FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 14, 2024, 21:13:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Narodowy Czempionat Białka 2008  (Przeczytany 29180 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #45 : Czerwiec 11, 2008, 11:15:14 »

Może wypowiem się jako wystawca - jak dla mnie najgorsze jest to co dzieje się w krytej ujeżdżalni gdzie stoją konie. To horror co tam się dzieje, przez całą noc hałasy, krzyki, alkohol, papierosy itp, konie  nie mogą odpocząć po długich podróżach, są zestresowane, spocone i ogromnie zmęczone, co ma ogromne znaczenie na  późniejszym pokazie ( im po prostu już nic się nie chce )
Wspólne imprezy można robić gdzie indziej a nie w " stajniach",  podobnie  z przygotowaniem konia
( przerywanie grzyw, rozczyszczanie kopyt  itp ) , wydaje mi się, że to powinno się robić w domu.
Wiele do życzenia pozostawia traktowanie koni . W tym roku organizator nie zapewnił siana dla koni i nic o tym nie powiedział  Co?
Jeżeli chodzi o samą organizację wystawy to oprócz kilku minut opóźnienia nie mam nic do zarzucenia, no może tylko to ,że konie SK JP są uprzywilejowane ale o tym wszyscy wiedzą i to jak zauważyłam ogólnie akceptują ( ich ogiery 2-letnie mogły być pokazywane na prezenterkach z wędzidłem pozostali musieli założyć ogłowia z wędzidłami - zawsze mi się wydawało że jednak prezenterka z wędzidłem to nie to samo co ogłowie, no ale może się mylę, i jeszcze jedna sprawa - małe spóźnienie jednego konia i dyskwalifikacja, ale celowe zmienienie  kolejności wejść koni janowskich na ring to oczywiście nie kwalifikuje się do dyskwalifikacji, no i ich konie stały w chłodnych stajniach a  przecież miejsc w namiocie było mnóstwo).
Ubiory pań, które pokazywały punktację było okropne, mam nadzieję, że już tego nigdy nie powtórzą brrrrrrr
Jak zwykle na kolacji w sobotę było pyszne jedzonko i świetna kapela. Ogromny plus dla organizatora
8
Cieszy mnie coraz większa liczba prezentowanych koni, nie tylko ich ilość ale również jakość, zwłaszcza konie prywatnych hodowców są coraz lepsze, tak trzymać  Mrugnięcie
Po raz pierwszy ( tak mi sie wydaje ) zostały zaprezentowane konie z SK Udórz. Mam nadzieję, że nie ostatni  Uśmiech
Mam nadzieję, że już wkrótce zobaczymy konie z SK Ochaby i SK Prudnik, wzrośnie konkurencja ale przecież to jedyna okazja aby móc porównać i zobaczyć "owoce" pracy hodowlanej  nas  wszystkich .
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #46 : Czerwiec 11, 2008, 14:30:57 »

Moje konie strasznie się stresowały w krytej ujeżdżalni (staliśmy naprzeciw wariata po Mąciwodzie), więc przestawiliśmy je do namiotu (w namiocie było spokojniej, chłodniej i było mniej koni)
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #47 : Czerwiec 11, 2008, 15:52:17 »

Lumi  nasze konie staly w stajni... wiec nie tylko JP trzymal tam konie... w zeszlym roku JP tez trzymal konie w hali razem z innymi, wiec nie do konca zgodze sie z tym ze w sprawie miejsca mieli jakies fory Mrugnięcie
zja dziwilam sie  tak samo jak kilka osob tym, ze kon nr 130 (z JP )zostal prezentowny na koncu stawki O_o...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #48 : Czerwiec 11, 2008, 22:41:27 »

Lumi

z tego co zrozumiałam organizatorzy prosili o pokazywanie dwulatków (ogierków) na wedzidłach, nie było sprecyzowane czy mają być to ogłowia czy prezenterka z wedzidłem też ujdzie Mrugnięcie

Co do pokazu zaś
Szczerze mówiąc nie bardzo mi się podobała organizacja czempionatu, poślizgi, pokaz specjalny i panie pokazujące punkty. A co do koni to miałam wrażenie, że w ubiegłym roku było więcej koni wpadających w oko, choć z drugiej strony oceny były lepsze, generalnie - wśród ogierków bodaj żaden nie był oceniony na mniej niż 80 pkt.
W przyszłym roku będę na pewno dwa dni, bo atmosfera i towarzystwo było wyborne Uśmiech


a to kilka fotek jakie zdążyłam wrzucić na serwer Mrugnięcie
ogierki, dzień pierwszy

