FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 03, 2024, 19:08:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: O przedwczesnej pracy pod siodłem [wydzielony]  (Przeczytany 29932 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« : Listopad 17, 2008, 20:42:51 »

http://www.allegro.pl/item485269786_klacz_malpolska_labba.html
klacz od Barnaby (Barnaba - Bolivar=Bawarka) po Labella
__________________________________________________________

Czy mi się wydaje, czy ten koń trzech lat nie ma? I jak profesjonalnie ujeżdżony...
Zapisane
xyz
Użytkownik

Wiadomości: 28


« Odpowiedz #1 : Listopad 17, 2008, 22:32:23 »

nie no jak jest z 95 to chyba ma Chichot nie wiem czy dobrze cie zrozumiałam; słyszałam że niestety tka...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #2 : Listopad 17, 2008, 22:44:00 »

nie ma, ur.5.03 2006 Mrugnięcie
Zapisane
xyz
Użytkownik

Wiadomości: 28


« Odpowiedz #3 : Listopad 17, 2008, 23:43:27 »

a no pogubiłam się myślałam ze chodzi o ojca dopiero link zauważyłam Chichot, faktycznie ciekawe ze w tym wieku jest i tak chodzi...chyba w bardzo młodym wieku była ujezdzana...
Zapisane
Cytryna
Użytkownik

Wiadomości: 27



« Odpowiedz #4 : Listopad 18, 2008, 18:02:35 »

http://www.allegro.pl/item485269786_klacz_malpolska_labba.html
klacz od Barnaby (Barnaba - Bolivar=Bawarka) po Labella

8 tys? A w Końskim Targu cena 4,8 tys, duży rabat dla czytelników
Zapisane
emoncia
Użytkownik

Wiadomości: 17



« Odpowiedz #5 : Listopad 18, 2008, 18:30:21 »

data urodzenia klaczy LABBA 5.03.2006 tak klacz ma wpisane w paszporcie.
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #6 : Listopad 18, 2008, 18:39:28 »

No o tym mówię, niespełna trzylatka.
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #7 : Listopad 18, 2008, 18:40:47 »

super ledwo odsadzone ale jak juz wedzidło pasuje i heja wsiada jeden z drugim a potem kon w wieku 4 lat trzeszczkowiec jesooo czy ludzie dalej mysla ze jak kon pod siodlem to napewno bedzie wiecej wart bo ja za tak zajezdzonego i mlodego konia nwawet bym niedala 2 tys
Zapisane
emoncia
Użytkownik

Wiadomości: 17



« Odpowiedz #8 : Listopad 18, 2008, 19:02:33 »

Labba jest spokojna w jeździe i jeździ na niej zwykle jeden i ten sam jeździec ale ja na niej jeździłam, chodzi dobrze ale jest twarda w pysku a z uwagi na to że jeżdże  na koniach sporadycznie to mój przejazd trwał  jakieś 10 minut, bo bolały mnie ręce. Ale według mnie powinien ją kupić jeździec doświadczony. A poza tym klacz jest duża, bo widziałam klaczki w jej wieku i były mniejsze, a też były już ujeżdżone.
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #9 : Listopad 18, 2008, 19:07:33 »

Ale tu nie chodzi o wielkość konia, a o jego rozwój, stawy, kości, itd. Poza tym, przecież to jest jeszcze dziecko...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #10 : Listopad 18, 2008, 19:10:03 »

nie jest "twarda w pysku", nie ma koni "twardych w pysku", po prostu ma sztywną szyję, potylicę, chodzi z odwrotnym grzbietem, jest nie przygotowana do pracy pod siodłem, nie mówiąc, że za młoda

jazda na 2,5 rocznym koniu szarpiąc go za pysk to sadyzm

żaden "doświadczony" jeździec jej nie kupi, kupi ją "frajer" co się nie zna i będzie miał problem

tu widać jak wygląda młody koń pod siodłem, który miał pecha przy losowaniu właściciela:

Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #11 : Listopad 18, 2008, 19:10:22 »

i długo ona tak juz pod siodłem chodzi ? pół roku ? dłuzej ?
Reszty nie komentuje nawet :/
Zapisane
emoncia
Użytkownik

Wiadomości: 17



« Odpowiedz #12 : Listopad 18, 2008, 19:23:36 »

może i nie jest twarda w pysku ale ja jestem raczej lichym jeźdźcem i jak muszę  konia mocno trzymać to dla mnie jest on "twardy w pysku". A z tego co wiem to do to od marca do lipca chodziła tylko i wyłącznie na lonży.

______________________________________________________________

ale jest klacz według mnie z temperamentem, a poza tym jeśli ktoś ocenia to jak klacz zachowuje się pod jeźdźcem wyłącznie po tym jak to wygląda na zdjęciach, to myślę że nie jest wielkim ekspertem   

______________________________________________________________

na zdjęciu które jest wcześniej akurat jestem ja a właścicielem jest ktoś inny, ja jestem  tylko pośrednikiem w sprawie sprzedaży klaczy. A ja na koniach jeżdże bardzo okazyjnie czasem raz na pół roku

______________________________________________________________

a odniosę się do koni innych ras. Mieszkam blisko Stadniny Koni w Michałowie a wiem ze araby z tej stadniny jadą na tory wyścigowe zwykle jesienią a wtedy też zwykle nie mają trzech lat a już są jueżdżone i trenowane a potem zwykle odbywają kariere hodowlaną a nie które i pokazową i jakoś tego nie widać że gdy miał nie spełna trzy lata trenowały się na torze.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #13 : Listopad 18, 2008, 19:38:54 »

może i nie jest twarda w pysku ale ja jestem raczej lichym jeźdźcem i jak muszę  konia mocno trzymać to dla mnie jest on "twardy w pysku". A z tego co wiem to do to od marca do lipca chodziła tylko i wyłącznie na lonży.

______________________________________________________________

ale jest klacz według mnie z temperamentem, a poza tym jeśli ktoś ocenia to jak klacz zachowuje się pod jeźdźcem wyłącznie po tym jak to wygląda na zdjęciach, to myślę że nie jest wielkim ekspertem   

nie mówię, że jestem ekspertem bo nie jestem

na podstawie zdjęcia i Twojego opisu oraz wieku klaczy nieuzbrojone oko laika widzi, że klacz chodzi z odwróconym grzbietem, sztywna w potylicy, przez co się wydaje twardza w pysku, jazda sprawia jej nieustanny ból (w pysku i w kręgosłupie), przez co może się wydawać "temperamentna", taka jazda z odwróconym grzbietem w tak młodym wieku pewnie skończy się poważnymi kłopotami z kręgosłupem, ale to już niech się może vet wypowie

dobrze jakby moderator wyciął te kilka ostatnich postów z tego tematu do jakiegoś nowego, bo lecimy w offtopa
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #14 : Listopad 18, 2008, 19:41:31 »

Araby i angliki to inna bajka, a konie małopolskie to co innego. W tym temacie jestem zwolennikiem zaqsady kawaleryjskiej gdzie koń poniżej 3 roku życia nie był uzywany do żadnej pracy, a przez następne dwa lata bardzo powoli wdrażany do pracy. I potem te konie wytrzymywały intensywną pracę i duże obciążenia.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wirtualna-hodowla-canidea pd-wp skarpetkacrraft pandemonium naczelnysztabdowodcow