FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 17, 2024, 23:19:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa kategoryzacja ogierów  (Przeczytany 51492 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« : Marzec 24, 2009, 15:29:57 »

Nowa kategoryzacja obowiązuje ogiery wpisywane do ksiąg od 2004. Znacie jakieś, które mają już kategorię B zamiast C? Czy to na razie mrzonki, bo w sumie roboty przy tym jest, inspektor musi ocenić źrebaka, ktoś punkciki musi policzyć... Albo czy znacie starszego, którego właściciel zgłosił do noweych kategorii? Może któryś facet jest już Elita?
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #1 : Marzec 24, 2009, 20:15:28 »

a przepraszam- ktos te zrebaki obiektywnie punktuje?
Bo u mnie to zawsze-"srednio na jeza" tyle co wszystkim... to gdzie tu jakies realne beda roznice miedzy  ocenami ogierow...
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #2 : Marzec 24, 2009, 20:43:32 »

tak... u mnie były obiektywnie punktowane... dokładnie dowiedziałam się dlaczego ma obcięte punkty!!!

Ale uważam, że to nie do końca powinno tak wyglądać jak w tej chwili!!! Po pierwsze powinny to być grupy zwierząt oceniane w jednym miejscu! Po drugie klacze też powinny być oceniane w grupie rasowej i przez komisje tak jak dzieje się to w Państwowych Stadninach!!!
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #3 : Marzec 25, 2009, 11:09:23 »

Pewnie i daloby sie znaleźć juz jakiegos ogiera w kategorii B, gdyby te kategorie widniały gdzies oficjalnie w spisie ogierów
Póki co jedynym miejscem, gdzie moge znaleźć kategorie ogiera jest nasz związkowy wykaz http://www.wzhk.radom.pl/katalog2.html i teoretycznie strona SO Łąck http://stadolack.home.pl/hodowla.php?all=1 , teoretycznie, bo przy małopolskich ogierach ( Aplauz, Faworyt, Figlarz, Filantrop, Graban ) wiersz kategorii pozostaje pusty.

W wykazach innych OZHK czy innych SO kategoria ogiera zostaje chyba sprawą tajną Mrugnięcie
Jak macie jakis rejestr ogierów wraz z kategorią, to podeślijcie/podlinkujcie, głupio byłoby dzwonic do PZHK i pytac o każdego ogiera po kolei.
Może ja źle szukam ?

Inspektor ocenia źrebaki zawsze przy opisie, czy obiektywnie inna rzecz- jak ze wszystkim, ale myśle, ze podliczyć później te punkty to nie jest w praktyce aż tyle zachodu

_____________________________________________________________

Szczegóły na temat omwianej kategoryzacji i punktacji znajdziecie tutaj, jakby ktoś szukał:
http://pzhk.pl/art.php?id=kategoryzacja.htm
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #4 : Marzec 25, 2009, 13:14:21 »

Właśnie, a starsze ogiery to myślicie że już by się załapały do E (elita)? 200 pkt za potomstwo hodowlane - 30 za ogiera i 8 za klacz i wyniki w sporcie 6 potomków... Nie wiem jak z wynikami w sporcie, bo mam krótką pamięć, ale patrząc na wykaz ogierów ze strony PZHK to np Emetyt- 10 ogierów i mające wyniki w sporcie chyba odpowiednie?, Emir 9 og, Berberys -5og, Grey 5og. Jakby jeszcze klacze wpisane do ksiąg, to może któryś by już był Elite???
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #5 : Marzec 25, 2009, 16:19:48 »

... edit. doczytałam.
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #6 : Luty 02, 2011, 16:13:28 »

http://pzhk.pl/docs/og_wycofane_kategoryzacja_2010.pdf

Wycofane:
Heron po Zoon
Harap po Vis Versa
Hutor po First des Termes
Cyprys po Akrobata
Balet po Hegemon
Europ po Bach
Ekspres po Jalienny
Asumpt po Veritas
Fodel po Ryon d'Anzex
Eliot po Bach
Nort po Berlin Bej

Zdaje się, że są wśród nich już wałachy.

Szkoda któregoś?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #7 : Luty 02, 2011, 16:22:43 »

Asumpt na pewno wykastrowany, Hutor padł.

Moim zdaniem trochę szkoda Norta, bo całkiem nieźle radzi sobie w wkkw (był w ekipie juniorskiej na ME w 2010, najlepsze ujeżdżenie w ekipie) no i Fodela, bo rodowód i zdolności skokowe ma nietuzinkowe.
Zapisane
ogurek
Użytkownik

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #8 : Luty 02, 2011, 16:46:37 »

Czy to jest odwracalne? Np jeśli koń w tym sezonie spełni w sporcie wymagania "Programu ..." może dostać licencje?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #9 : Luty 02, 2011, 17:08:50 »

To jest głupie do potęgi. Koń nie dostaje kategorii, jak nim hodowcy nie kryją. Czyli jak nie kryją, to PZHK im zabroni kryć, żeby już nie kryli. Ktoś widzi w tym jakiś sens???

Takie restrykcje, pomijając ich zasadność, miałyby jakikolwiek sens, gdyby brakowano ogiery dające słabe potomstwo, a nie nie dające potomstwa w ogóle.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #10 : Luty 02, 2011, 17:17:36 »

Według mnie PZHK powinien co roku podawać statystyki - ile klaczy pokrył ogier w ciągu roku, ile klaczy po nim zostało wpisanych do księgi, itp.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #11 : Luty 02, 2011, 17:24:12 »

Według mnie PZHK powinien co roku podawać statystyki - ile klaczy pokrył ogier w ciągu roku, ile klaczy po nim zostało wpisanych do księgi, itp.

PZHK robi świadomie tajemnice z wielu informacji tego typu.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #12 : Luty 02, 2011, 21:40:34 »

Na jakiej podstawie przebiegało to wycofywanie ?
Kariera sportowa miała przecież nie wykluczać z hodowli ?, a na liście znalazł się Kilian (medalista MPS w skokach), Hetman (stratuje regularnie w konkursach ogólnopolskich w skokach, na MPJ itp),  Salut (skoczek startował m.in w MPS w skokach 2010)?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #13 : Luty 02, 2011, 23:23:54 »

Informacja umieszczona na stronie OZHK- Łódź
Cytuj
Okręgowy Związek Hodowców Koni informuje, że potomstwo ogierów wycofanych z rozrodu na skutek nie otrzymania kategorii B urodzone z kryć w okresie których ogier posiadał licencję nie traci praw hodowlanych.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #14 : Luty 03, 2011, 16:25:50 »

Jest jeszcze inne niebezpieczeństwo takiej polityki - zawężanie puli genetycznej, różnorodności pochodzenia. 
Irytuje mnie, jak teoretyk i jeszcze do tego urzędnik planuje mi stanówkę
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

isztar real-life-rpg zastepczeforumcc zadania-domowe e-kontabankowe