FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 14, 2024, 21:07:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konie czystej krwi arabskiej w hodowli małopolaków  (Przeczytany 144377 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #210 : Czerwiec 19, 2009, 22:25:51 »

AleksandraAlicja

Widziałaś Mihraba na żywo? On ma ledwo 149 cm wzrostu, nawet na tle arabów na Torwarze wyglądał skromnie Mrugnięcie

Ja już araba na następny sezon wybrałam (jeśli będę kryć arabem Mrugnięcie), jeszcze tylko muszę podjechać i na żywo zobaczyć.

__________________________________________________________________-


W Białce w tym roku była w tym roku piątka potomstwa ogierów arabskich.


Po Pentagram (Druid - Pętla/Visbaden):
ogierek Eiger od Enigma/Diodon, 37,67 pkt, VI miejsce klasa IB



klaczka Temida od Taja/Eurol oo, 36,67 pkt, VIII miejsce, kalsa III A




Po Salix (Oset - Sawina/Wagram):

ogierek, Jagodnik od Jagoda/Jun Bej, 36,67 pkt, VII miejsce klasa

klaczka Gracja, od Gala/Dietmar, miejsce VI, klasa III B, o miejscu decydowała komisja rozjemcza



i po El-Vis (Visbaden - Etnografia/Aloes)

klaczka Emika od Elizja/Cynik, 40,33 pkt, II, 4 miejsce w klasie III B (konkurowała z klaczkami janowskimi)



Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #211 : Czerwiec 22, 2009, 19:01:01 »

Najpierw piszesz, że musi być ładny, poprawny na spodzie, z dobrym charakterem, a potem podajesz przykłady koni ze sławnej w internecie linii M. Myślę, że warto się zdecydować, czy ma to być ogier z linii M, czy może RZECZYWIŚCIE spełniający wspomniane kryteria.
No cóż, Mameluck, Macho i Mihrab (na zdjęciach nie wygląda na mikrusa  Mrugnięcie )wydają się ładne (choć uroda jest kwestią gustu) i ich właściciele twierdzą, że mają poprawne charaktery  Duży uśmiech . Ale tak naprawdę żadnego nie widziałam i nie jestem w stanie teraz stwierdzić, czy spełniają moje kryteria- stąd pytanie na forum  Spoko . Na pewno przed podjęciem decyzji będę musiała obejrzeć kandydata na żywo, bo w końcu dobór ogiera to równie poważna decyzja, jak zakup konia!
Mąciu też mnie kusi, ale Mameluck jest kasztanem  Mrugnięcie Jeszcze podoba mi się Pentagram, może go nawet wkrótce obejrzę, bo ze zdjęć to wygląda całkiem nieźle. No i jest potomstwo do wglądu  Z politowaniem
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #212 : Sierpień 09, 2009, 22:53:38 »

Na championacie był w jednej klasie i Mihrab i Ostragon. Mihrab jednak drobny i mały przy pozostałych ogierach, ale jak on nogami przed siebie wymiata!!! 3x19 pkt za ruch!!! I Ostragon jako ostatni koń w klasach oceniany pokazał jak się ma arab ruszać, kawał konia, ale chyba odchudzony i szyjka lepiej wypracowana niż zawsze, i fruwa, zawsze mnie zatyka przy jego prezentacji.  Wiem, że do sportu taki ruch niekoniecznie, ale jak do rekreacji i przyjemności posiadania konia to ja bym chciała... Miło nawet na pastwisku popatrzeć. A teraz w KT klacz xxoo po nim, nieźle wygląda na zdjęciu...
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #213 : Listopad 29, 2009, 17:27:39 »

Czy ktoś ma może jakieś fotki źrebaków młp po ogierze Ganges oo ? Na ilu klaczach JP użył tego ogiera? 
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #214 : Grudzień 09, 2009, 10:51:15 »

W Białce na przetargu Bohun jako wałach. Dębiec też na sprzedaż.
Zapisane
dzialosza
Użytkownik

Wiadomości: 19



« Odpowiedz #215 : Styczeń 04, 2010, 19:07:02 »

