FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 16, 2024, 06:31:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ogier młp Arbon  (Przeczytany 6901 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« : Maj 19, 2010, 10:59:19 »

Co wiecie o tym ogierze zwłaszcza o jego potomstwie , co poprawia a co nie koniecznie , charakter wykorzystanie paszy , nogi , kopyta.
Zapisane
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« Odpowiedz #1 : Maj 25, 2010, 08:35:24 »

Witam.
Nie mogę uwierzyć, że nikt nic nie może powiedzieć na temat tego ogiera nawet ty Jasiek? 
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #2 : Maj 25, 2010, 09:00:50 »

Pierwsze potomstwo po nim przyszło na świat w 2007r i wg księgi były to zaledwie 4 sztuki, w przypadku dość nielicznego i młodego przychówku zapewno ciężko będzie coś wiecej powiedzieć .
Najlepiej byłoby Ci skontaktowac sie z Panem Zdzisławem Szczepankiem, który dochował sie po nim stawki źrebiąt i jego wypytać o takie rzeczy. Jego młodzież po Arbonie była pokazywana w zeszłym roku na czempionacie w Opatowcu ( og. Jarema drugi w dwulatkach, kl. Modena pierwsza w roczniakach )
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #3 : Maj 25, 2010, 11:19:33 »

Moim skromnym zdaniem przeciętniak, nie warto..
Zapisane
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« Odpowiedz #4 : Maj 25, 2010, 21:56:03 »

Dzięki bardzo.
Już wyjaśniam dlaczego o niego pytałem. Szukałem ogra na następny sezon i zobaczyłem,że ma wysoko punktowane nogi i kopyta oraz niezły ruch.
Wiecie,ze mam kłopoty z wyborem kawalera bo w Sierakowie cieniutko . Gniezno jeszcze gorzej, może Książ i Arnold nie wiem . Dalej będe myślał może coś się urodzi.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #5 : Maj 26, 2010, 06:11:43 »

Już wyjaśniam dlaczego o niego pytałem. Szukałem ogra na następny sezon i zobaczyłem,że ma wysoko punktowane nogi i kopyta oraz niezły ruch.
Bo on z tego rocznika tak dziwnie bonitowanego. Chyba tylko jedna 6 była za nogi/kopyta w całej stawce.
A tak 7 i 8
Zapisane
ogurek
Użytkownik

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #6 : Maj 26, 2010, 15:42:46 »

W Gnieźnie stoi Batman po Arcusie, kilka źrebaków po nim możesz zobaczyć w Mieczownicy i przy okazji rzucić okiem na ich Irtysza, w tamtym roku kończył Bogusławice
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #7 : Maj 26, 2010, 16:52:19 »

Z tego co wiem Batman stoi u Magdy Żurowskiej pod Poznaniem, w Starej Górce. Pod koniec kwietnia go widziałam i miał tam zostać 2-3 miesiące...
Zapisane
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« Odpowiedz #8 : Maj 27, 2010, 09:51:28 »

Ogurek dzięki za podpowiedzi ale co do Batmana mam obawy. Brałem go pod uwagę 12-13 lat temu gdy szukałem og. dla Majątku Rogalin. Nie przekonał mnie , małe kopytka ruch jak ruch zależy od prowadżącego ale co najważniejsze nie zdał próby zaprzęgowej. Wiem że konie nie muszą ciągnąc ale co zrobić z tymi co nie chcą być championami sportowymi. Swoją niechęć do szorów widziałem też u jego córek.Dlatego wybacz że nie zwracam na niego uwagi.
Irtysz ciekawy a nawet pasowałby do moich kobył rodowodowo.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #9 : Maj 27, 2010, 11:30:10 »

Irtysz wygląda jak źrebna kobyła, to ma być ogier? W tym sezonie w Iwnie stoi walewicki Browar, zwycięzca ZT, pokazał się troche na czempionatach, ale przez kontuzję wycofany ze sportu, dał kilka ciekawych źrebiąt, w lepszym od siebie typie. Bardziej na północ w Starogardzie masz do dyspozycji Rashima i Hindusa. Z Walewic możesz zamówić nasienie, jak Ci się nie chce jeździć. Z tego co słyszałem to nasienie Frazesa wytrzymuje nawet do tygodnia w stanie schłodzonym. Jak chcesz taniej, to mają Dionizosa, który przypomina ojca, a jest poprawniejszy. Zawsze lepiej pokryć mniej klaczy, ale lepszymi ogierami.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #10 : Maj 27, 2010, 14:12:09 »

Wizualnie Irtysz jest fatalny, bardzo nieharmonijny i  w mało męskim typie jak napisał jasiek.
Rodowód predysponuje go do sportu, nieźle się rusza. Nie wiem tylko czemu na ZT się dostał wyglądając tak, a nie inaczej? Niezbadane są wyroki komisji.
Koń sportowy nie jest równoważne z reproduktorem.

Irtysz na ZT









Zapisane
ogurek
Użytkownik

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #11 : Maj 27, 2010, 15:52:22 »

wymieniam tylko to co wiem gdzie w wlkp stoi, ale zgadzam się w pełni, że dzisiaj można inseminować czym się chce (i za co się zapłaci), np urodzony w wlkp Huzar


Irtysz dzisiaj na trocinach i w treningu wygląda lepiej niż zakładzie, choć jako ogier mi się nie podoba
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #12 : Czerwiec 07, 2010, 07:32:07 »

Córka Arbona, pokazywana w Białce. Zupełnie mi do gustu nie przypadła, ruszała się nieźle, ale nic poza tym.
Modena od Mafia/Hippies



Zapisane
sirdarek
Użytkownik

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #13 : Czerwiec 23, 2010, 15:27:23 »

Moim zdaniem Modena wygląda na tych zdjęciach gorzej niż na żywo w Białce
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

crazysquad real-life-rpg fastkillers imindel mixblackcity