FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 04, 2024, 11:23:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Praca z ziemi- czyli A,B,C lonżowania  (Przeczytany 26205 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #15 : Grudzień 03, 2008, 14:09:29 »

Z siodła można to poprawić w stosunkowo krótkim czasie, a na lonży, niedoświadczona osoba, moim zdaniem, nie ma szans.
a moim zdaniem niedoświadczona osoba z siodła sobie też nie poradzi
Zapisane
Minaret
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #16 : Grudzień 03, 2008, 15:16:11 »

Od lonżownika zaczynałam, najpierw bez wypięcia, później z wypięciem. Jeździłam również na takim lonżowniku. Podogonie zapinane jest bardzo lekko, koń przy swoim naturalnym ustawieniu głowy może miec luz. Jeśli chodzi o lonżowanie na czambonie- to koń na lonży nie opuszcza nosa, nie wyciąga szyi. Wręcz sam luzuje i napina. Przy lonżowaniu muszę zostac bo nie jestem w stanie zapewnic mu tyle ruchu, ponieważ- nie wolno nam samemu jeździc. A wiele jest sytuacji takich że nikogo z trenerów/instruktorów nie ma.
Jeśli chodzi o wypadanie/wpadanie łopatki- zdarza się. Kontroluje to z siodła i coraz rzadziej się to zdarza.
Zapisane

KJT. ];>
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #17 : Grudzień 03, 2008, 15:54:34 »

Przy lonżowaniu muszę zostac bo nie jestem w stanie zapewnic mu tyle ruchu, ponieważ- nie wolno nam samemu jeździc.

TO ja proponuję spróbować gogue i zobaczyć jak się na takim wypięciu koń ustawia. Dużo pracy stęp-kłus, zatrzymania i dużo głosu. Rozluźnienie nie przyjdzie od razu przy zastosowaniu nawet najwymyślniejszych wypięć - potrzeba bardzo dużo cierpliwości i spokoju w pracy - więc życzę powodzenia i owocnej pracy  Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #18 : Grudzień 10, 2008, 17:50:30 »

ja mam klacz z podobnym nieco charakterem, tyle, że sporo starszą - lat 15
w kłusie jako tako, a jedno zagalopowanie wystarczy, zeby rozpętać piekło  Duży uśmiech o ile w terenie takie zachowania mi nei przeszkadzają, to na lonży i ujeżdżalni są bardzo uciązliwe i postanowiłąm zacząć je
używałam wypinaczy trójkątnych, do tego dużo przejść, pracy na drążkach a w galopie dla jego zaokrąglenia 4 drągi na obwodzie koła - super ćwiczenie moim zdaniem Mrugnięcie

po kilku sesjach praca zaczynała wygladać tak:


ale teraz panna źrebna to ma wolne, coby się nie stresowała Mrugnięcie
Zapisane
Minaret
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #19 : Grudzień 11, 2008, 21:47:00 »

Przejścia na lonży cwiczymy za każdym razem. Narazie kilka dni siwy ma wolnego, bo szczepienie trzeba było zrobic. Ale już od piątku powolutku powracamy do formy. Mam też problem z zainteresowaniem go pracą, jak zaczynamy to jest całkiem nieźle, nie raz nie dwa słychac (i czuc) jakieś pojedyncze żucie wędzidło, chyba że to bardziej z nerwów :p Robimy dużo przejśc, wolt, ósemek, drążków, a i tak po jakimś czasie chłopakowi się nudzi. Czasem zdarza mu się w skupieniu poprawcowac, ale to bardzo rzadko.
Zapisane

KJT. ];>
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #20 : Grudzień 11, 2008, 21:53:42 »


po kilku sesjach praca zaczynała wygladać tak:


zwróć uwagę, że klacz w celu utrzymania równowagi odwrotnie wygina szyję (na zewnątrz)
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #21 : Grudzień 11, 2008, 22:48:11 »

