FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 13, 2024, 21:48:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konie czystej krwi arabskiej w hodowli małopolaków  (Przeczytany 144328 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #90 : Wrzesień 29, 2008, 18:06:37 »

cyprys też wysoko zbonitowany i też się podobał, a źrebaki porażka...jak mawia jeden pan ze związku tekie krzywulce powinno się usypiać z urzędu...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #91 : Wrzesień 30, 2008, 13:12:24 »

niech sam się uśpi z urzędu mądrala, co to za argument w ogóle, że Cyprys też cośtam??

________________________________________________________________

przepraszam, poniosło mnie, ale nie znoszę faszystów

teraz będzie informacja hodowlana

mój znajomy w tym roku załatwił licencję na konie małopolskie dla swojego ogiera oo, ogier ten może nie powala eksterierem, właściwie to wygląda trochę jak klacz, ale jest sprawdzonym koniem użytkowym w przeciwieństwie do 99% innych arabów używanych w hodowli

ogier zdobył mistrzostwo Polski w rajdach w zeszłym roku i to w ładnym stylu (wygrał Best Condition czy jakoś tak), ma ciekawy rodowód, no i prawdopodobnie będzie oferowany do krycia w przyszłym sezonie, nie znam się bardzo na rajdach, ale ten koń podobno ma wrodzony talent, szybko schodzi z tętna i chętnie idzie do przodu, jak by ktoś był zainteresowany wyhodowaniem konia do tej konkurencji, to myślę, że to będzie nie lada gratka, wiem że swoje klacze do krycia ma przysłać znana niemiecka stajnia specjalizująca się w endurance

zdjęcie z Bogusławic:



zapomniałbym dodać, że konio ma super kawał kopyta, co wydaje mi się ważne w kontekście hodowli półkrwi
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #92 : Październik 01, 2008, 15:33:11 »

z tego zdjęcia to rzeczywiście nie powala...jakoś taki " mało wyrazisty" dla mnie. Co do rajdów to w sumie  jedynie Francuzi wyhodowali  kapitalne maszynki do tuptania- mało, który dostaje B czy elimke za metabolizm czy kulawizne- i jak oglądałam ichnie reproduktory to byłam mile zaskoczona,że i ładne to, dzielne i zdrowe
ile to siwe ma w kłębie? możesz napisać jak się zwie i coś więcej o papierze?
 a wracając do Cyprysa- czy nie macie wrażenia,że on tak jakBerberys ? super marketing a potomstwo coż...
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #93 : Październik 01, 2008, 15:46:13 »

"to siwe" to Grant 1997 (Entyk-Greczynka po Etogram) hod. SK Kurozwęki. Nie wiem jakie ma wymiary a też jestem ciekawa Uśmiech.
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #94 : Październik 01, 2008, 16:21:28 »


 a wracając do Cyprysa- czy nie macie wrażenia,że on tak jakBerberys ? super marketing a potomstwo coż...

TAKTAKTAKTAK...... i na dokładkę strzygi daje.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #95 : Październik 01, 2008, 16:26:05 »

wachmistrz widziałeś źrebole od Macierzyńskiego na kozienickich wybrakowanych z hodowli kobyłach?
ja ostatnio bliżej Łodzi jestem i ehm... żal,że to ma licencje...
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #96 : Październik 01, 2008, 16:33:37 »

mój znajomy w tym roku załatwił licencję na konie małopolskie dla swojego ogiera oo, ogier ten może nie powala eksterierem

zdjęcie z Bogusławic:
Widziałem już gdzieś to zdjęcie. No jakiś taki podsiebny. Ale wydaje mi się że te ,,najtwardsze,, bywają często mniej urodziwe. A poza tym myślę że jako arab to w półkrwi i tak trafi na wiele brzydszych od siebie panien.  Chichot Chichot Chichot

wachmistrz widziałeś źrebole od Macierzyńskiego na kozienickich wybrakowanych z hodowli kobyłach?
ja ostatnio bliżej Łodzi jestem i ehm... żal,że to ma licencje...


Eeeeee, tamtym do mórd nie zagłądałem.

ehm... żal,że to ma licencje...

No coś Ty? Chichot ,,każdemu wolno kochać.,,
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #97 : Październik 01, 2008, 17:26:44 »

wachmistrz Szok Chichot kochać wolno, ale cholera powinna być jakaś antykońcepcja;)
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #98 : Październik 01, 2008, 18:07:52 »

nie pamiętam dokładnie wzrostu, ale około 150 cm ma, koń jest hodowli kurozwęckiej, jego matka Greczynka, to była piękna pokazowa klacz, a araby podobno w matkę dają

widziałem po nim jednego źrebaka arabskiego, no i muszę powiedzieć, że fajnie się mały rusza:)
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #99 : Październik 01, 2008, 18:32:37 »

U znajomego (Reszkowce) stał Entyk - niesamowity arab do półkrwi. 150-155cm, ładnie umięśniony, z dobrym ruchem. W Reszkowcach jest po nim dobrze zapowiadające się w kierunku rajdów potomstwo.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #100 : Październik 01, 2008, 18:42:36 »

no właśnie Entyk przekazywał te rajdowe uzdolnienia b. silnie, w rajdach dużo chodzi po nim arabów, a on sam mało krył
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #101 : Październik 22, 2008, 14:08:01 »

Elsing, w rzadziej spotykanym ujęciu
niestety mam tylko takiej jakości

Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #102 : Październik 22, 2008, 14:11:02 »

to zdjęcie z Przeglądu Hodowlanego?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #103 : Październik 22, 2008, 14:24:08 »

tak, dokładnie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #104 : Październik 22, 2008, 17:06:10 »

jak postawili Elsinga w Walewicach to się wszyscy ówcześni z niego naśmiewali okrutnie, jak dzisiaj z Hebaba  - taką mam refleksje dzisiaj pod wpływem tego zdjęcia:)
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

best duealllupi legendaryarmy pisaczek naszegry