FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 03, 2024, 08:37:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego akurat małopolak ?  (Przeczytany 16803 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #30 : Grudzień 19, 2008, 21:09:26 »

W moim wypadku -małopolak z przypadku Duży uśmiech Chociaż może właśnie dzięki filozofii "małopolak - łee, bo nie skacze" - poprzedni właściciele chcieli się pozbyć małopolskiej kobyłki 158 cm w kłębie, bo parkurów wyżej niż N nie będzie chodzić, więc po co to trzymać, jak można coś porządnego z Niemiec sprowadzić... I dzięki temu byłam w stanie stać się jej szczęśliwą właścicielką i przekonać o wszelkich zaletach rasy Uśmiech
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #31 : Grudzień 21, 2008, 19:07:09 »

Bo Polski, piękny, wyjątkowy... ze wszystkich rodzimych ras zdecydowanie dla mnie  jest najciekawsza, ale że wielką miłością są dla mnie xx, właśnie próbuje połączyć te dwie miłości... zobaczymy co wyjdzie Uśmiech
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #32 : Lipiec 17, 2010, 15:20:38 »

Dlaczego małopolak?
Mieszkam na Śląsku i stosunkowo blisko Ochab. Konie śląskie są dla mnie zbyt nudne, ochabskie konie podobały mi się, ale nie było mnie na takiego konia stać. Poza tym na początku mej przygody z końmi trafiłam na skrzydlowską klacz, która była dla mnie prawdziwym objawieniem.
To było to. Koń o żywym temperamencie, specyficznym charakterze- dla osób łagodnych ale zdecydowanych i konsekwentnych w swoich działaniach koń idealny a do tego mnóstwo orientalnego wpływu shagyi i dahomanów w rodowodzie.
Po wielu latach udało mi się zakupić wnuczkę tej klaczy i jestem nią zachwycona, mimo że ten rodowód nie jest już taki staropolski. Łączy w sobie pełną krew, angloaraba francuskiego (pradziadek Kwartet) i stary dobry małopolski rodowód.
Cieszę się, że nie jest to koń pochodzący z Ochab, jakoś mam mieszane uczucia patrząc na konie koleżanki które są mieszanką Campetota i Kwarteta. Duże, kalibrowe, dzielne ale brzydkie konie i do tego chorowite.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wirtualna-hodowla-canidea skarpetkacrraft naczelnysztabdowodcow pandemonium pytamy