A wiesz Jasiek, że pewna zacna trenerka ujeżdżeniowa mawia, że koń prawidłowo ustawiony na kole powinien mieć nos minimalnie na zewnątrz?
Oczywiście przy zaokrąglonej szyji...
Tak mi się widzi ta kobyłka z fotki ar...?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #22 : Grudzień 11, 2008, 23:06:53 »

Ale to jest normalne, że koń tak chodzi na lonży, dlatego na zachodzie się od lonży odchodzi coraz częściej.
Zapisane
Farysowa
Użytkownik

Wiadomości: 4



« Odpowiedz #23 : Maj 02, 2011, 10:15:31 »

Witam Uśmiech Jestem tu nowa, bo niedawno kupiłam swoją małopolską pociechę Mrugnięcie Tak więc mam kilka drobnych pytań, przede wszystkim odnośnie lonżowania. Młody ma niecałe 3 lata i pracujemy na razie na lonży, jednak mamy drobne trudności. A więc tak. O ustawieniu jakimkolwiek jak na razie nie ma mowy, staram się przede wszystkim sprawić, by zaczął reagować na mój głos, by robił prawidłowe przejścia i przede wszystkim by skupił się na mnie i na pracy a nie wszystkim dookoła. Bo jak na razie to on wszędzie się wszystkim interesuje, tylko nie tym, czego od niego chcę Mrugnięcie Może jakieś rady, jak sprawić, by koń zaczął na lonży współpracować, reagować na głos itd. Każda rada będzie pomocna Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #24 : Maj 02, 2011, 10:21:26 »

Witam Uśmiech Jestem tu nowa, bo niedawno kupiłam swoją małopolską pociechę Mrugnięcie Tak więc mam kilka drobnych pytań, przede wszystkim odnośnie lonżowania. Młody ma niecałe 3 lata i pracujemy na razie na lonży, jednak mamy drobne trudności. A więc tak. O ustawieniu jakimkolwiek jak na razie nie ma mowy, staram się przede wszystkim sprawić, by zaczął reagować na mój głos, by robił prawidłowe przejścia i przede wszystkim by skupił się na mnie i na pracy a nie wszystkim dookoła. Bo jak na razie to on wszędzie się wszystkim interesuje, tylko nie tym, czego od niego chcę Mrugnięcie Może jakieś rady, jak sprawić, by koń zaczął na lonży współpracować, reagować na głos itd. Każda rada będzie pomocna Uśmiech

zainwestować w round-pen
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #25 : Maj 02, 2011, 10:24:30 »

Zdobyć doświadczenie na zrobionym koniu? Zacząć od pracy dominacyjnej, pracy w ręku, a nie od lonżowania?
Zapisane
Farysowa
Użytkownik

Wiadomości: 4



« Odpowiedz #26 : Maj 03, 2011, 01:05:32 »

Łatwo powiedzieć, zainwestować w round pen Język Nie ma takiej możliwości niestety... Iza90, czy Ty myślisz, że zabieram się za konia, bez doświadczenia? Po prostu pytam o wasze sposoby. Sama mam swoje i całkiem nieźle sobie radzimy już, bo dziś na lonży maluch chodził super Uśmiech Ale zawsze przyda się jakaś rada a nie docinkowe odpowiedzi które nic nie wnoszą do rozmowy  Spoko
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #27 : Maj 03, 2011, 08:40:52 »

To ja zaczynam od ćwiczeń z ziemi, pracy z batem, prowadzenia równoległego i później jest dużo łatwiej na lonży.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #28 : Listopad 15, 2011, 21:11:26 »

W grudniu jadę na kurs http://www.przemyslkonny.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=10&Itemid=267
Powrócę do tematu wyedukowana Mrugnięcie

Ktoś jeszcze zapisał się na takowe szkolenie, albo brał już udział w podobnym ?

Dotychczas nasze trzylatki pracowały tak:

na trójkątach|


na czambonie


Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #29 : Listopad 15, 2011, 22:53:52 »

szkoda, że nie bliżej - sama bym chętnie na taki kurs się wybrała....
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

vampairlife tb radiomms watahablackheart imindel