FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 03, 2024, 09:26:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bonitacja koni małopolskich  (Przeczytany 24897 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #45 : Listopad 06, 2009, 22:55:11 »

taa-na swiadectwie pokrycia jest pieczątka na ocenę żrebaka-no i co z tego skoro albo nie moge się dowiedzieć ile dostał(no tak normalnie,srednio) albo ktoś się mnie pyta-to który uważa pani że najlepszy? i dalej nie wiem ile który dostał.Wiec i tak to nie ma zadnego praktycznie znaczenia...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #46 : Listopad 06, 2009, 22:57:00 »

No u mnie tez ocenianie zrebaka polegalo na cytuje:

"o jaka ladna klaczka, dam jej 19"

ci ludzie co jezdza i oceniaja, to sa szkoleni w rysowania strzalek do paszportu, a nie w ocenianiu koni..
Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #47 : Listopad 07, 2009, 00:16:25 »

E, to sobie daruję dopytywanie się ;] Zobaczymy, co ze smarkacza wyrośnie Mrugnięcie
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #48 : Listopad 07, 2009, 07:57:21 »

Teoria jest taka, że konie (rodowodowo pasujące w przyszłości)hodowlane powinien do paszportów opisywać inspektor hodowlany, czyli kierownik i ze związku uprawniony pracownik. A nie każdy, jak leci, przeszkolony do opisywania do paszportów, ale koni NN lub od matek NN lub wałachów z rodowodem  Złość   Chodziło w założeniach o nową kategoryzację ogierów... Jak przyjeżdża nieuprawniony, to co ma wpisać??? Średnio, przeciętnie. I potem ogier jaki będzie na podstawie potomstwa??? Średni...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #49 : Listopad 07, 2009, 10:30:40 »

Papier wszystko przyjmie, a życie to zweryfikuje. Żeby był sens oceniać źrebięta przy matkach, to należałoby robić na większą skalę ich promowania, czempionaty, wspólne przeglądy wielu hodowców. Nie da się dobrze ocenić źrebiąt u drobnych hodowców, trzeba już nie lada fachowca.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #50 : Listopad 07, 2009, 12:42:25 »

U nas zawsze opisuje pan kierownik i tylko raz punktował "na głos".
Zazwyczaj mogę usłyszeć jedynie krótką opinię na temat, choć i to jest dla mnie cenne.

Inna rzecz, ze imprez brakuje,nasz ozhk (radom) to pustynia totalna niestety. A wycieczka do Białki z młodziakiem to jednak duża wyprawa.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #51 : Listopad 07, 2009, 15:03:24 »

a u nas kazdy ma region-kierownik za nic by wszystkiego nie obrobił sam plus inna praza zwiazkowa... i inspektorzy po tych szkoleniach to nie maja tak za bardzo oka i do tego do wszystkich ras przecież... to trzeba lat praktyki zeby oceniac wszystkie rasy jak leci i robic to w miare obiektywnie...wielce szkoda ze nie ma co najmniej ze 2 imprez na województwo gromadzących żrebieta do opisu..do Białki to juz żeby sie wybierać to trzeba byc pewnym ze maluch jest przynajmniej dobry,,,,
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pandemonium pd-wp skarpetkacrraft wirtualna-hodowla-canidea wolf-time