FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 18, 2024, 00:46:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanówka 2010/Źrebaki 2011  (Przeczytany 95246 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #75 : Marzec 14, 2011, 20:01:00 »

wszystkim bardzo dziękujemy Chichot i życzę  wszystkim szczęśliwych rozwiązań
I jeszcze jedno jasiek , obawiam się o jej wzrost , żeby chociaż miała 160


To, że jest dość drobna na spodzie, to mogą być te same "frazesie" geny, nie znaczy wcale, że będzie niska.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #76 : Marzec 14, 2011, 20:05:15 »

Subiekcja ma 154 cm, ogiery daje większe np. Sukces - 160, Supełek - 165, ale klaczki są zdecydowanie mniejsze np. Subtelna po Browar - 153 cm, Sensacja po Nabucho... niestety nie wiem, bo sprzedałam ją jako odsadka ( podobno jest duża, ale nie podano mi wymiaru ), więc obawiam się ,że wzrost odziedziczy po matce.
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #77 : Marzec 14, 2011, 21:24:20 »

Gratuluję wszystkim ich cudnych źrebiąt i życzę, żeby zdrowo się chowały i rozwijały. Uśmiech

A odnośnie wzrostu czy to taka tragedia, że dorosły koń będzie miał ok. 155 cm wzrostu? Dla mnie nie, przecież nie każdy jeździec ma 1,8 metra wzrostu albo i więcej. W historii jeździectwa było wiele przykładów koni średniego wzrostu, które były dzielne sportowo i były równie dobre a czasem lepsze od "większych" koni.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #78 : Marzec 14, 2011, 21:36:15 »

A odnośnie wzrostu czy to taka tragedia, że dorosły koń będzie miał ok. 155 cm wzrostu? Dla mnie nie, przecież nie każdy jeździec ma 1,8 metra wzrostu albo i więcej. W historii jeździectwa było wiele przykładów koni średniego wzrostu, które były dzielne sportowo i były równie dobre a czasem lepsze od "większych" koni.

Taaa tylko mam czasem wrażenie, że połowa kupujących marzy 170 cm bydlęciu. Niskie konie są często traktowane bardzo nie fair - z miejsca skreślane z powodu samego wzrostu :/
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #79 : Marzec 14, 2011, 22:13:53 »

Wiem, że jest tak bardzo często, niestety. Niemcy, zaczęli odchodzić od ekstremalnie dużych koni, a w naszym kraju wciąż pokutuje przekonanie, że im wyższy koń tym lepszy (czyżby jakieś kompleksy)? Mrugnięcie
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #80 : Marzec 15, 2011, 08:05:53 »

Ja osobiście uważam ze małopolak nie powinien być koniem zbyt rosłym .
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #81 : Marzec 15, 2011, 09:35:15 »

Suita śliczna

Temat dotyczący wzrostu młp już mamy http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=148.0, zapraszam tam do udziału w dyskusji i do ankiety, kto jeszcze nie wypełniał

Od siebie mogę powiedzieć, ze choć lubię konie w granicach 158 cm, to zapotrzebowanie faktycznie jest na wyższe i mocno dają się te preferencje odczuć. Mamy dwulatki teraz stosunkowo małe, mają po ok 152 cm ( klaczki ), może do 160 docelowo podrosną, może nie, ale w tym roku na wystawe hodowlaną nie wiem czy jest sens z nimi jechać, te niższe plasują się zawsze na końcu stawki. Nasz roczniak jest już wzrostu tych dwulatek


Ruda Bejka
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #82 : Marzec 15, 2011, 20:26:57 »

jest imię: Defendor Uśmiech
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #83 : Marzec 16, 2011, 12:36:17 »

montana mała  fajna - kawał szyjki ,  ładna główka i proporcjonalna. Czy ja dobrze kojarzę, że preferujecie tylko  gniade  Spoko
galopada  ciekawe imię
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #84 : Marzec 16, 2011, 15:49:49 »

montana
Fajny rudzielec, klon siostry Język
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #85 : Marzec 16, 2011, 16:04:30 »

lumi, odkąd zamieszkał w stajni siwek podchodzę do tego mniej restrykcyjnie Mrugnięcie

 Chichot no klon to może nie, ale faktycznie widać ze pełne rodzeństwo

siostra

( która lepsza ? )
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #86 : Marzec 16, 2011, 16:18:00 »

Pokrojowo i typem lepsza ta pierwsza, ale wiadomo, trzeba poczekać, zajeździć i będzie można porównać.
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #87 : Marzec 16, 2011, 18:11:54 »

Jasiek, pierwsza to znaczy na tej stronie pierwsza, czy że pierwsza-starsza? Z ciekawości się pytam, bo mnie się bardziej podoba ta tegoroczna  Spoko
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #88 : Marzec 16, 2011, 18:59:03 »

Jasiek, pierwsza to znaczy na tej stronie pierwsza, czy że pierwsza-starsza? Z ciekawości się pytam, bo mnie się bardziej podoba ta tegoroczna  Spoko

Pierwsza na stronie wydaje się być lepsza. Ma wyżej osadzoną szyję, dłuższą kłodę i cała sprawia wrażenie większej szlachetności i dłuższych linii. Ta druga ma też lekkiego kozińca. Ale są to małe źrebaki, najlepiej mając te dwa zdjęcia, porównać je jako dorosłe konie, nie mówiąc o sprawdzeniu pod siodłem.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #89 : Marzec 23, 2011, 14:41:15 »

Generalnie też mi się wydaje, że ta tegoroczna ma szanse być lepsza od poprzedniej.
Koziniec starszej szybko zniknął. Młodsza urodziła się na bardzo długich miękkich pęcinach, co z resztą widać, ale też jest już lepiej pod tym względem.

Gdzie fotki Waszych pociech ? nic nie przybyło ?

brzdąc chwali się zębami


a tu starsza kopia brzdąca mojego, też po Hai Beju Chichot
http://www.bazakoni.pl/horse_4429.html
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

real-life-rpg we-love-horse e-kontabankowe wiedzminlandrp isztar