FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 03, 2024, 13:11:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego akurat małopolak ?  (Przeczytany 16807 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« : Marzec 15, 2008, 20:06:36 »

Przypadek ? Tradycja rodzinna ? Absolutny zachwyt rasą ? A może dotacje ? Mrugnięcie

Co wpłynęło na fakt je jesteś właścicielem bądź hodowcą koni akurat tej rasy, koni małopolskich ?
Czy jesteś zadowolony/a ze swojego wyboru ?
Czy polecisz konie małopolskie kolejnym osobom ?
Zapisane
rochnar
Użytkownik

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #1 : Marzec 15, 2008, 20:31:39 »

nie do końca przypadek- w stajni w której uczyłam się jeździć prawie same małopolaki (pensjonatowe tylko inne się zdarzały)
ja jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru- świetny charakter ma moja małopolanka, mimo że trochę w młodości przeżyła :/
polecam polecam wszystkim młp Uśmiech
Zapisane

"prawdziwy przyjaciel to rzadki ptak"
tyskakonik
Użytkownik

Wiadomości: 63



« Odpowiedz #2 : Marzec 15, 2008, 21:12:12 »

Po prostu baaardzo mi się mój Eterak spodobał, kiedy zobaczyłam go w ogłoszeniach ŚK. Na początku myślałam, że nie mam szans na to, żeby rodzice mi go kupili, ale widocznie się myliłam. I tak jesteśmy razem ( chociaż jeszcze nie do końca ).
Zapisane

Wszędzie dobrze ale przy koniach najlepiej Mrugnięcie
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #3 : Marzec 17, 2008, 10:14:47 »

skoro małopolaki są najlepsze to nad czym sie tu zastanawiac Mrugnięcie

A tak na poważnie duży wpływ na mnie miała chyba dziecieca fascynacja pewna siwą małopolską klaczą, na której dane było mi jeżdzic..., a która zdecydowanie byłą najpiękniejszym koniem w stajni ( gdzie poza nią były sp, śl, i nn ), a jazda na niej była ogromną przyjemnością, choć czasem także wyzwaniem.
Pamietam też jeszcze jeden szczegół, kiedy jako dzieciak, początkujący jezdziec miałam okazje zobaczyc w ruchu luzem na padoku ogiera, patrzyłam z zachwytem, mówiąc jaki piękny arab i wtedy powiedziano mi, ze to nie arab, to małopolak...Zapadło w pamięc, dało do myslenia ; )
Oczywiście niemałą role odgrywa fakt, ze konie małopolskie zawsze były dookoła, człowiek miał możliwość je poznać Uśmiech
Nie bede ukrywac, ze jestem też wielką fanką i miłośniczką koni czystej krwi...
Ale malopolaki dają jeszcze wiecej ; ) Jest większy wybór, większe możliwości, większe pole do popisu, nie ujmując arabom, bo nie dam złego słowa na konie arabskie powiedziec : )
Czy jestem zadowolona ze swojego wyboru, tak,
ale trwają prace nad wyhodowaniem sobie teraz tego idealnego dla siebie małopolaka, spelnienia tej wizji ze snów ; ), wtedy będzie pełnia zadowolenia i sukcesu.

Dahoman, a Ty ? opowiedz nam swoją historie Chichot
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #4 : Marzec 19, 2008, 18:52:26 »

Ubiegnę Dahomana, zanim swoją historią się podzieli Mrugnięcie

Uczyłam się na nich jeździć w LKJ Lublin, a potem długo miałam okazję się kontaktować przy różnych okazjach. Lubię, bo ładne, wszechstronne i dobrego charakteru (w znaczącej większości).
Własnych nie posiadam, ale może kiedyś się zdarzy....
Na razie regularnie pochorowuję się z zazdrości, patrząc na zdjęcia Mrugnięcie
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #5 : Marzec 20, 2008, 11:00:54 »

ja podobnie ja Wy - też stajnia w której spędzałam każdą wolną chwilę i w której uczyłam się jeździć była pełna koni młp, właściciel był hodowcą, co roku było ok 6-10 źrebaków... no i mój Gruby właśnie z tej stajni się wywodzi, tam zajmowałam się jego matką, Granatem od urodzenia - no a nawet przed urodzeniem Uśmiech razem z koleżanką nadałyśmy mu imię... później był ZT, nowy właściciel po ZT, aż w końcu trafił w moje łapki Uśmiech

a młp polecam zawsze wszystkim Uśmiech
Zapisane
sakosabo
Użytkownik

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #6 : Marzec 22, 2008, 10:11:41 »

przegladając starsze gazety znalazłem ciekawy art. który bardzo mi sie podoba
Koń Polski z listopada 2004


klikam prawym myszki ,otwóż obrazek nastepnie powieksz i mozna czytać  Mrugnięcie
Zapisane
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #7 : Marzec 22, 2008, 18:32:40 »

