FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 03, 2024, 17:57:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Angloaraby francuskie  (Przeczytany 40684 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #15 : Marzec 28, 2009, 11:36:05 »

Zgodzę się, że Campetoty mają słabszy kłus od galopu, ale gdzie jeździ się kłusem? Na parkurze galop, na crossie galop, ba, nawet w rajdzie żeby osiągnąć przyzwoity wynik trzeba galopować. Słabszy kłus odpowiednim treningiem można do jakiegoś stopnia poprawić.
Kłus Frazesa w ogóle mi się nie podobał jak go widziałam na żywo - fakt, machał ładnie z łopatki, ale zadem nie wkraczał pod kłodę. W galopie go nie widziałam (oprócz filmików ze skoków umieszczonych na youtube).
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #16 : Marzec 28, 2009, 12:07:38 »

ale zadem nie wkraczał pod kłodę

wydaje mi się, a właściwie jestem pewien, że widziałaś innego konia

na tyle co Campetot pokrył dobrych i bardzo dobrych klaczy to nie dał NIC, dawał wielkie łby, psuł ruch i charakter, jedyne co to miał ciemną maść, jeśli to ma dla kogoś znaczenie

ile koni chodziło w sporcie po Campetocie? tylko Bretania, ale to też świr, skaczący agresją, a nie techniką, a przecież po to się używa tych ogierów, żeby dostać konie sportowe

znasz kawał o g... i okręcie?


 
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #17 : Marzec 28, 2009, 15:24:12 »

Cytat: jasiek
le koni chodziło w sporcie po Campetocie?

Dworzanin, Kruszyna, Horpyna, wspomniana przez ciebie Bretania i inne. Campetot częściej występuje jako ojciec matek.

A z tym charakterem, to jak koń jest chowany, to taki ma charakter. Nie ma wariatów z urodzenia (nawet jeśli, to zawsze da się je wyprowadzić do normalności).

Dla mnie Campetot to jeden z lepszych użytych w Polsce francuzów.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #18 : Marzec 28, 2009, 15:36:14 »

jeden z lepszych to był Kwartet, mimo rozrzutu, dał stawkę ogierów, dał Emetyta, Askara - olimpijczyka, tego się oczekuję od importowanego ogiera francukiego, a nie koników - świrów na regionalną N-ke
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #19 : Marzec 28, 2009, 19:38:15 »

w PZJ zarejestrowanych jest  nascie wnukow Campetota po roznych ogierach m.in.
Dworus,Muskat, Herb,Luska i Laska do tego Hortensja ( brzydka jak noc, ale laske, ktora na niej siedzi ratuje zawsze i wszedzie)
oczywiscie to i tak malo na to co on kryl, ale i tak przyzwoicie

Kwartet z tej calej stawki dal najlepsze potomstwo.
ja osobiscie jezdzilam nascie Campetotow i sama posiadalam  Kwartet x Cametot, a za dwa tyg. jak db pojdzie bede miala Vis versa x Kwartet. Nie lubie wizualnie Campetotow, ale charakter bardzo mi odpowiadal- ambitne, waleczne na zasadzie "do krwi ostatniej kropli".
Z tych co teraz mamy zaden nie zachwyca i zaden nie jest wart tych pieniedzy, ktore za nei z naszej kieszeni zaplacono, albo kurduple co powyzej N maja problem albo popaprance z problemami z glowa
na szczescie coraz bardziej dostepne jest nasienie ogierow z zagranicy - tylko kwestia jak monopolista naszej hodowli  ( PZHK) bedzie do tego podchodzil...
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #20 : Marzec 28, 2009, 23:44:13 »

Kwartet najlepsze potomstwo dał w janowie podlaskim na matkach z orientanymi rodowodami w ochabach nie dał nic specjalnego z ogierów był Bok od Bony po cynik ,brzydki jak noc w mieczownicy tez dał średnie potomstwo,klnicie Campetota a Junak i Emir to jego wnukowie,masa ludzi kryje Emirami:Aspanem,Barnaba,Krym,Azamir ,Monsun itp
nawet Krzysztof Kordalski który tak nielubi francuzów  zapomina że podstawa jego stajni przez wiele lat była Astra po Argon wnuczka Campetota,przeglądając potomstwo francuzów a szczególnie ich potmstwo meskie na 1 miejscu jest Kwartet,kolejno Campetot i Rahman
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #21 : Marzec 29, 2009, 07:26:12 »

na tyle co on pokrył to nie dał nic

gdyby na jego miejscu postawić jakiegoś polskiego ogiera z tamtego okresu- Hippiesa czy Lena i dać im tyle klaczy co pokrył Campetot..

