FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 03, 2024, 07:42:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Folblut w małopolaku  (Przeczytany 5438 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Marzec 20, 2008, 21:48:25 »

Jakimi ogierami xx warto teraz kryć klacze małopolskie ? Co polecacie ?
Który z użytych ogierów pełnej krwi sprawdził sie w hodowli koni małopolskich wg Was najlepiej i zostawił najlepsze potomstwo ?
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #1 : Marzec 20, 2008, 22:03:22 »

Po ostatnim czempionacie stawiam na Tabexa (po Cynik xx) na Berberysie.
Haston i Floret wpadły mi w oko swoim typem Uśmiech
Chociaż znajomi twierdzili, że Tabex jobla ma...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2008, 13:59:25 »

Moim zdaniem warto, ale ogierem pozytywnie sprawdzonym w hodowli półkrwi. Tylko problem w tym, że takich wielu nie ma, fajny był Divisor, ale niestety padł. Bardzo fajne dzieciaki szcególnie po nim mają w Janowie, ale tam wiadomo klaczy dużo, materiał żeński super dobrany. Ja osobiście nie zdecydowałabym się na krycie jednej z moich młp bezpośrednio folblutem, po pierwsze dlatego, że moje młp mają od 25 do 62,5 % xx, a po drugie, że takie zagranie jest ryzykowne. O wiele bezpieczniejsze jest użycie jakiegoś ogiera po xx, chocby wspomnianego przez Wiwianę Tabexa, czy innego janowskiego syna xx - Agresta.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #3 : Maj 13, 2009, 09:51:54 »

Dla "ambitnych" hodowców młp. koni ujeżdżeniowych dostępny jest od tego roku irlandzki ogier Mount Etna xx, przez mrożone nasienie. W związku hanowerskim liczą, że będzie on następcą og. Lauries Crusador. W samych superlatywach wyraża się o nim Isabel Werth, która wyszukała tego ogiera i poleciła stadu w Celle. Ogier ten ma mieć wszystko czego wymaga się od nowoczesnego konia ujeżdżeniowego.

Isabel Werth na og. Mount Etna:





portret:



cena słomki - 350 Euro

Trzeba tylko namówić PZHK, żeby uznali takiego kundla do księgi stadnej, bo przecież nie został przedstawiony naszej komisji.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #4 : Maj 18, 2009, 22:46:15 »

jasiek to mi dałeś myśleniówkę teraz Z politowaniem

tu rodowód tego konia
http://www.pedigreequery.com/mount+etna3

inbredem fajnie pasuje pod 2 moje folblutki, choć mówimy o koniach małopolskich, to ciekawa dla mnie opcja nawet dla klaczy xx..
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #5 : Maj 31, 2009, 15:08:19 »

Chciałam założyć temat poświęcony koniom małopolskim z matek xx, można wklejać zdjęcia, wymieniać się doświadczeniami itp. generalnie chyba taka koncepcja raczej nie cieszy się powodzeniem pośród tradycyjnych wieloletnich hodowców koni małopolskich, ale myślę że przy rozwijaniu tematu można dojść do różnych ciekawych wniosków, czekam np na opinie którym ogierem małopolskim na pewno nie pokrylibyście klaczy pełnej krwi...


znalazłam jedno ogłoszenie o źrebaku xxoo  (mam nadzieje ze nie przekręciłam)
https://ssl.allegro.pl/item650108145_pilnie_anglo_arab_ogier_zrebak_z_paszportem.html
co o nim myślicie na tyle ile się da wyczytać ze zdjęcia i na jego wiek Mrugnięcie


no i mam nadzieje że w dobrym dziale założyłam temat
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #6 : Grudzień 22, 2009, 11:09:47 »

Mount Etna został użyty w polskiej hodowli ? Cena na stronie stada 500 Euro
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pandemonium wolf-time swiatmody skarpetkacrraft wirtualna-hodowla-canidea