Dahoman, a Ty ? opowiedz nam swoją historie Chichot

No przecież wystarczy zobaczyć niektórych reprezentantów...
- i stanie się.
Oczywiście że czysta krew to ideał konia dla mnie, a lalka barbie, ideał kobiety a jakoś się nimi nie bawiłem i nie bawię.
Dodam że duży wpływ na to miała pewna kobieta, prawda montana?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #8 : Marzec 22, 2008, 18:51:30 »


Dodam że duży wpływ na to miała pewna kobieta, prawda montana?

nieprawda ! Język duży to za mało powiedziane ; )

sakasabo, fajny artykuł
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #9 : Marzec 22, 2008, 19:00:30 »

U mnie był to w sumie przypadek. Trafiłam do stajni Prezesa i tak już zostało Uśmiech. A że on od zawsze hoduje małopolaki, to tylko takie konie trzyma. Ja zakochana we wrednej, gniadej, porypanej małopolance, zafascynowałam się rasą. Mogą mówić o tych koniach co chcą, że barachło, nie nadające się do sportu itd, mi i tak zawsze miłość i sentyment do tej rasy pozostanie Mrugnięcie.
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #10 : Marzec 25, 2008, 20:37:47 »

duży to za mało powiedziane ; )

Gigantyczny?  ;P

Popieram to, co zostało napisane w w/w artykule. Szkoda, że nasi szportowcy uwzięli się w pół roku Niemców dogonić. Zarówno w sukcesach jak i w typie koni....
Kiedyś w stajni ściśle rekreacyjnej mimowolnie usłyszałam taką rozmowę:
- Jakiego masz konia?
- Małopolaka.
- Eee, to lipa, bo nie skacze.
<jakby każdy koń rekreacyjny miał obowiązek latać pod niebo...>
Rozmówczyniami były dwie bardzo nastoletnie dziewczynki.
I z kim tu gadka, skoro młode pokolenie jeźdźców (w tym może przyszłych hodowców) w znacznej większości chce tylko skakać, i to najlepiej od razu CC...?


Zapisane
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #11 : Marzec 25, 2008, 20:46:00 »

No bo przecież Pan Bóg to konia stworzył po to żeby skakać miał, nie wiedzieliście?? 
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #12 : Marzec 25, 2008, 20:58:32 »

Ten wklejony artykuł świetnie o tym mówi, pięknie obrazuje....
Dlaczego Hiszpanie mogą miec andaluzy, Czesi kladruby, Słowacy schagye, lipicany i nikt tym koniom nie każe skakać, dba sie o ich czytość rasy...
A u nas ?
u nas mają skakać sp, mają skakać wlkp, mają skakać młp i mają skakać małe konie....Ba, nawet araby u nas mają skakać ( i nawet niektórym sie to udaje ; ) )
grrrr

Ale ja cały czas mam nadzieje, ze nie jest tak źle i że przed małopolakami jest jeszcze świetlana przyszłość....( żyje we własnym wyimaginowanym świecie Mrugnięcie )
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #13 : Marzec 28, 2008, 21:01:44 »

dlaczego małopolak?  Bo mam za płotem 30 :p
Zapisane
Marko
Użytkownik

Wiadomości: 104



« Odpowiedz #14 : Marzec 30, 2008, 19:53:01 »

znalazłem ciekawy art. który bardzo mi sie podoba

mnie też sie bardzo podoba jestem 100% za szkoda tylko, że jest tak niewiele takich art. Smutny
Zapisane

Jeśli zajmujesz się końmi – MYŚL CZŁOWIEKU TO NIE BOLI
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pd-wp pandemonium wirtualna-hodowla-canidea skarpetkacrraft wolf-time