nawet Blagier dał lepsze matki
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #22 : Marzec 29, 2009, 09:18:13 »

Iza 90!
wchodzisz na cienki lod polemizujac z ludzmi o pare poziomow lepszymi w tej dziedzinie.
Po drugie ;od kiedy kon rodzi sie tabularaza a wychow ksztaltuje charakter?My  wychowem mamy
wplyw na charakter konia moze 20 % udzialu reszta to geny.
Po trzecie:nie poddaje sie pod watpliwosci ruchu ogiera, ktory rusza sie najlepiej w rasie.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #23 : Marzec 29, 2009, 10:46:18 »

dobrze, że pisze, może skonfrontować swoje poglądy z innymi, po to jest forum
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #24 : Marzec 29, 2009, 19:19:16 »

montana
brakowało takiego tematu, super, że się pojawił Uśmiech

U nas w stajni są w tej chwili 4 małopolaki. Dwie klacze dorsołe, jedna duwlatka i osesek.
Klacz nr 1 ma czyściuteńki młp rodowód, taka troszkę stara janowska koncepcja (Oregon xx x Dahoman IX o x Saumur xx x Wielki Szlem oo itd)
Druga to córka Emira, Dwulatka to połaczenie klaczy nr 1 z Emetytem, osesek to syn Halogena i także tej klaczy.

Emirka zdecydowanie najlepiej kłusuje i skacze, mogłaby być nieco bardziej urodziwa, mieć wieksze oko - ale cięzko jednoznacznie stwierzdić czy tej cechy nie odziedziczyła po przodkach trak.

Klacz bez dolewów AA jest natomiast absolutnie nie do zdarcia, ma teraz 15 lat, z każdym źrebakiem wręcz pecznieje, stęp ma fantastyczny do celów spacerowych bajka, mam ją parę lat i nie pamiętam, żeby wróciła zmęczona z terenu, kolokowała, kulała (odpukać) !

Dla mnie ogier AA ma dodawać walorów użytkowych, przy czym mile widziana jest uroda + użycie na orientalnych matkach, których liczba się drastycznie zmniejsza.
Podobają mi się mieszanki janowskie, bo nie brakuje im urody i typu, mam tu na myśli choćby : Atrakcję, Armaniego, Efekta, Halogena, Emanora
Pytanie tylko czy używanie przeciętnych ogierów AA na stadzie tak cennych matek, nie zniszczy jego potencjału ? Ciekawa jestem na przykład potomstwa Devina ?

Sama na razie bałabym się kryć bezpośrednio ogierem AA, stąd krycie ich janowskimi synami, czy udane czas pokaże.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #25 : Marzec 29, 2009, 21:19:42 »

montana
brakowało takiego tematu, super, że się pojawił Uśmiech

ten temat ma już ponad rok !
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #26 : Marzec 29, 2009, 21:22:15 »

haha, przeczytałam 25 marzec i na tym poprzestałam, ups  Chichot
Zapisane
falada
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #27 : Marzec 30, 2009, 16:18:07 »

ile koni chodziło w sporcie po Campetocie?

Z tych walewickich co przynajmniej ogólnopolskie zawody chodziły to:
skoki: Berd, Grafik, Łuska, Łaska, Hortensja, Bretania
wkkw: Hewea, Mistyka, Holandia, Mir, Legenda, Bibułka, Hebra, Dworzanin, Kruszyna, Haftka
Zapisane
pawel_asola
Użytkownik

Wiadomości: 8


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 25, 2009, 09:22:01 »

Askardi od Asola po Emetyt
inbred na Kwarteta

[img]http://askardi.fm.interii.pl/askardizawody.JPG[img]
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #29 : Wrzesień 25, 2009, 15:45:25 »


Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wirtualna-hodowla-canidea pandemonium wolf-time pd-wp skarpetkacrraft