FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 17, 2024, 23:31:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery na 2009 rok  (Przeczytany 114360 razy)
0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #225 : Listopad 05, 2009, 15:00:25 »

A co sądzicie o klaczach Robinia, Ekierka, Elandra, Plecionka (wspomniana powyżej ) wystawionych na aukcji koni w Janowie Podlaskim ?
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #226 : Listopad 06, 2009, 10:08:01 »

No dobrze, skończyliśmy dyskusję na ogólnej krytyce mojej miss piękności  Język i zaleceniach, coby kupić coś lepszego. Zdecydowanie, jak tylko wygram w totka, rzucę męża na korzyść milionera, lub sama zarobię rzeczony milion, to niezwłocznie kupię sobie sprawdzoną  klacz hodowlaną  Uśmiech Niestety, na dzień dzisiejszy muszę zadowolić się bardzo dobrą ślązaczką i słabą małopolanką, bo ja jestem z tych, co konie mają do końca życia i jeden dzień dłużej (no chyba, że mnie absolutna nędza dopadnie)  Duży uśmiech
W każdym bądź razie ciągnąc temat dalej- jakie ogiery przekazują potomstwu nutę orientu  Mrugnięcie , słuszny wzrost, a przede wszystkim- poprawne nogi i szyję? I co sądzicie o Efekcie? Na pokazie bardzo zwrócił moją uwagę!
A tak na marginesie, to jeśli kiedykolwiek zdecyduję się pokryć Clio, to mam chyba dużo większe szanse na sukces hodowlany, kryjąc słabą klacz bardzo dobrym ogierem- istnieje duża szansa, że źrebak będzie lepszy od matki, a do tego w głównej mierze sprowadza się postęp hodowlany  Duży uśmiech  Mrugnięcie  Duży uśmiech
( i mam nadzieję, że wszyscy tutaj znamy się choć trochę na żartach i ironii...  Z politowaniem )
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #227 : Listopad 06, 2009, 10:18:44 »

znać się znamy na pewno, ale myślę, ze nie powinniśmy nawet w żartach rozpowszechniać takich myśli hodowlanych bo w ten sposób niczego się nie osiągnie. Czas by dojrzeć do tego że Hodowlę buduje się na matkach... niestety w Polsce nadal rzadko kiedy o tym się pamięta. Smutny
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #228 : Listopad 06, 2009, 18:12:36 »

Cóż-swięta prawda,ja już do tego dojżewam poważnie Duży uśmiech Musze wstawic pod krytykę Belgarie-czy wogóle warto- bo mam wątpliwości mimo(a może przez) tych 79 otrzymanych.ale to nie na tym wątku...Podobno a nawet na pewno na sentymenty w hodowli nie powinno byc miejsca-tylko czasem czlowiekowi trudno sie z tym pogodzic Mrugnięcie
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #229 : Listopad 19, 2009, 20:37:35 »

no dobra a jak mowa o matkach, to co rozumiemy przez dobrą matkę? ideałem jest klacz bez wad budowy, o odpowiednim wzroście, urodzie, dobrym ruchu, zrównoważona, dzielna, z wynikami w sporcie? ale takich klaczy wiele nie ma, trudno znaleźć, na pewno są jakieś cechy takiego ideału które są bardziej i mniej ważne, które definitywnie skreślają klacz z hodowli a takie które dają szansę klaczy...  Co?
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #230 : Listopad 19, 2009, 21:19:05 »

Jak dla mnie można odpuścić karierę sportową - nie ma przecież możliwości wykorzystać sportowo każdą klacz, a nawet wybitna kariera nie musi oznaczać, że klacz daje wybitne potomstwo.
Poza tym znajomość wad i zalet przodków klaczy - trzeba mieć świadomość, żeby nie wzmacniać dużych mankamentów, których nawet nie ma sama klacz, a które powtarzają się często u koni występujących w jej rodowodzie.
Dla mnie ideałem klaczy jest taka, która daje doskonałe konie sportowe, a przy tym urodziwe Uśmiech
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #231 : Listopad 20, 2009, 10:20:09 »

to prawda- ale kiedy trudno sprawdzic wszystkie klacze w sporcie,to tym trudniej bedzie sprawdzic kazdego potomka...Nie kazdy sam startuje na swoich koniach,a mało kto (w stos.do ilości młodych koni) chce brac do treningu 3latki,wiec moze i jakas klacz dawałaby niezłe sportowce,jesli ktos by je spróbował pokazać Duży uśmiech
Ja sadze ze jest poważny brak (za mało) dobrych jeżdżców, a co za tym idzie chyba jakiejś szkoły która by ich kształciła na jednolitym poziomie.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #232 : Listopad 20, 2009, 11:34:03 »

Ja sadze ze jest poważny brak (za mało) dobrych jeżdżców

Nie, to konie mamy lachowate, jezdzcy sa swietni wszyscy, kogo nie spytasz to najlepszy Mrugnięcie

Jak dla mnie można odpuścić karierę sportową - nie ma przecież możliwości wykorzystać sportowo każdą klacz, a nawet wybitna kariera nie musi oznaczać, że klacz daje wybitne potomstwo.
Poza tym znajomość wad i zalet przodków klaczy - trzeba mieć świadomość, żeby nie wzmacniać dużych mankamentów, których nawet nie ma sama klacz, a które powtarzają się często u koni występujących w jej rodowodzie.
Dla mnie ideałem klaczy jest taka, która daje doskonałe konie sportowe, a przy tym urodziwe Uśmiech

Klacz powinna jakas forme proby dzielnosci przejsc, mozna ja na tory wyslac, sprawdza jej zdrowie. Mozna do ZT oddac, porownac jak sie rusza, skacze na tle swojej generacji. Idealna sytuacja jest sprawdzenie w sporcie, ale to droga zabawa, klacz w ktora sie zainwestuje i sie sprawdzi trudno potem do hodowli w sensownym wieku przywrocic. Warto tez spojrzec w rodowod, polsiostry koni pozytywnie sprawdzonych w sporcie daja duzo wieksza szanse sukcesu niz losowa klacz.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #233 : Listopad 20, 2009, 15:02:34 »

Do jakiego poziomu w sporcie klacz powinna być sprawdzona - jakie jest minimum dla przyszłej klaczy matki, a nie klaczy sportowej? Zastanawiam się, bo często w wysokich konkursach klacz może zacząć brać udział dopiero w wieku 8 lat.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #234 : Listopad 20, 2009, 16:51:01 »

Do jakiego poziomu w sporcie klacz powinna być sprawdzona - jakie jest minimum dla przyszłej klaczy matki, a nie klaczy sportowej? Zastanawiam się, bo często w wysokich konkursach klacz może zacząć brać udział dopiero w wieku 8 lat.

To zalezy od tysiaca rzeczy. Najwazniejsze z nich to ile masz kasy i jakie konie chcesz hodowac. Dzis, gdy istnieje embriotransfer, sport nie jest wielka przeszkoda w hodowli.
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #235 : Listopad 20, 2009, 20:55:58 »

w białce na przegladzie wybrakowali: Arioso ,asumpta,atrybuta,boka i hakate
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #236 : Listopad 20, 2009, 21:08:31 »

jest jeszcze Aspan w Białce?
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #237 : Listopad 20, 2009, 21:23:05 »

jest ale w dzierzawie wkkw startuje
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #238 : Listopad 20, 2009, 21:30:33 »

na wiosnę wróci?
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #239 : Listopad 20, 2009, 21:51:24 »

nie
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

real-life-rpg corleone wiedzminlandrp we-love-horse zastepczeforumcc