutkę, tylko 154cm wzrostu... co do której mam wielkie nadzieje Mrugnięcie
co prawda tu na zdjęciu średnio do oceny, ale samemu tak jest ustawiać klacz, jak nie ma kto przytrzymać Smutny


w tym roku jest pokryta Łykiem Szampana (próba generalna użycia jej na małopolskie)

z przedświtów chyba moim ulubieńcem jest Dresk i jego bym chyba typowała, natomiast co do reszty ogierów, poza tymi które wymieniałam wcześniej w postach, jest tak duży wybór, że ciężko się zdecydować Z politowaniem

Goha ja idę poszukać tego Szamana Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

elita-mam funnybunny frihedland szkola-gartossa sdzpolskirpg