Hej,wiecie gdzie na ten rok stacjonuje Oset oo i El-Vis oo ?
Ma ktoś może fotki tych ogierów i ich potomstwa?
dzięki z góry..
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #216 : Styczeń 04, 2010, 19:19:07 »

Oset
http://www.ozhk-kielce.pl/ogiery/ogiery_alfabet/oset_oo.html

a tu jego potomstwo
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_offspring,horse-3385.html

kilka zdjęć ogiera (jeszcze zczasów kiedy stał w SK Krzewień) znajdziesz także w galerii o tutaj
http://ewaih.digart.pl/
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #217 : Marzec 16, 2010, 10:11:01 »

Zna ktoś może ogiera Epistratos? (Laheeb x Monogramm x Probat)



Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #218 : Marzec 16, 2010, 10:44:01 »

http://www.janow.arabians.pl/pl/oferta/ogiery/oo/?nrk=3381
Nie lubię Laheeba. Daje konie klasy czempionów świata, ale psuje oko (białko, fuj).  Niezdecydowany
Jak na standardy arabskie Epistratos musiał być całkiem przyzwoity, bo w 2009 urodził się jego pełny brat, a w tym sezonie być może urodzi się kolejny źrebak Egzonery po synu Laheeba.
Niestety nie mam pojęcia ile warty jest Epistratos w hodowli półkrwi.
Karierę wyścigową miał całkiem ok, bo 2/11 (1-3-1-4) [1,60]
Wymiary z ok. 2006 r.: 155-181-20 cm
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #219 : Marzec 16, 2010, 11:10:12 »

Trudno przykładać arabskie standardy przy doborze reproduktora do półkrwi. Białko w oku czy za mało szczupaczy profil głowy o niczym nie świadczą. Z drugiej strony araby hodowane do pokazów zdeformowały się, mają krótkie zady, zdeformowane głowy utrudniające oddychanie, strome łopatki, brak kłębu, wąską, płytką kłodę, nie mają ruchu pod siodłem. Dlatego coraz trudniej będzie o dobrego araba ogiera. Ja jestem ciekawy jak ten ogier się rusza. Taki Zachodni Wiatr jest eksterierowo bardzo obiecujący, a pod siodłem ostatni łach.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #220 : Marzec 16, 2010, 12:52:25 »

laik jestem..ale nie wiem czy koń z grzbietem i zadem jak deska może sie dobrze (efektywnie) ruszac czy tylko skakac jak żaba z zadartym ogonem...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #221 : Marzec 16, 2010, 14:14:10 »

Trudno powiedzieć, oni tak te araby ustawiają, żeby miały deskowatą linię górną. Ważna jest na pewno długość zadu. Co do skątowania zadu to do skoków lepszy jest bardziej skośny, ale już ujeżdżeniowcy preferują bardziej horyzontalne zady. Taki horyzontalny zad jak się podstawi, to wyraźnie się jego linia zmienia i sędziowie to doceniają. Ganges ma taki horyzontalny zad, a pod siodłem potrafi się bujnąć.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #222 : Wrzesień 17, 2010, 21:07:57 »

Czy może ktoś widział potomstwo ogiera Kronos (Piechur - Kabała)?
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #223 : Wrzesień 18, 2010, 22:25:22 »

Widziałam wałacha od klaczy wlkp, siwy, z bliska nieźle umięśniony, ale ogólnie robił wrażenie drobnego i niskiego, miał płaskie kopyta, ale raczej z winy pielęgnacji. Z charakteru misiek.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #224 : Wrzesień 19, 2010, 10:18:29 »

Sam ogier wygląda jak urodzony atleta. Mimo 21 lat i faktu, że od wielu nic nie robi wygląda jak koński Pudzian. Do tego ładnie osadzona szyja na długiej łopatce i elastyczny ruch. Szerokość klaty robi wrażenie. Trochę jest mało precyzyjny na spodzie, stąd moje pytanie o potomstwo. Ale chyba dużo tego nie spłodził, pewnie głównie na klaczach NN.
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataha-mgly radarodzicowsp289 rootsunderground underword watahablackheart