Pikador - Ber


Hati - wprawdzie kasztan, ale dla mnie bomba Uśmiech


Morfeusz


Ekolog




Jawor


Master - dla mnie jeden z gorszych koni pokazu, maść do bani, niski cały upocony, zdenerwowany i taki nie małopolski


Dżamal


D' Iago C
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #49 : Czerwiec 12, 2008, 16:14:53 »

ale ten ekolog wyświecony jak laleczka jakaś  Język

a macie może zdjęcie tych dziewczyn od punktów - bo po Waszych wypowiedziach to mnie aż ich strój zaintersował Duży uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #50 : Czerwiec 12, 2008, 16:39:19 »

Ja nie mam ich zdjęcia, chyba, wyszłam z założenia, ze nie warto, nawet przy okazji, gdzieś obok nie specjalnie je widac na moich zdjeciach, starałam sie nie łapac ich w kadr, zeby nie psuć fotki Mrugnięcie

Ale chyba ktoś ma ? ar ? galopada ? m.indira ? iza90 ? ....
na pewno u kogoś sie znajdą, wklejcie koniecznie

Ja nadal prosze i licze, ze ktoś wklei dla mnie kl. Indonezję

Przykro mi to wyznać bo głownym organizatorem jest LZHK ale dla mnie organizacyjne dno z roku na rok coraz gorzej Smutny
a i przykro to słyszeć :/,
tym bardziej, ze my sie z końmi dopiero wybieramy..., ( w bliżej nieokreślonej przyszłości Mrugnięcie )

Kilka słów o czempionacie na stronie kieleckiego OZHK
http://www.ozhk-kielce.pl/news/2008_06_10.html
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #51 : Czerwiec 12, 2008, 17:59:26 »

ja mam zindonezje ale musze ogarnac wszystkie te zdjecia zanim je wrzuce na strone Uśmiech
do konca weekendu powinny pojawic sie wszytskie tu:  www.galopada.deviantart.com
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #52 : Czerwiec 12, 2008, 18:46:20 »

dzieki, bede czekać cierpliwie i zaglądać, licze jeszcze na niedzielne fotki ogierów : )
a tych hostess od punktacji Ty też nie masz na zdjeciu ?

Janowska Ameba, zwyciężczyni klasy klaczy 3letnich i zdobywczyni najwyższej noty pokazu jest własnie wystawiona na sprzedaż w najbliższym sobotnim przetargu.
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #53 : Czerwiec 12, 2008, 19:01:19 »

ameba i kratka Uśmiech o ile sie nie myle Uśmiech
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #54 : Czerwiec 12, 2008, 19:54:33 »

Ja mam panie od punktacji na filmie (wprawdzie jakość nie najlepsza, ale coś widać). Wkleję w ciągu tygodnia.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #55 : Czerwiec 13, 2008, 09:27:05 »

Te klacze są na sprzedaż już od pół roku. Jakoś chętnych nie było, więc musieli je tak wypunktować aby były w czołówce, może znajdzie się jakiś kupiec. Po takim "sukcesie" może im się uda.
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #56 : Czerwiec 13, 2008, 17:19:52 »

Ja mam te laski od punktacji, jakoś nie najlepsza i od tyłu, ale zawsze jest Uśmiech.
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #57 : Czerwiec 13, 2008, 21:49:06 »

gorącokrwista, pogrubiona, na zimnokrwistej skończywszy,
cug sprzęgły i maścisty
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #58 : Czerwiec 13, 2008, 21:55:15 »

Ja mam te laski od punktacji, jakoś nie najlepsza i od tyłu, ale zawsze jest Uśmiech.

wystarczy, widać całkiem nieźle, wystarczająco Mrugnięcie
teraz jak patrze na ich wygląd nazwałabym go niechlujnym :/ Do jakiejkolwiek elegancji im daleko

Wachmistrz, ale która to pogrubiona ?

Te klacze są na sprzedaż już od pół roku. Jakoś chętnych nie było, więc musieli je tak wypunktować aby były w czołówce, może znajdzie się jakiś kupiec. Po takim "sukcesie" może im się uda.
fakt, co racja to racja ...
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #59 : Czerwiec 13, 2008, 21:56:16 »

Cytuj
Wachmistrz, ale która to pogrubiona ?

trza w papier zajrzeć

chociaż ona na hucułkę patrzy (źrebięca jeszcze)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

only-frags wataha-mgly nielegalnewyscigi valiance siyah